przeczytasz w 4 minuty

Niewielkie oszczędności lub ich brak wcale nie muszą być powodem rezygnacji z zimowego wyjazdu na ferie. Nie masz pomysłu, jak sfinansować wyjazd? Rozważ kredyt na wakacje zimowe. To prosty sposób na szybkie uzyskanie potrzebnej kwoty.

Spis treści:

Wymarzony wyjazd – skąd wziąć na niego środki

Rosnące koszty usług i wysoka inflacja to główne powody tego, że za zimowy wypoczynek musimy zapłacić więcej niż w ubiegłych latach. Nie bez znaczenia jest tutaj również wzrost cen paliw i energii.
To wszystko powoduje, że jeśli planujesz wyjazd na urlop, musisz liczyć się z większymi wydatkami niż w ubiegłych latach. Skąd wziąć pieniądze na zimowy wypoczynek?

Wakacyjny wyjazd zimą za oszczędności

Jedną z opcji jest skorzystanie z oszczędności Uruchomi się w nowym oknie. To dobry pomysł, jeśli masz ich odpowiednio dużo. W przeciwnym razie, zaoszczędzone pieniądze lepiej zostaw na czarną godzinę. W sytuacji, gdy będziesz potrzebować nagłego zastrzyku gotówki, będziesz mógł z nich skorzystać. W przypadku nagłych wydarzeń, nie zawsze jest czas i możliwość, aby wziąć pożyczkę, która mogłaby uratować sytuację.

Wakacje zimowe na kredyt

Jeśli brakuje Ci pieniędzy na wymarzoną podróż, możesz pomyśleć o wzięciu kredytu Uruchomi się w nowym oknie na wakacje zimą. To dość popularne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Według raportu InfoKREDYT, który co roku przygotowuje Związek Banków Polskich, 17% zaciągniętych w 2023 roku kredytów gotówkowych przeznaczono na wakacje (w tym również na ferie zimowe). To o 5% więcej niż rok wcześniej. Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że wniosek o kredyt gotówkowy na wakacje możesz złożyć u nas online RRSO 18,96%.

Czy warto zaciągać kredyt na ferie

Kredyt na wakacje zimowe to dobry pomysł, jeśli nie masz całej kwoty potrzebnej na wyjazd. Część możesz sfinansować za pomocą oszczędności, a część kredytem krótkoterminowym. W takiej sytuacji, nie musisz pożyczać całej sumy, a jedynie niewielką kwotę. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli masz oszczędności, które chcesz przeznaczyć na ten cel. Oszczędności na nieprzewidziane wydatki (Sfinansowanie części podróży kredytem pozwala na zachowanie gotówki na nieoczekiwane sytuacje czy dodatkowe atrakcje, zamiast zabezpieczać się na wszelki wypadek w całości gotówką.)

Kredyt gotówkowy na wakacje zimą a stan domowego budżetu

Jeśli nie masz żadnych oszczędności, a nie chcesz rezygnować ze swoich planów i marzeń, możesz na ten cel złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Pamiętaj jednak, by wcześniej dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową. Zastanów się, czy miesięczne raty nie będą zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Podlicz comiesięczne wydatki i sprawdź, jaką kwotę możesz przeznaczyć na spłatę kredytu. Chcesz przekonać się, jakie koszty będziesz musiał ponieść? Skorzystaj z prostego kalkulatora kredytu gotówkowego RRSO 18,96% Uruchomi się w nowym oknie. Jak to zrobić?

  1. Wpisz kwotę, na jaką chcesz złożyć wniosek.
  2. Zdecyduj, na ile rat chcesz rozłożyć spłatę.
  3. Zastanów się, czy chcesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Na podstawie wprowadzonych danych, łatwo sprawdzisz szacunkowe wyliczenia miesięcznej raty, całkowitego kosztu kredytu, RRSO czy wysokości oprocentowania. Przekonasz się, czy w Twoim przypadku warto zaciągnąć kredyt, czy lepiej pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Kredyt na ferie zimowe bez wychodzenia z domu

Żeby dostać kredyt, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Ocenimy ją na podstawie Twoich dochodów. Pamiętaj, że wniosek o kredyt gotówkowy możesz złożyć bez wychodzenia z domu. Nie musisz iść do placówki, a formalności zajmą Ci kilka minut. To, jakie dokumenty będą wymagane do złożenia wniosku, zależy od banku. Jeśli masz u nas konto osobiste, będzie Ci potrzebny jedynie dowód osobisty. Chcesz opłacić wyjazd na ferie kredytem? Sprawdź, jak zdobyć finansowanie na ten lub inny cel.

  1. Otwórz nasza aplikację mobilną albo zaloguj się do bankowości internetowej Uruchomi się w nowym oknie.
  2. Wypełnij wniosek o kredyt (musisz podać wysokość raty, jaka Cię interesuje). My sprawdzimy Twoją zdolność kredytowa i poinformujemy Cię o decyzji.
  3. Zaakceptuj wymagane zgody i wyślij wniosek.
  4. Jeśli decyzja banku będzie pozytywna, zawrzyj z nami umowę.

Jeśli zaakceptujesz umowę w dzień roboczy, pieniądze powinny pojawić się na Twoim koncie nawet tego samego dnia.

zespół Bluerank

Przykład reprezentatywny dla kredytu gotówkowego online

Dla oferty kredytu gotówkowego online udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet/ aplikacji Santander mobile Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 18,96%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 12 800 zł, całkowita kwota do zapłaty: 20 380,14 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 17,49%, całkowity koszt kredytu: 7 580,14 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 7 580,14 zł), umowa zawarta na okres 69 miesięcy, 68 miesięcznych raty równy w wysokości 295,41 zł, ostatnia rata w wysokości 292,26 zł.

Kalkulacja na dzień 16.04.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Ochronę ubezpieczeniową w ramach Umowy ubezpieczenia Spokojny Kredyt online - życie plus świadczy Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. (Santander Allianz TUŻ). Szczegółowe informacje, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia Spokojny Kredyt online - życie plus, które określają m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym i Informacje dodatkowe, które stanowią łącznie kartę produktu, dostępne są w placówkach Santander Bank Polska S.A. (bank) oraz na santander.allianz.pl. Informacja o wysokości należnej składki ubezpieczeniowej dostępna jest w placówkach banku. Bank jest agentem ubezpieczeniowym Santander Allianz TUŻ. Bank jest wpisany pod nr 11135943/A do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, który prowadzi KNF. Infolinia 1 9999 (lub +48 61 81 1999, dla osób które dzwonią z zagranicy) - opłata zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 4.10.2022 r.


Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego.

Kredyt gotówkowy udzielany jest na cele konsumpcyjne.


Szczegóły oferty, opłaty i prowizje, oprocentowanie dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 20.02.2024 r.


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.
  • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.
  • Konto osobiste to rachunek płatniczy.