Przerwa 15/16 czerwca Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 6:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Nadal możesz płacić kartą i wypłacać gotówkę z naszych bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia!

 przeczytasz w 4 minuty

Szybka zrzutka na wspólny prezent dla kolegi z pracy? A może błyskawiczne przelanie dodatkowego kieszonkowego nastolatkowi, który jest „na mieście”? Taką możliwość daje BLIK na telefon, dzięki któremu możesz przelać pieniądze, bez podawania numeru konta odbiorcy. Przelej pieniądze na jego numer telefonu!

Spis treści:

 • BLIK to nowoczesny system płatności, dzięki któremu przelejesz pieniądze natychmiast na numer telefonu odbiorcy, który również korzysta z usługi BLIK (nie musisz znać numeru konta bankowego).
 • Poza szybkimi przelewami, BLIKIEM możesz też płacić za zakupy i usługi w sklepie, w internecie i wypłacać pieniądze z bankomatu bez użycia karty.
 • Płatności BLIK są bezpieczne – zawsze wykonujesz je, logując się do swojej aplikacji mobilnej (nie dotyczy płatności zbliżeniowych).

Co to jest BLIK na telefon

BLIK to polski system płatności mobilnych, który wciąż zyskuje na popularności. Według danych Polskiego Standardu Płatności na koniec 2021 r. korzystało z niego ponad 10 mln Polaków. Dzięki BLIKOWI zapłacisz wygodnie za zakupy w sklepie stacjonarnym, w internecie, wypłacisz gotówkę z bankomatu, a także wykonasz przelew na telefon BLIK.

BLIK to technologia, która odpowiada na współczesne potrzeby ludzi, którzy wychodząc z domu, mogą zapomnieć kluczy lub portfela, lecz nigdy… telefonu. To właśnie w aplikacji bankowej w swoim smartfonie wygenerujesz 6 cyfrowy kod potrzebny do zrealizowania większości transakcji.

Jak działa BLIK na telefon?

Płatności BLIK cieszą się ogromną popularnością. Według danych Polskiego Standardu Płatności w 2021 r. łączna liczba tego rodzaju transakcji wyniosła aż 39,55 mln (wobec 15,5 mln w roku 2020). Na czym polega jej fenomen? Bierze się on z kilku rzeczy. Przede wszystkim osoba, która chce wysłać przelew na telefon, nie musi znać numeru konta odbiorcy – wystarczy, że wpisze numer telefonu odbiorcy. Po drugie, przelew dochodzi natychmiast – nawet jeśli obie osoby mają konta w różnych bankach. BLIK dostępny jest w trybie 24/7 (potrzebny jest tylko dostęp do internetu), a do tego bezpłatny.

Przelew na numer telefonu - kiedy się przydaje

Natychmiastowy przelew na numer telefonu to opcja, która znacząco ułatwia życie w wielu sytuacjach.

Przykładem może być zrzutka pracowników na prezent dla kolegi, który ma urodziny. Szybkie przelewy BLIK na telefon umożliwią błyskawiczne zebranie określonej kwoty i wybranie się do pobliskiego sklepu po upominek.

Przelew BLIK jest też wygodnym rozwiązaniem, gdy grupa znajomych wybiera się do restauracji na obiad. W takiej sytuacji jedna osoba może zapłacić rachunek, a reszta od razu zwróci jej pieniądze za swoje zamówienia. Szybko zrobią to właśnie BLIKIEM.

Chcesz zapłacić instruktorowi za dodatkową lekcję nauki jazdy? A może przelać nastolatkowi wracającemu ze szkoły pieniądze, by zrobił drobne zakupy? Odbierasz od koleżanki tort, który przygotowała na Twoje zamówienie, a nie masz przy sobie gotówki? Te i dziesiątki innych, podobnych spraw rozwiążesz, korzystając z systemu BLIK.

Jak wykonać przelew na telefon BLIK i jak go odebrać

Chcesz przelać pieniądze na telefon?

 1. Zaloguj się do naszej aplikacji mobilnej, kliknij w ikonę BLIK i wybierz Przelew na telefon.
 2. Wybierz odbiorcę przelewu ze swoich kontaktów lub wpisz jego numer telefonu.
 3. Podaj kwotę przelewu, potwierdź dane i zaakceptuj mobilną autoryzacją.

Jak odbierać przelewy na telefon? To również nic trudnego!

W aplikacji BLIK, czyli w aplikacji Santander mobile, wejdź w Ustawienia, wybierz BLIK i Przelew na telefon, a następnie zarejestruj swój numer. To wszystko! Przelewy BLIK wysłane na Twój numer telefonu trafią bezpośrednio na Twoje konto.

Czy przelew BLIK na telefon jest bezpieczny

Tak! Każdą transakcję BLIKIEM musisz potwierdzić w aplikacji Twojego banku, do której nikt, poza Tobą, nie powinien mieć dostępu. Gdy wypłacasz gotówkę z bankomatu BLIKIEM, generujesz 6 cyfrowy kod, który jest ważny tylko 120 sekund. Pamiętaj też, że możesz ustawić limity dla płatności BLIK w Santander internet i aplikacji Santander mobile.

Czy można cofnąć przelew BLIK na telefon

Nie, nie jest to możliwe. Przelew BLIK na telefon jest równorzędny z tradycyjnym przelewem zrobionym w oddziale banku czy przez bankowość internetową lub mobilną. Do tego trafia on niemal błyskawicznie na konto odbiorcy, więc nie ma możliwości „wstrzymania” przelewu.

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 7.11.2023 r.


Aby korzystać z aplikacji Santander mobile, należy zawrzeć Umowę usług Santander online dla klientów indywidualnych.
Środki w ramach przelewu na telefon BLIK zostaną dostarczone do odbiorcy pod warunkiem, że jest zarejestrowany w bazie powiązań BLIK. Płatności i wypłata BLIK są dostępne w wybranych sklepach i bankomatach dla klientów, którzy mają usługi Santander online.

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach Santander Bank Polska S.A., na santander.pl i pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto to rachunek płatniczy.

 • Przelew na telefon BLIK to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego.

 • Wypłata BLIK w bankomacie to autoryzowana kodem BLIK wypłata gotówki.

 • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.

 • Santander internet/mobile, bankowość internetowa/mobilna, nasza aplikacja mobilna to usługa bankowości elektronicznej.