przeczytasz w 4 minuty

Czy wiesz, że 96% Polaków ma konto osobiste? Tak wynika z raportu Banku Światowego opublikowanego w 2021 roku. Na rachunek bankowy wpływa nie tylko wypłata, ale również renta, emerytura czy studenckie stypendium. Dzięki niemu możemy swobodnie płacić rachunki oraz wygodnie robić zakupy przez internet. Czym banki przyciągają do siebie najbardziej? Brakiem opłat! Dlatego w rankingach nie brakuje informacji o darmowych kontach w banku. Poznaj warunki i dowiedz się, co zrobić, aby niczego nie stracić.

Spis treści:

Darmowy rachunek w banku - czego oczekujemy

Jesteś w wieku 18-25 lat i chcesz założyć darmowe konto bankowe więcej Uruchomi się w nowym oknie? A może obecny rachunek przestał Cię satysfakcjonować i szukasz korzystniejszej alternatywy? W rankingach znajdziesz wiele ofert. Każda z nich jest oceniania na podstawie konkretnych kryteriów. 
Jeśli chcesz podjąć słuszną decyzję:

 1. Skup się na swoich potrzebach. 
 2. Zastanów się, do czego potrzebny Ci jest bezpłatny rachunek bankowy.
 3. Pomyśl, jakie masz wpływy na konto oraz z których funkcjonalności korzystasz najczęściej. 

Wybierzesz konto dopasowane do Twoich potrzeb.

Czego oczekujesz od swojego konta osobistego? Z naszym Kontem Santander – jeśli spełnisz odpowiednie warunki - możesz:

 • korzystać z konta bez opłat za prowadzenie,
 • korzystać z karty płatniczej bez opłaty miesięcznej,
 • robić darmowe przelewy internetowe i w oddziale,
 • wpłacać i wypłacać z bankomatów za darmo z naszych bankomatów,
 • robić bez ograniczeń transakcje kartą/BLIKIEM więcej Uruchomi się w nowym oknie.

Warto wiedzieć:
Chcesz poznać wszystkie koszty za prowadzenie konta? Przed założeniem rachunku w banku, sprawdź naszą Tabelę opłat i prowizji Uruchomi się w nowym oknie.

Lubisz korzystać z nowinek technologicznych? Z kartą do konta możesz korzystać z BLIKA oraz mobilnych płatności zbliżeniowych np. Google Pay więcej Uruchomi się w nowym oknie i Apple Pay - w ten sposób szybko zapłacisz telefonem lub zegarkiem więcej Uruchomi się w nowym oknie za zakupy. Jeśli jednak bardziej ufasz plastikowej karcie płatniczej, korzystaj z naszych bankomatów, aby zawsze mieć gotówkę pod ręką.

Bezpłatne konto osobiste - jakie są nasze wymagania

Jeśli masz więcej niż 26 lat i chcesz mieć konto osobiste bez opłat, musisz spełnić pewne warunki. Jeśli nie chcesz płacić za prowadzenie Konta Santander więcej Uruchomi się w nowym oknie wystarczy, że zrobisz co miesiąc płatność na łączną kwotę min. 300 zł kartą lub BLIKIEM.

Konto bankowe bez opłat - co wybrać i o czym pamiętać

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje rachunków osobistych. Jednym z nich jest Konto Podstawowe, które przygotowaliśmy z myślą o osobach, które do tej pory nie miały swojego konta osobistego. Dzięki niemu możesz za 0 złotych:

 • prowadzić rachunek,
 • wypłacać i wpłacać gotówkę w naszych bankomatach oraz wpłatomatach,
 • wykonywać zlecenia stałe i przelewy natychmiastowe.

Konto Podstawowe otworzysz w trzech prostych krokach. Wystarczy, że przyjdziesz do jednego z naszych oddziałów z dowodem osobistym, potwierdzisz swoją tożsamość i podpiszesz umowę. Zaraz po skompletowaniu całej dokumentacji przez naszego doradcę, konto zostanie otwarte.

Nasze Konto Podstawowe to przykład produktu bankowego, dzięki któremu nie poniesiesz dodatkowych kosztów za płatności wymienione w naszej taryfie opłat i prowizji. Bezpłatnie możesz również wypłacać gotówkę z konta Kartą Podstawową więcej Uruchomi się w nowym oknie w bankomatach naszego banku.  
Nie będzie ono odpowiednią propozycją dla osób, które np. często podróżują i pragną połączyć swoją kartę płatniczą z kontem walutowym. Co więcej, jeśli masz Konto Podstawowe nie możesz dodać karty do cyfrowego portfela na telefonie oraz skorzystać z kredytu w rachunku płatniczym (tzn. limitu kredytowego w koncie). Jeżeli zależy Ci na tych opcjach, warto rozejrzeć się za innym rachunkiem bankowym więcej Uruchomi się w nowym oknie.

Warto wiedzieć:
Z podstawowego rachunku płatniczego mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie mają założonego żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego w banku w Polsce.

Jeśli szukasz rachunku osobistego bez opłat za prowadzenie, wybierz nasze Konto Santander więcej Uruchomi się w nowym oknie. Wystarczy, że co miesiąc zrobisz transakcję kartą do konta lub BLIKIEM więcej na łączna kwotę min. 300 zł.
Z Kontem Santander masz:

 • 0 zł za przelewy zwykłe i natychmiastowe online,
 • 0 zł za zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty,
 • 0 zł za wpłaty w naszych wpłatomatach,
 • 0 zł za wypłaty pieniędzy z naszych bankomatów lub BLIKIEM.

Konto Santander możesz założyć online, ale jeśli najpierw wolisz porozmawiać ze specjalistą, zawsze możesz spotkać się z naszym doradcą w placówce.  

zespół Bluerank

Chcesz otworzyć konto? Sprawdź naszą promocję!

Zyskaj do 600 zł z Kontem Santander

Więcej Uruchomi się w nowym oknie


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 21.12.2023 r.


Apple Pay to znak towarowy firmy Apple Inc.
Google Pay to znak towarowy Google Inc. 


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).


Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Konto osobiste, konto bankowe, konto rozliczeniowe, Konto Podstawowe, Konto Santander, to rachunek płatniczy.
 • Przelew zwykły to polecenie przelewu wewnętrznego.
 • Przelew natychmiastowy online to polecenie przelewu Express Elixir lub polecenie przelewu BlueCash.
 • Płatność BLIK to transakcja BLIK polegająca na płatności za towary lub usługi w stacjonarnym sklepie/ punkcie usługowym lub w sklepie internetowym.
 • Aplikacja Santander mobile to usługi bankowości elektronicznej.
 • Płatności telefonem za zakupy w sklepach i aplikacjach to m.in. transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.