Najczęściej wyszukiwane:

Poznaj nową pilotażową aplikację mobilną. Pobierz, sprawdź i daj znać, co myślisz.

Już w ciągu kilku minut Twoje pieniądze mogą znaleźć się na rachunku odbiorcy. Natychmiastowy przelew (polecenie przelewu) można zrobić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przelewy natychmiastowe można zrobić każdego dnia, jednak nie do każdego banku i do określonych limitów.

Zdarza się, że nie zapłaciłeś rachunków w terminie albo spłacasz kredyt i każdy dzień zwłoki to dla Ciebie dodatkowe opłaty? A może robisz zakupy przez internet i chcesz, żeby płatność natychmiast trafiła na konto sprzedawcy? A może dzwoni do Ciebie syn studiujący w innym mieście i prosi o przysłowiowe parę groszy, gdyż skończyła mu się gotówka? Z pomocą przyjdzie Ci przelew natychmiastowy. Pozwoli on na ekspresowe przekazanie pieniędzy na konto odbiorcy, który otrzyma je już w ciągu kilku minut. Nie ma znaczenia, czy chcesz przelać pieniądze w święto, w środku nocy czy w weekend. O każdej porze dociera tak samo szybko!

Świat pędzi coraz szybciej i choć pandemia sprawiła, że życie na moment zwolniło, liczą się natychmiastowe efekty działania. Przelew natychmiastowy to rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą zwlekać z przekazaniem pieniędzy odbiorcy.

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę

Wystarczy kilka minut!

Banki przekazują sobie pieniądze za pomocą przelewów zwykłych, w trzech sesjach wychodzących i przyjmujących. W określonych godzinach jeden bank wysyła przelewy zlecone i księguje pieniądze z przelewów przychodzących. Ostatnia sesja ma miejsce między godziną 17.00 a 18.00. Dlatego, kiedy zlecisz przelew po tej godzinie, bank może wysłać pieniądze następnego dnia roboczego.

Przelewy zwykłe są księgowane tylko w dni powszednie. Jeśli więc dyspozycję złożysz wieczorem, to przelew będzie zrealizowany dopiero następnego dnia, a gdy złożysz dyspozycję w piątek wieczorem, to odbiorca otrzyma pieniądze dopiero w poniedziałek rano.

W przypadku przelewu natychmiastowego jest inaczej. Środki księgowane są w czasie rzeczywistym. Nie musisz czekać na sesje wychodzące i przychodzące.

Jak zlecić przelew natychmiastowy?

Przelew natychmiastowy zrobisz w swojej bankowości internetowej, za pomocą aplikacji mobilnej lub w placówce banku. Przelew natychmiastowy zlecasz tak samo jak przelew zwykły. Wybierasz odpowiednią opcję przed wysłaniem pieniędzy do odbiorcy.

Przelewy natychmiastowe można zrealizować w systemie BlueCash lub Express ElixirNad bezpieczeństwem realizacji przelewów czuwa Krajowa Izba Rozliczeniowa. Jeśli wysyłasz przelew korzystając z BlueCash, na rachunku w banku odbiorcy nie widać danych nadawcy i tytułu przelewu. W polu „Nadawca” pojawia się Blue Media S.A., a dane nadawcy widoczne są w polu „Tytułem”.

Jak zrobić przelew natychmiastowy?

Możesz zlecić przelew natychmiastowy, jeśli:

  • odbiorca ma rachunek w banku, który uczestniczy w systemie rozliczeniowym Express ELIXIR lub BlueCash,
  • przelew natychmiastowy jest realizowany z rachunku klienta w złotówkach na rachunek w innym banku krajowym.

Nie można wykonać przelewu natychmiastowego do urzędu skarbowego, ZUSu i organów celnych.

Zwróć też uwagę na limity kwot, które możesz przelać. W Santander internet z opcją Express Elixir przelejesz maksymalnie 5 tys. zł, a z BlueCash 20 tys. zł.

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz regulamin promocji dostępne są na santander.pl.