przeczytasz w 5 minut

Płać zbliżeniowo telefonem lub smartwatchem. Nie musisz nosić przy sobie portfela ani karty – korzystaj z Google Pay na urządzeniach z systemem Android.

Spis treści:

Co to jest Google Pay

Google Pay undefined więcej więcej undefined to szybki i prosty sposób płacenia telefonem lub smartwatchem. Dzięki temu nie musisz nosić przy sobie portfela ani pamiętać o karcie płatniczej. Wszystkie swoje pieniądze masz dostępne na wyciągnięcie ręki.

Gdzie możesz płacić Google Pay:

 • w sklepach, które akceptują płatności zbliżeniowe,
 • w aplikacjach, które akceptują płatności Google Pay,
 • na stronach internetowych, które dają możliwość wyboru Google Pay.

Aby zapłacić zbliżeniowo za zakupy, nie musisz mieć dostępu do internetu. Połączenie z siecią jest potrzebne jedynie w momencie dodawania karty do Google Pay.

Jak płacić telefonem z Google Pay

Płatności przez Google Pay są bardzo łatwe. Jeśli masz prawidłowo dodaną kartę, to nawet nie wyciągaj portfela z kieszeni.

W sklepie wystarczy, że:

 1. Zbliżysz telefon do terminala (pamiętaj, że antena NFC musi być włączona).
 2. Kiedy płacisz za zakupy do kwoty 100 zł, nie musisz odblokowywać telefonu, wystarczy wybudzić ekran. Użyjesz Google Pay bez PIN-u.
 3. W przypadku zakupów powyżej 100 zł, przed zbliżeniem do terminala płatniczego, musisz odblokować swój smartfon za pomocą hasła, wzoru lub odcisku palca (w zależności od modelu urządzenia).

W przypadku płatności Google Pay limit transakcji jest taki sam, jak na Twojej plastikowej karcie. Możesz to w każdej chwili sprawdzić, zaloguj się do Santander mobile lub Santander internet.

Jak placić Google Pay w aplikacji Santander mobile

Z pomocą naszej aplikacji szybko i łatwo zaczniesz korzystać ze zbliżeniowych płatności Google Pay. Ale karty będziesz potrzebować podczas konfigurowania Portfela Google.

Jak dodać kartę do Google Pay w naszej aplikacji mobilnej:

 1. Zaloguj się do swojej aplikacji Santander mobile.
 2. W sekcji Karty, wybierz kartę, która chcesz dodać do portfela.
 3. Dla kart debetowych kliknij „Dodaj do Google Pay” pod kartą. Dla kart kredytowych kliknij „Twoje skróty” pod kartą, a następnie „Dodaj do Google Pay”.

Zapoznaj się z regulaminem korzystania z kart płatniczych. Gdy go zaakceptujesz, możesz płacić Google Pay.

Dowiedz się więcej o Google Pay undefined więcej więcej undefined

Jak dodać kartę do Google Pay

Chociaż płatność Google Pay oznacza, że nie musisz korzystać z karty, na początek na pewno Ci się ona przyda. Najpierw musisz ją dodać do Portfela Google, aby używać jej wirtualnego odpowiednika.

Pamiętaj, że saldo Google Pay jest takie samo jak to na Twoim koncie bankowym undefined więcej.

Ile kart można dodać do Google Pay

W Google Pay możesz dodać tyle kart, ile tylko chcesz. Aplikacja nie daje żadnych ograniczeń co do ilości kart. Jeśli jednak chcesz płacić w sklepach konkretną z nich, pamiętaj, aby nadać jej status domyślnej. W tej sposób będzie wybierana automatycznie, gdy tylko zdecydujesz się na płatność z pomocą telefonu lub zegarka.

Jak zacząć korzystać z Google Pay w zegarku

Początki z płatnościami Google Pay smartwatchem są takie same jak w przypadku telefonu.

 1. Pobierz aplikację ze sklepu Google Pay.
 2. Wybierz „Zacznij korzystać” oraz ustaw blokadę ekranu.
 3. Aby dodać kartę kredytową (RRSO 23,24%) lub debetową (w zegarku nie można dodać danych kart rabatowych, podarunkowych ani lojalnościowych) postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Pamiętaj, że dodanie karty w aplikacji w smartwatchu nie spowoduje, że będzie ona widoczna także na smartfonie (trzeba dodać ją na każdym urządzeniu osobno).

Czy Google Pay jest bezpieczne

Podstawowe bezpieczeństwo zapewnia blokada ekranu, która jest konieczna do korzystania z Google Pay na telefonie czy smartwatchu – może to być PIN, wzór, hasło lub odcisk palca. Metody, które uznane są za mniej bezpieczne (np. Smart Unlock lub Knock to Unlock) to przeszkoda dla płatności Google Pay – w takich przypadkach trzeba użyć innej opcji.

W Google Pay chronione są także dane Twoich kart. Jest to możliwe dzięki tokenizacji, czyli zamianie numeru karty na ciąg cyfr (tzw. token płatniczy) i zaszyfrowanie jej.

 1. Kiedy zbliżasz telefon lub smartwatch do terminala albo płacisz w aplikacji, Google Pay przekazuje zaszyfrowany token płatniczy karty oraz kryptogram, który działa jak hasło jednorazowe.
 2. Kryptogram jest weryfikowany przez sieć karty płatniczej (Visa lub Mastercard), a na podstawie tokenu odnajduje się rzeczywisty numer Twojej karty. Dopiero wtedy centrum autoryzacyjne oraz bank, który wydał twoją kartę, realizują płatność.

Wszystko dzieje się automatycznie i błyskawicznie. Chociaż Google Pay działa bez PIN-u, to nie musisz się martwić o swoje pieniądze - Twoje konto jest bezpieczne.

Przeczytaj też: Bezpieczne zakupy i płatności w Internecie więcej więcej

Czym się różni Google Pay od Portfela Google

Portfel Google to nazwa aplikacji Google Pay, która obowiązuje od lipca 2022 roku. Niezmiennie umożliwia płatności mobilne w szybki oraz bezpieczny sposób. Zapewnia jednak również nowe funkcjonalności jak np. dodanie kart lojalnościowych - możesz to zrobić ręcznie albo zeskanować dane. W takim wirtualnym portfelu da się też przechowywać bilety czy karty pokładowe.

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 14.11.2023 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w naszych placówkach oraz na Santander.pl. RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentow3ania. Google Pay to znak towarowy Google Inc. Więcej informacji o Google Pay na https://www.android.com/intl/pl_pl/pay/.

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

 • Aplikacja Santander mobile /aplikacja mobile (bankowość mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.

 • Płatności telefonem za zakupy w sklepach i aplikacjach to m.in. transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.

 • Płatność kartą oraz płatność zbliżeniowa telefonem to m.in. transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.