Rozwijaj z nami kompetencje przyszłości
Zdobądź certyfikaty
Wyróżnij się na rynku pracy
Aktualnie trwające nabory
Od początku istnienia programu przyznaliśmy już ponad 790 000 stypendiów dla osób
z całego świata!
Stypendia Santander
realizujemy w pięciu kluczowych obszarach:
Jak aplikować
Wybierz projekt dla siebie
Zapoznaj się ze szczegółami
Wypełnij formularz aplikacyjny
Na platformie santander-grants.com, na bieżąco publikujemy informacje o nowych naborach do projektów stypendialnych, które realizujemy przy współpracy z najbardziej prestiżowymi ośrodkami akademickimi w Polsce i na świecie.
Co powiedzieli nasi stypendyści?
Wielu studentów skorzystało już z takiej szansy - dowiedz się jak wspominają udział w naszych projektach!
Nasze zakończone projekty
Koźmiński Voices
Na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się ciekawy projekt – Koźmiński Voices. Inicjatywa miała na celu zaangażowanie studentów w promocję uczelni. Polegała ona na odwiedzinach w szkołach średnich i opowiadaniu o zaletach studiowania na ALK licealistom. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych stoją przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacji, a tego typu inicjatywy pomagają im podjąć odpowiednią decyzję – zwłaszcza, kiedy mają możliwość czerpania wiedzy na temat uczelni z samego źródła, czyli od studentów. Najlepsze prezentacje i wystąpienia studentów zostały nagrodzone stypendium Santander Universidades. Stypendystki Koźmiński Voices – Ewelina Mohammad i Karolina Marchelewska - wykorzystały nagrody pieniężne w celach rozwojowo-edukacyjnych.
Uzyskanie Stypendium było ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że Santander Bank wspiera ambitnych studentów i pozwala im na dalsze poszerzanie horyzontów. Stypendium dało mi możliwość zainwestowania w swoje zainteresowania naukowe i zdobycie nowych umiejętności w zakresie programowania. Dzięki przeznaczonym środkom na szkolenie online z Data Science, uzyskałam cenną wiedzę i rozwinęłam swoje kompetencje cyfrowe. Stypendium pozwoliło mi na wzmocnienie swojej pozycji na rynku pracy oraz poznanie inspirujących ludzi z branży IT. Jestem niezwykle wdzięczna za taką szansę i zachęcam innych studentów do aktywnego angażowania się w życie uczelni - Ewelina Mohammad, stypendystka Koźmiński Voices
Dzięki stypendium uzyskanym przez Santander Universidades mogłam zainwestować w swój rozwój osobisty. Uzyskane dofinansowanie znacznie mi to ułatwiło. Stypendium stało się dla mnie motywacją do dalszej pracy nad sobą - pozwoliło mi na zakup wielu ciekawych źródeł wiedzy oraz kursu języka hiszpańskiego. Resztę środków przeznaczyłam na warsztaty z zakresu tworzenia grafiki. Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego stypendium, stało się ono dla mnie niesamowitym wsparciem w realizowaniu moich akademickich działań i w rozwijaniu pasji. Uzyskane dofinansowanie pokazało mi również, że moja ciężka praca w Koźmiński Voices nie tylko rozwinęła moje umiejętności interpersonalne, ale także została doceniona przez osoby z zewnątrz - Karolina Marchelewska, stypendystka Koźmiński Voices
TrepCamp Entrepreneurial Simulator
Latem 2019 roku czworo studentów i jeden doktorant z Polski poleciało do USA, wziąć udział w symulatorze przedsiębiorczości. TrepCamp Entrepreneurial Simulator to wyjątkowy projekt, pozwalający uczestnikom w ciągu kilku tygodni nabyć bezcenne doświadczenia które przedsiębiorcy często muszą zdobywać latami. Nic więc dziwnego, że inicjatywa budzi ogromne zainteresowanie kandydatów z całego świata.
Studenci Magdalena Żylicz, Karolina Szweda, Emilian Łyga, Wojciech Olejniczak i doktorant Dominik Czerkawski odwiedzili Nowy Jork, San Diego oraz Dolinę Krzemową, przeżywając przygodę życia. Ich opowieści pełne są przygód, doświadczeń, nowych przyjaźni i wniosków na przyszłość.
Georgetown University Summer Workshop
Georgetown University Summer Workshop w Waszyngtonie to wakacyjny program rozwojowy dla studentów, w którym wzięło udział dwóch studentów z Polski. W 2018 do USA poleciał Wojtek Robak z Politechniki Wrocławskiej, a w 2019 roku – Krzysztof Piestrak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Były to dwutygodniowe, letnie warsztaty o tematyce integracji społecznej i gospodarczej. Studenci nie tylko spotkali się z liderami różnych branż i sektorów, ale też poznali najnowsze technologiczne rozwiązania w zakresie handlu i polityki.
Warsztaty opierały się na dwóch kluczowych zagadnieniach
- Jak rewolucja cyfrowa wpływa na zwiększenie dostępu wykluczonych społeczności do różnych możliwości?
