Lista aktualności - Santander Universidades

Studencki Nobel 2021

26 lipca 2021

Studencki Nobel to wyjątkowy ogólnopolski konkurs stypendialny, bo przygotowany przez studentów i dla studentów. Jego organizatorem od 12. lat jest Niezależne Zrzeszenie Studentów, mieliśmy przyjemność być partnerem strategicznym tegorocznej edycji.

Szukaliśmy najbardziej wyróżniających się studentów w 9 kategoriach i przyznaliśmy 9 nagród po 5000 zł. Kandydaci mogli wykazać się wysokimi wynikami nauki, zaangażowaniem w problemy społeczne, dyplomami i innymi osiągnięciami w takich kategoriach jak:

  • Nauki techniczne
  • Sztuka
  • Dziennikarstwo i literatura
  • Nauki przyrodnicze i energetyka
  • Fizyka i astronomia
  • Medycyna i farmacja
  • Nauki społeczne
  • Nauki ekonomiczne
  • Działalność społeczna

Konkurs ten jest świetną okazją nie tylko do zdobycia stypendium, ale także do wyróżnienia się na rynku pracy oraz networkingu pomiędzy ambitnymi studentami z całej Polski. O swojej wygranej tak wypowiadają się niektórzy tegoroczni laureaci:

Studencki Nobel to idealnie zwieńczenie działalności studenckiej. Cieszę się, że aktywności moje i pozostałych studentów zostały docenione. To daje energię do dalszego działania! Mam nadzieję, że jeszcze więcej studentów zaangażuje się w możliwości, jakie mają na swoich uczelniach i poza nimi” – mówi Justyna Pelc, laureatka kategorii Nauki techniczne.

Studencki Nobel pozwolił mi zrozumieć, że nauka jest tym, czemu chce się poświęcić w życiu. Docenienie mojej pracy przez osoby niezwiązane z moim środowiskiem jest niesamowite” – mówi Kacper Prokop, laureat kategorii Nauki przyrodnicze i Energetyka.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem tytuł laureata konkursu Studencki Nobel 2021. Stanowi to dla mnie ogromne wyróżnienie i daje motywację do dalszej pracy naukowej. Cieszę się, że będąc studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mam możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań naukowych oraz badawczych” – mówi Szymon Jarosz, laureat kategorii Nauki ekonomiczne.

Studencki Nobel nie kończy się wraz z rozdaniem nagród i przyznaniem tytułu Laureata danej kategorii. Teraz na zwycięzców czekają spotkania i wywiady w telewizji czy radiu, dzięki którym będą mogli pokazać swoje osiągnięcia szerszej publiczności i budować swoją markę osobistą. Pozwoli im to wyróżnić się na rynku pracy i wzbogacić swoje portfolio zawodowe.

Podziwiam młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać i aktywnie do tego dążą. Mimo swojego młodego wieku zdobywają cenne doświadczenia, dokształcają się i dbają o swoją wysoką pozycję na rynku pracy. Cieszymy się, że jako Bank mogliśmy wesprzeć laureatów tegorocznego konkursu” – mówi Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego, która wręczyła zwycięzcom nagrody.

Poszukiwane obecnie przez pracodawców kompetencje dotyczą głównie umiejętności cyfrowych, językowych, miękkich i biznesowych. Jako Bank staramy się podążać za trendami i oferować także programy, które wpływają na rozwój tych kompetencji. Naszym celem jest, aby każda osoba aplikująca na programy na www.santander-grants.com miała większe szanse na rynku pracy oraz była przygotowana w jak największym stopniu do pracy w zawodach przyszłości.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

1 2 3 4 5 6 7 8

Od 25 lat program Santander Universidades stanowi element zaangażowania banku w zrównoważony rozwój oraz odzwierciedla jego wiodącą pozycję jako banku odpowiedzialnego społecznie.
Od 2002 roku Santander przeznaczył na edukację już blisko 2 mld EUR, a liczba stypendiów przyznanych od 2005 roku wynosi 600 000. Program Santander Universidades to jedna z największych inicjatyw tego typu wspierana przez podmiot prywatny.

Sprawdź inne nasze programy