Najczęściej wyszukiwane:
Szukaj na stronie

Poznaj nową pilotażową aplikację mobilną. Pobierz, sprawdź i daj znać, co myślisz.

Prawie każdy dorosły Polak ma konto w banku. Według danych Banku Światowego z 2019 r. niemal 87 proc. Polaków w wieku co najmniej 15 lat ma konto.

Rzeczywistość zmienia się teraz tak szybko, jak nigdy dotąd. Szybki postęp technologiczny sprawił, że jesteśmy świadkami prawdziwej cyfrowej rewolucji. Dziś sprawy związane z finansami, w tym także założenie konta, można załatwić zdalnie.

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

Jak założyć konto w banku?

Oczywiście można założyć konto w banku osobiście. Można załatwić wszystkie formalności w oddziale, gdzie skorzystamy z pomocy doradcy. Coraz częściej chcemy jednak obsługiwać nasze finanse internetowo i mobilnie. Z takiej możliwości korzysta dziś już 12 mln Polaków, którzy mają w sumie ponad 37 mln rachunków z dostępem do bankowości elektronicznej! Te dane Związku Banków Polskich z 2020 r. pokazują, że pokochaliśmy „bankowanie”, czyli zdalną obsługę naszych finansów.

Jak założyć konto w banku przez Internet?

Zdalne otwarcie konta jest możliwe na kilka sposobów. Należy zacząć od wypełnienia wniosku na stronie www. Następnie można go złożyć online, a później podpisać umowę, którą dostarczy kurier. Po wypełnieniu wniosku można także wybrać inną formę – przelew internetowy na 1 zł z innego banku, co jest konieczne, by potwierdzić naszą tożsamość. Kolejnym sposobem na potwierdzenie tożsamości po wypełnieniu wniosku jest połączenie wideo z doradcą.

Konto na zdjęcie

Aby założyć konto na zdjęcie, wystarczy pobrać na telefon aplikację lub skorzystać z wniosku na stronie www. Cały proces przebiegnie łatwo i szybko, dzięki precyzyjnym poleceniom w aplikacji. Aby zweryfikować naszą tożsamość, bank poprosi o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcia głową lub mrugnięcia oczami. Taka forma jest możliwa dzięki bezpiecznym metodom biometrycznym.

Telefon i dowód osobisty wystarczą, by założyć konto w banku.
Wejdź na stronę www.santander.pl lub zainstaluj aplikację Santander mobile i wybierz Konto Jakie Chcę - otworzysz je łatwo i bez wychodzenia z domu.

 

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie