przeczytasz w 4 minuty

Znalezienie dobrej oferty ubezpieczeniowej nie jest łatwym zadaniem. Chyba że… skorzystasz z naszej porównywarki ofert ubezpieczenia samochodu! Sprawdź, na co warto zwracać uwagę i co wpływa na wysokość polisy.

Spis treści:

Od czego zależy cena OC i AC

Młodzi kierowcy, którzy kupują swój pierwszy samochód, mogą być zaskoczeni wysokimi cenami OC, jakie proponują im towarzystwa ubezpieczeniowe. Zdziwienie bywa jeszcze większe, gdy porównają otrzymane oferty do ceny, jaką za OC płacił poprzedni właściciel pojazdu. Cena OC zależy przecież od modelu auta i pojemności silnika, które się nie zmieniają. To prawda. Ale to zaledwie dwa z wielu parametrów, które ubezpieczyciele biorą pod uwagę, kiedy przygotowują swoją wycenę. Duże znaczenie mają także wiek kierowcy. Młodzi kierowcy zwykle otrzymują najdroższe oferty. Ważna jest też historia kierowcy. Za bezszkodową jazdę przysługują zniżki. Nie bez znaczenia jest też miejsce zamieszkania. Im większe natężenie ruchu na danym obszarze i związane z tym prawdopodobieństwo stłuczki czy wypadku, tym wyższa cena polisy. Liczy się także stan cywilny. Kierowcy, którzy mają dzieci, wg, ubezpieczycieli jeżdżą ostrożniej. Mogą wtedy otrzymać lepszą ofertę.

Jeśli chodzi o wycenę AC, towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają dodatkowo m.in. ryzyko kradzieży pojazdu. Na cenę ma wpływ zakres ochrony, wiek, wartość, marki i model pojazdu oraz zabezpieczenie. Bardzo ważne jest też miejsce, gdzie parkujemy auto. Jeśli na ulicy - zapłacimy więcej, niż właściciel garażu na ogrodzonej posesji.

Czy warto kupić AC i NNW

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od potrzeb właściciela pojazdu. Doświadczony kierowca, który jest z zawodu mechanikiem i porusza się starszym samochodem – w razie stłuczki ze swojej winy - zapewne naprawi auto sam. Jednak właściciel nowego samochodu klasy premium parkowanego na ulicy będzie raczej spał spokojniej z myślą, że w razie kradzieży pojazdu ma szansę na odszkodowanie.

NNW zawsze warto mieć. Jeśli podczas stłuczki ucierpi pasażer i będzie wymagał długiej rehabilitacji, to właśnie NNW ma pokryć jej koszty. Ubezpieczenie to z założenia wypłacane jest w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażera. Szczegółowe warunki są ustalane przez poszczególnych ubezpieczycieli.

Dlaczego szukanie ubezpieczenia warto rozpocząć od skorzystania z porównywarki

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych mogą się znacząco różnić nie tylko wysokością składki, ale też zakresem ochrony. Aby sprawdzić każdy szczegół, potrzeba czasu. Dlatego warto skorzystać z naszej porównywarki ubezpieczeń.

Przedstawia ona oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a kierowca może je posortować np. według ceny. Gdy korzystasz z porównywarki, masz szansę na spore oszczędności.

Jak działa nasza porównywarka ubezpieczeń samochodu

Dostęp do naszej Porównywarki Ubezpieczenia samochodu jest szybki i wygodny. Znajdziesz ją w naszej bankowości internetowej i mobilnej. Zaloguj się, wybierz zakładkę Ubezpieczenia, a następnie Ubezpieczenie samochodu. Nasza porównywarka w większości przypadków automatycznie uzupełni dane - Twoje i Twojego samochodu. Po tym, jak wybierzesz najtańszą dla siebie oferty, potwierdź zakup i opłać polisę z Twojego konta bankowego. Cały proces jest intuicyjny, a zaangażowanie osoby szukającej oferty ubezpieczenia ograniczone do niezbędnego minimum. Jeśli chcesz sfinalizować umowę później, możesz zapisać częściowo wypełniony wniosek. Jak widać, nową polisę komunikacyjną możesz kupić wygodnie, wprost z domowej kanapy.

Czym kierować się przy wyborze oferty

Kiedy decydujemy się na daną polisę, ważna jest jej cena. Różni się ona w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Warto więc korzystać z Porównywarki ubezpieczenia samochodu. Po co obciążać swój budżet domowy, kiedy można zapłacić mniej? Jeśli zależy Ci również na NNW lub assistance, upewnij się, że dana polisa ma te ubezpieczenia w swoim zakresie.

W przypadku AC, poza ceną, zawsze zwracaj uwagę na zakres ochrony danej polisy. Sprawdź, w jakim przypadku ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie za uszkodzenie lub kradzież auta. Sprawdź też wyjątki. Dowiedz się, jak przebiega naprawa samochodu – i czy zapłacisz za nią gotówką czy kartą. Zweryfikuj, czy przy naprawie używa się części oryginalnych, czy może zamienników. Zwróć też uwagę, czy cena danej polisy nie jest kusząco niska, ze względu na wysoki udział własny w potencjalnej szkodzie. Wtedy część kosztów naprawy pokrywasz z własnej kieszeni.

Gdy korzystasz z naszej porównywarki, masz ułatwione zadanie. Zakres AC we wszystkich 4 towarzystwach ubezpieczeniowych jest jednakowy. W wariantach midi i maxi ubezpieczyciel odpowie za wszystkie zdarzenia. W wariancie mini za kradzież samochodu i szkody, które spowodują żywioły.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 28.10.2022 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na santander.pl. Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto osobiste to rachunek płatniczy.
  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) jest usługą bankowości elektronicznej.

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach umowy Ubezpieczenia samochodu (świadczona jest przez: COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group, Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.. Szczegółowe informacje, w tym: Ogólne Warunki Ubezpieczenia Zielona Karta dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Ogólne Warunki Ubezpieczenia Autocasco dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Ogólne Warunki Ubezpieczenia Assistance dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Ogólne Warunki Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla Klientów Santander Bank Polska S.A., Wyciąg z ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r., nr 124, poz. 1152 z późn. zm.) określające m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, Dokument zawierający informacje o produkcie, Informacje dodatkowe dostępne są na stronie internetowej: santan-der.pl. Informacja o wysokości składki ubezpieczeniowej dostępna jest po zalogowaniu się do Santander internet albo Santander mobile.

Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. Numer w Rejestrze Agentów Ubezpieczeniowych: 11135943/A.