Przerwa 1 października Do 6:00 trwa przerwa w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Nadal możesz płacić kartą i korzystać z bankomatów. Więcej na santander.pl/dostepnosc

Znalezienie dobrej oferty ubezpieczeniowej nie jest łatwym zadaniem. Chyba że… skorzystasz z porównywarki ofert ubezpieczenia samochodu w Santander Bank Polska! Sprawdź, na co warto zwracać uwagę i co wpływa na wysokość polisy. 

Od czego zależy cena OC i AC?

Młodzi kierowcy, którzy kupują swój pierwszy samochód, mogą być zaskoczeni wysokimi cenami OC, jakie proponują im towarzystwa ubezpieczeniowe. Zdziwienie bywa jeszcze większe, gdy porównają otrzymane oferty do ceny, jaką za OC płacił poprzedni właściciel pojazdu. Cena OC zależy przecież od modelu auta i pojemności silnika, które się nie zmieniają. To prawda, ale to zaledwie dwa z wielu parametrów, które ubezpieczyciele biorą pod uwagę, przygotowując wycenę dla klienta. Duże znaczenie mają także:

 • wiek kierowcy (młodzi kierowcy zwykle otrzymują najdroższe oferty),
 • historia klienta jako kierowcy (za bezszkodową jazdę przysługują zniżki),
 • miejsce zamieszkania (im większe natężenie ruchu w danym obszarze i związane z tym prawdopodobieństwo stłuczki czy wypadku, tym wyższa cena polisy),
 • stan cywilny (kierowcy posiadający dzieci jeżdżą wg ubezpieczycieli ostrożniej, co przekłada się na lepszą ofertę),
 • inne kryteria określane przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jeśli chodzi o wycenę AC, towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają dodatkowo m.in. ryzyko kradzieży pojazdu, a więc:

 • miejsce parkowania auta (parkujący na ulicy płaci najczęściej więcej, niż właściciel garażu na ogrodzonej posesji);
 • systemy zabezpieczeń zamontowane w samochodzie (im więcej, tym lepiej);
 • wiek, wartość, markę i model pojazdu
 • zakres ochrony.
   

Czy warto kupić AC i NNW?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – to zależy od potrzeb właściciela pojazdu. Doświadczony kierowca, będący z zawodu mechanikiem, poruszający się starszym samochodem, w razie stłuczki ze swojej winy zapewne naprawi auto sam. Jednak właściciel nowego samochodu klasy premium parkowanego na ulicy będzie z dużym prawdopodobieństwem spał spokojniej z myślą, że w razie kradzieży pojazdu ma szansę na odszkodowanie.

NNW zawsze warto mieć. Jeśli podczas niewinnej stłuczki ucierpi pasażer i będzie wymagał długiej rehabilitacji, to właśnie NNW ma w domyśle pokryć jej koszty. Ubezpieczenie to z założenia wypłacane jest bowiem w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub wiezionego przez niego pasażera. Szczegółowe warunki są ustalane przez poszczególnych ubezpieczycieli.  

Dlaczego szukanie ubezpieczenia warto rozpocząć od skorzystania z porównywarki?

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych mogą się znacząco różnić nie tylko wysokością składki, ale też zakresem ochrony. Sprawdzanie każdego szczegółu jest niezwykle czasochłonne – dlatego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. 

Porównywarka przedstawia indywidualne oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, a kierowca może je posortować np. według ceny. Wpisanie danych do porównywarki ma szansę przełożyć się na spore oszczędności.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodu w Santander Bank Polska?

Porównywarka Ubezpieczenia samochodu jest dostępna dla klientów Santander Bank Polska, którzy korzystają z Santander internet i Santander mobile. Dostęp do niej jest więc szybki i wygodny. 

Aby skorzystać z porównywarki, wystarczy zalogować się do Santander internet lub Santander mobile, wybrać zakładkę „Ubezpieczenia”, a następnie „Ubezpieczenie samochodu”. Porównywarka Ubezpieczenia samochodu w większości przypadków automatycznie uzupełni dane osobowe kierowcy i samochodu, a następnie poprosi o wypełnienie kilku pól. Cały proces jest intuicyjny, a zaangażowanie osoby szukającej oferty ubezpieczenia ograniczone do niezbędnego minimum.

Po wybraniu najtańszej dla siebie oferty należy potwierdzić zakup i opłacić polisę z konta w Santander Bank Polska. Częściowo wypełniony wniosek można zapisać, by sfinalizować umowę później. Jak widać, wykupienie nowej polisy komunikacyjnej nie wymaga nawet wstania z kanapy.

Czym kierować się przy wyborze oferty?

Jednym z kryteriów może być cena polisy, która różni się w przypadku poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto więc korzystać z porównywarki ubezpieczenia samochodu, by nie obciążać niepotrzebnie domowego budżetu. Jeśli zależy Ci również na NNW lub assistance, upewnij się, że dana polisa ma te ubezpieczenia w zakresie.

W przypadku AC, poza ceną, zawsze zwracaj uwagę na zakres ochrony danej polisy, czyli na to, w jakim przypadku ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie za uszkodzenie lub kradzież auta. Sprawdź też wyjątki. Dowiedz się, jak przebiega proces naprawy (gotówkowo/bezgotówkowo) i czy jest ona wykonywana przy użyciu części oryginalnych, czy może zamienników. Zwróć też uwagę, czy cena danej polisy nie jest kusząco niska, ze względu na wysoki udział własny w potencjalnej szkodzie (pokrycie części kosztów naprawy z własnej kieszeni)

Porównując AC w Santander Bank Polska masz ułatwione zadanie, bo zakres ubezpieczenia we wszystkich 4 towarzystwach ubezpieczeniowych jest jednakowy. W wariantach midi i maxi ubezpieczyciel odpowie za wszystkie zdarzenia, a w wariancie mini za kradzież samochodu i szkody spowodowane żywiołami.

Pobierz aplikację Santander mobile

W zależności od tego, jaki masz smartfon, wybierz odpowiedni sklep i pobierz aplikację.

Ocena 4.7 w Google Play

Ocena 4.5 w App Store

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywil-nego. Ochrona ubezpieczeniowa w ramach umowy Ubezpieczenia samochodu (świadczona jest przez: COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insu-rance Group, InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group, Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.. Szczegółowe informacje, w tym: Ogólne Warunki Ubezpieczenia Zielona Karta dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Ogólne Warunki Ubezpieczenia Autocasco dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Ogólne Warunki Ubezpieczenia Assistance dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Ogólne Warunki Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Wyciąg z ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczenio-wym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r., nr 124, poz. 1152 z późn. zm.) określające m.in. zakres ubezpie-czenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, Dokument zawierający informa-cje o produkcie, Informacje dodatkowe dostępne są na stronie internetowej: santan-der.pl. Informacja o wysokości składki ubezpieczeniowej dostępna jest po zalogowa-niu się do Santander internet albo Santander mobile.

Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. Numer w Rejestrze Agentów Ubezpieczeniowych: 11135943/A.