przeczytasz w 4 minuty

Prawie każdy dorosły człowiek ma konto w banku – według danych Banku Światowego z 2019 r. niemal 87% Polaków otworzyło rachunek bankowy. Szybki postęp technologiczny sprawił, że jesteś świadkiem prawdziwej cyfrowej rewolucji. Dziś większość spraw związanych z finansami można załatwić zdalnie. Jak założyć konto w banku przez internet?

Spis treści:

Zakładanie konta online – do czego jest potrzebne

Konto osobiste daje wiele korzyści. Pozwala sprawdzać wydatki, opłacać rachunki i oszczędzać, planować różne operacje, np. z wyprzedzenie zaplanować przelew czy wymianę walut o określonym kursie. Rachunek bankowy otworzysz na kilka sposobów – wszystko zależy od Twoich potrzeb i preferencji.
Wielu klientów banków coraz częściej decyduje się na obsługę swoich finansów przez bankowość elektroniczną i mobilną. Z takiej możliwości korzysta dziś 12 mln Polaków, którzy mają w sumie ponad 37 mln rachunków z dostępem do bankowości elektronicznej. Te dane Związku Banków Polskich z 2020 r. pokazują, że Polacy aktywnie korzystają z produktów bankowych.

Jak założyć konto w banku przez internet?

W jaki sposób możesz otworzyć nasze konto bankowe przez internet? Zdalne założenie rachunku zajmie Ci tylko chwilę. Wystarczy, że przygotujesz dowód osobisty i wykonasz następujące kroki:

 1. Wypełnij wniosek  na naszej stronie. Przez ten etap przeprowadzą Cię  komunikaty na stronie.
 2. Zdecyduj, w jak sposób chcesz  otworzyć konto. Możesz to zrobić:
  a) za pomocą selfie – wtedy dokumenty otrzymasz na adres e-mail, który wskażesz,
  b) za pomocą kuriera, który dostarczy Ci dokumenty, 
  c) jeżeli wolisz załatwiać wszystko osobiście, umów wizytę w jednej z naszych placówek.
 3. Twoje nowe konto osobiste. W zależności jaką wybierzesz ścieżkę otwarcia konta, czas w którym zweryfikujemy Twoją tożsamość będzie różny. Gdy już to zrobimy, Twój rachunek będzie aktywny.

 

Zakładanie konta online na selfie – łatwo i wygodnie?

Jeżeli lubisz poznawać różne nowinki technologiczne i jednocześnie potrzebujesz nowego rachunku w banku, mamy dla Ciebie rozwiązanie – konto na selfie. To nowoczesne podejście do bankowości internetowej! Otworzysz je z dowolnego miejsca na świecie w dosłownie kilka minut. Wystarczy jedynie:

 1. Pobierz naszą aplikację mobilną Santander mobile na telefon. Instalacja jest darmowa.
 2. Postępuj zgodnie z komunikatami. Na ekranie telefonu zobaczysz instrukcję jak krok po kroku otworzyć konto.
 3. Otwórz aplikację Santander mobile. Załóż konto i wypełnij wniosek.
 4. Potwierdź swoją tożsamość. Zrób zdjęcie swojej twarzy oraz dokumentu tożsamości. Wykonaj kilka gestów.

Zakładanie konta przez internet jest szybkie i proste – to rozwiązanie jest dobre przede wszystkim dla osób, które nie mają czasu na osobiste wizyty w oddziałach. Obsługa aplikacji  Santander mobile jest intuicyjna, a korzystanie z niej bezpieczne.

Korzyści z założenia naszego konta bankowego przez internet

Otwarcie konta przez internet, telefon lub w placówce nie zajmuje dużo czasu – poświęcisz na to jedynie kilka minut. To oszczędność, która może zaprocentować! W jaki sposób? Wystarczy, że otworzysz nasze Konto Santander. Jeżeli będziesz opłacać z tego konta rachunki za media (w tym gaz, prąd, telefon), dostaniesz od nas nagrodę 1% zwrotu części opłacanych rachunków (do 25 złotych na miesiąc), co da w skali roku do 300 złotych dodatkowych pieniędzy.

Co jeszcze sprawia, że Konto Santander jest warte założenia? W ramach oferty otrzymasz za 0 złotych:

 • prowadzenie konta i kartę płatniczą
  • Jeżeli masz więcej niż 26 lat - co miesiąc zapłacisz kartą lub BLIKIEM na min. 300 zł (płatności te sumują się), w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł za prowadzenie konta i 9 zł za kartę Dopasowaną,
  • Jeżeli jesteś w wieku 13-25 lat - co miesiąc zapłacisz min. Raz kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 9 zł za kartę;
 • przelewy zwykłe i natychmiastowe w internecie;
 • wypłaty gotówki BLIKIEM ze wszystkich bankomatów oznaczonych logo BLIK;
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Konto Santander założysz tak, jak Ci jest wygodnie – przez naszą aplikację lub stronę internetową. Otwórz konto, dzięki któremu łatwiej zapanujesz nad swoimi finansami.

Zespół Bluerank

Aplikacja pomaga w codziennych sprawach

Dopasuj do siebie
powitanie, logowanie, tapeta
Używaj trybu dyskretnego
ukryj stan konta w miejscach publicznych
Korzystaj z BLIKA
płać, wypłacaj i przelewaj na telefon
Kupuj i płać
za: bilety, parkingi, autostrady,
kwiaty, taksówki
Wymieniaj walutę
w Kantorze Santander 24/7
Oszczędzaj z Moimi celami
określ cel i wygodnie odkładaj

Poznaj aplikację

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 4.07.2023 r.


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).


Do zwolnienia z opłaty za kartę nie wliczają się transakcje typu Quasi Cash. Płatności BLIK – płatności z konta za towary lub usługi w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych lub sklepach internetowych.


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto, Konto Santander jest rachunkiem płatniczym.

 • Aplikacja mobilna, aplikacja Santander mobile, Santander internet to usługi bankowości elektronicznej. Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.

 • Płatność kartą to m.in. transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.

 • Wypłata BLIK w bankomacie to autoryzowana kodem BLIK wypłata gotówki.

 • Przelew natychmiastowy to polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego.