Lista aktualności - Santander Universidades

Uroczyste otwarcie Placówki Santander Universidades w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

6 listopada 2023

W piątek, 27 października w budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie Placówki Santander Universidades.

Jest to już 13-ta taka placówka w Polsce, której celem jest wspieranie społeczności akademickiej. W uroczystości wziął udział JM Rektor UEK prof. dr. hab Stanisław Mazur, pracownicy UEK, studenci, reprezentanci organizacji studenckich oraz przedstawiciele Santander Bank Polska.
To kolejny etap naszej współpracy. Dzięki tej placówce studenci, doktoranci i pracownicy będą mieli większy dostęp do stypendiów i programów rozwojowych. Bardzo cieszymy się, że na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpoczęła działalność nasz placówka relacyjna. Wierzę, że szybko stanie się ona częścią społeczności akademickiej – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.Misja placówki
Głównym celem placówki jest aktywna współpraca, słuchanie potrzeb środowiska akademickiego oraz wsparcie społeczności lokalnej poprzez:  

 •  rozwijanie współpracy z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi,
 • organizowanie warsztatów i szkoleń,
 • wspieranie kultury przedsiębiorczości i innowacyjności,
 • promowanie programów rozwojowych dostępnych na platformie Santander Scholarships 
 • edukację finansową społeczności akademickiej,
 • wspieranie zatrudnienia studentów i absolwentów (pomoc w wejściu na rynek pracy poprzez programy rozwojowe),
 • Dodatkowo w Placówce została przygotowana specjalna przestrzeń relaksacyjna oraz warsztatowa, która jest w pełni dostępna dla studentów.  

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zrealizował i nadal skutecznie realizuje wiele projektów we współpracy z Santander. Bardzo cieszymy się, że owocem jednej z nich jest otwierany dziś moduł tego banku. Jestem przekonany, że nowa przestrzeń na stałe już wrysuje się w obraz naszej Uczelni, stając się miejscem rozpoznawalnym, służącym rozwojowi i relaksowi Studentów UEK. – powiedział podczas otwarcia prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Dotychczas zrealizowane projekty
Obecnie dla studentów UEK trwa specjalny program stypendialny – Nagroda Santander dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Aplikacje można składać do 5 listopada.

Dotychczas Uczelnia i bank wspólnie zrealizowały już szereg inicjatyw, takich jak:

 • Akademie Santander Universidades – w trakcie ostatniej edycji swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami podzielili się m.in. Prezes Michał Gajewski oraz Członkowie Zarządu Banku.
 • Nagroda Santander Universidades dla najlepszych studentów UEK – obecnie trwa nabór na kolejną edycję.
 • Stypendium Santander | Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E UEK
 • Santander Universidades Mobility Fund – projekt wymiany studentów i pracowników do/z wiodących ośrodków akademickich.
 • Seminarium o tematyce etycznej bankowości – międzynarodowe seminarium 
 • Zagraniczny wyjazd studyjny dla studentów specjalności bankowość
 • Organizacja cyklu wykładów profesorów zagranicznych na UEK z zakresu zmian na globalnym rynku finansowym

Lokalizacja
Nowo otwarta placówka relacyjna mieści się w Bibliotece Głównej przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie. Jest ona do dyspozycji pracowników i studentów od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 17:00.

Osoba do kontaktu
Patryk Pelc, menedżer placówki: tel. 887 842 867; e-mail:  patryk.pelc@santander.pl 


Grupa Santander wspiera szkolnictwo wyższe
Grupa Santander nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego. Aktywnie angażuje się w wiele programów społecznych i edukacyjnych. Jednym ze strategicznych celów Santander Bank Polska jest wspieranie społeczeństwa m.in poprzez współpracę ze światem akademickim. Od 26 lat bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych swoją działalnością na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia. Od początku swojej działalności Grupa przeznaczyła na ten projekt ponad 2,1 mld EUR, współpracując z ponad tysiącem uniwersytetów i instytucji z 15 krajów, udzielając wsparcia ponad 790 tysiącom studentów, specjalistów oraz projektów biznesowych