Szukaj na stronie
Ilustracja aplikacji bankowej Santander mobile z włączonym ekranem powitalnym
Aplikacja Santander mobile

Pomaga w codziennych sprawach

Kantor Santander

Urlop w ciepłych krajach

jak nie wydać fortuny za granicą

Tanie wakacje za granicą marzą się większości z nas. Podpowiadamy, jak wyjechać na urlop poza Polskę i nie martwić się o finanse.

O odpoczynku w ciepłych krajach od kilku lat myśleli 40-letni Adam i jego żona Julia. Nie chodziło im nawet o najtańsze wakacje za granicą. Marzył im się po prostu relaks w pięknym, słonecznym miejscu. A ponieważ oboje lubią i morze, i zwiedzanie, i poznawanie innych kultur, w grę wchodziły wyłącznie... ciekawe miejsca na wakacje za granicą.

Miejsce na wakacje za granicą – marzenia się spełniają!

W tym roku zdecydowali się w końcu na wyjazd do Meksyku. Nie bez znaczenia był fakt, że mimo pandemii w przypadku krainy Majów i Azteków możliwe są wakacje za granicą bez testów.

I chociaż zawsze takie dalekie podróże wydawały im się bardzo drogie i dostępne tylko dla najbogatszych, którzy nie muszą zwracać uwagi na ceny, to byli mile zaskoczeni. Bilety lotnicze udało im się kupić w promocji, hotel zarezerwowali przez portal turystyczny, a wyżywienie wybrali we własnym zakresie. Ostatecznie, okazało się, że stać ich na wyjazd. Opłaciło się odkładanie tych paru złotych co miesiąc z myślą, że oszczędności pozwolą odpowiedzieć twierdząco na pytanie „czy twoja rodzina w tym roku planuje wakacje za granicą?” padające w luźnych rozmowach.

Bezpieczne wakacje za granicą

Skrupulatny Adam najpierw sprawdził, kiedy najlepiej rezerwować wakacje za granicą. Potem podliczył wszystkie planowane wydatki, żeby zabezpieczyć środki na wyjazd. Okazało się jednak, że jednego nie jest w stanie przewidzieć – ile zapłacą za hotel, który cenę podaje w dolarach, oraz ile wydadzą na miejscu na jedzenie i drobne przyjemności. Nawet po rozmowie ze znajomymi, którzy od lat podróżują po świecie, odwiedzają fajne miejsca na wakacje za granicą i doskonale znają koszty utrzymania w wielu lokalizacjach, Adam pozostał z obawą o koszty całego wyjazdu. Największym problemem okazał się bowiem kurs walut – zupełnie nie do przewidzenia, szczególnie w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, jaką mamy teraz. Kolega podpowiedział mu jednak rozwiązanie, z którego sam chętnie korzysta – Kantor Santander.

Dzięki Kantorowi Santander może szybko wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie i nie musi szukać kantorów stacjonarnych – w Santander Bank Polska da się to załatwić online. Adam, który lubi mieć perfekcyjnie zaplanowany każdy wyjazd, już wcześniej zdecydował się dodatkowo na konto walutowe z kartą. Dzięki temu będzie mógł za granicą płacić prosto z własnego konta bankowego w dolarach, które wcześniej kupił po atrakcyjnym kursie. Uniknie odwiedzania lokalnych kantorów i noszenia ze sobą większej ilości gotówki, co jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Jak zorganizować tanie wakacje za granicą?

Kantor Santander dla posiadaczy kont walutowych jest bezpłatny. Bank nie pobiera prowizji za wymianę walut, a aplikacja Santander mobile umożliwia wymianę przez całą dobę również za granicą. Adam może więc spokojnie skupić się na przyjemnościach podróży i podziwianiu egzotycznych krajobrazów.

Adam i Julia wiedzą już, jak samemu zorganizować wakacje za granicą. Czy zdecydują się w przyszłym roku znaleźć miejsce na wakacje za granicą, korzystając z oferty biura podróży? Któż to wie. Ale jeśli już, to konto24 walutowe z kartą Dopasowaną i internetowy Kantor Santander będą ich przyjaciółmi w planowaniu wypoczynku.

Gdyby jednak znów chcieli wyruszyć na własną rękę, z pewnością wykorzystają znane już sobie sposoby na tanie wakacje zagraniczne.

 • Wezmą pod uwagę wyjazd poza sezonem. Przełoży się to na ceny biletów i noclegów.
 • Sprawdzą oferty tanich lotów i noclegów na portalach internetowych oferujących takie usługi.
 • Porównają ceny przelotów z różnych lotnisk.
 • Zapoznają się z informacjami na temat miejsca docelowego dostępnymi w mediach społecznościowych i na blogach podróżniczych. Można tam znaleźć praktyczne wskazówki dotyczące chociażby stołowania się, w tym nazwy niedrogich restauracji serwujących dobrej jakości jedzenie.
 • Z wyprzedzeniem zarezerwują samochód do poruszania się na miejscu. Zapewni to większy wybór i możliwość negocjacji ceny.
 • Skorzystają z bankowego kantoru internetowego, takiego jak Kantor Santander.

 

Korzystanie z Kantoru Santander w usłudze Santander mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z Santander Bank Polska S. A. umowę Santander online. Szczegóły oferty dostępne są na: santander.pl/kantor

Konto walutowe prowadzone jest za darmo, pod warunkiem utrzymania średniego salda, równego lub wyższego 20 EUR, USD, GBP, CHF.


Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Aplikacja Santander mobile, Aplikacja mobilna, Santander mobile to usługa bankowości elektronicznej.
 • Konto24 walutowe to rachunek płatniczy.
 • Karta Dopasowana to karta płatnicza. 
 • Płatność za granicą  - to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.
 • Konto Santander - to rachunek płatniczy.