Prawie każdy dorosły Polak ma konto w banku. Według danych Banku Światowego z 2019 r. niemal 87 proc. Polaków w wieku co najmniej 15 lat ma konto.

Rzeczywistość zmienia się teraz tak szybko, jak nigdy dotąd. Szybki postęp technologiczny sprawił, że jesteśmy świadkami prawdziwej cyfrowej rewolucji. Dziś sprawy związane z finansami, w tym także założenie konta, można załatwić zdalnie.

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

Jak założyć konto w banku?

Oczywiście można założyć konto w banku osobiście. Można załatwić wszystkie formalności w oddziale, gdzie skorzystamy z pomocy doradcy. Coraz częściej chcemy jednak obsługiwać nasze finanse internetowo i mobilnie. Z takiej możliwości korzysta dziś już 12 mln Polaków, którzy mają w sumie ponad 37 mln rachunków z dostępem do bankowości elektronicznej! Te dane Związku Banków Polskich z 2020 r. pokazują, że pokochaliśmy „bankowanie”, czyli zdalną obsługę naszych finansów.

Jak założyć konto w banku przez Internet?

Zdalne otwarcie konta jest możliwe na kilka sposobów. W Santander Bank Polska należy zacząć od wypełnienia wniosku na stronie www.santander.pl. Następnie można go złożyć online, a później podpisać umowę, którą dostarczy kurier. Po wypełnieniu wniosku można także wybrać inną formę – przelew internetowy na 1 zł z innego banku, co jest konieczne, by potwierdzić naszą tożsamość. Kolejnym sposobem na potwierdzenie tożsamości po wypełnieniu wniosku jest połączenie wideo z doradcą.

W czasie pandemii Santander Bank Polska poleca także inny sposób załatwienia sprawy bez wizyty w banku, spotkania z kurierem i połączenia z doradcą.

Konto na zdjęcie

Aby założyć konto na zdjęcie, wystarczy pobrać na telefon aplikację Santander mobile i na głównym ekranie wybrać Oferta > Załóż konto. Cały proces przebiegnie łatwo i szybko, dzięki precyzyjnym poleceniom w aplikacji. Aby zweryfikować naszą tożsamość, bank poprosi o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcia głową lub mrugnięcia oczami. Taka forma jest możliwa dzięki bezpiecznym metodom biometrycznym.

Telefon i dowód osobisty wystarczą, by założyć konto w banku.
Wejdź na stronę www.santander.pl lub zainstaluj aplikację Santander mobile i wybierz Konto Jakie Chcę - otworzysz je łatwo i bez wychodzenia z domu.

 

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto to rachunek płatniczy.
  • Przelew bankowy jest poleceniem przelewu.
  • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.
  • Płatność BLIK to płatność polegająca na płatności za towary lub usługi w stacjonarnym sklepie/punkcie usługowym lub w sklepie internetowym.