- Rola przedsiębiorstw społecznych w zamykaniu luk, których nie mogą wypełnić firmy z sektora publicznego i prywatnego
Santander Tech | Digital Reskilling – Ironhack
W 2021 roku odbyło się kilka programów rozwijających kompetencje cyfrowe. Wśród nich znalazł się Santander Tech | Digital Reskilling – Ironhack. 300 stypendiów zostało przyznane osobom, które chciały poprawić lub rozwinąć umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych i technologii programowania lub planują karierę w obszarze gospodarki cyfrowej.
Kurs odbył się za pośrednictwem platformy IronHack Group INC Sucursal i trwał 4 tygodnie. Podczas 60 godzin nauki uczestnicy zapoznali się z podstawami programowania, narzędziami, technologiami oraz praktykami umożliwiającymi swobodne funkcjonowanie w różnych środowiskach biznesowych.
O opinię na temat kursu poprosiliśmy jego uczestniczkę z Polski, Natalię Wirth
Yale International Summer Experience
W 2019 roku Bartosz Jankowski, student Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pojechał na pięciotygodniowy kurs Yale International Summer Experience, do Yale University w USA. Był jednym z dwunastu studentów z całego świata, którzy otrzymali to stypendium. Wakacyjny program przeznaczony jest dla studentów osiągających wysokie wyniki w nauce i wyróżniających się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.
Bartosz marzy, żeby w przyszłości zostać światowej sławy chirurgiem, pracującym nad złożonymi operacjami ratującymi życie. Zdaje sobie jednak sprawę, że osiągniecie sukcesu w zawodzie lekarza wymaga nie tylko doświadczenia i wiedzy, ale także zdobycia globalnej perspektywy różnych kultur i metod pracy z pacjentami. Wyjazd do Yale wzbogacił jego wiedzę zdobytą na GUMed i przybliżył go do osiągnięcia sukcesu.
Program polegał na wybraniu dwóch przedmiotów, z których mieliśmy zajęcia w ciągu tygodnia. Moje przedmioty były związane z dziedziną biologii i medycyny. Musiałem napisać pracę badawczą na temat, który wcześniej nie był przez nikogo opracowany. Dostanie stypendium na tak prestiżowej uczelni jak Yale University otwiera bardzo dużo ścieżek w mojej karierze - Bartosz Jankowski, Gdański Uniwersytet Medyczny
Akademia Santander Universidades już za nami
Akademia Santander Universidades to cykl webinarów dla studentów, absolwentów i wszystkich zainteresowanych bankowością w szerokim tego słowa znaczeniu. Dzięki współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z Santander Universidades uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji poruszających m.in. tematy finansowe, ekonomiczne, związane z przywództwem, sztuczną inteligencją, robotyzacją i audytem.
Akademia Santander Universidades 2021 w liczbach:
- 9 webinarów
- 20 prelegentów
- ponad 1000 uczestników z ponad 100 uczelni
Udział w Akademii był okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, zainspirowania się do dalszego rozwoju, a także spojrzenia na bank z szerszej perspektywy. Każdy wykład zakończony był sesją Q&A, co umożliwiało uczestnikom uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania – podczas tych sesji prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi budowania ścieżki kariery, opowiedzieli więcej o swoim doświadczeniu i polecili mnóstwo ciekawych lektur rozwojowych. Zobacz film
W ramach wydarzenia odbyły się następujące wykłady:
- Delivering profit with purpose - the case of Santander Universidades:
Javier Roglá Puig - Group Executive Vice-President, Global Director Santander Universities, CEO Universia Holding - Sytuacja gospodarcza po pandemii oczami Banku - gdzie jesteśmy, co nas zaskoczyło - co nas czeka:
Andrzej Burliga - Wiceprezes Zarządu (Pion Zarządzania Ryzykiem)
Artur Głembocki - Dyrektor Zarządzający Ryzykiem
Adam Ocharski - Tribe Leader Business Intelligence - Corporate and investment banking as a source of competitive advantage:
Juan de Porras Aguirre - Wiceprezes Zarządu (Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej) - Funkcja i przyszłość informacji zarządczej / Function and future of management information:
Carlos Polaino Izquierdo - Członek Zarządu (Pion Rachunkowości i Kontroli Finansowej)
Dagmara Wojnar - Dyrektor Obszaru Informacji Zarządczej
Jacek Banasiak – Dyrektor Departamentu Informacji Zarządczej i Planowania Finansowego
Artur Zagrajek – Dyrektor Departamentu Wsparcia i Rozwoju Informacji Zarządczej MIS - Rola lidera – czyli na co zwrócić uwagę szukając pracy:
Lech Gałkowski - Członek Zarządu (Pion Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej) - Sztuczna inteligencja w bankowości – czy człowiek będzie jeszcze potrzebny?
Konrad Korczak - Dyrektor Departamentu Kontroli i Zapobiegania Przestępstwom Finansowym - Audyt wewnętrzny – znaczenie w działalności banku oraz zastosowanie najnowszych technologii w pracy audytu:
Małgorzata Zając - Dyrektor Obszaru Audytu Wewnętrznego, Chief Audit Executive
Małgorzata Kałach - Dyrektor Departamentu Audytu Ryzyka Technologicznego, Cyberbezpieczeństwa i Procesów
Ewa Pacler - Menedżer audytu w Departamencie Audytu Ryzyka Rynkowego i Finansowego
Tomasz Szułczyński - Starszy menedżer audytu w Departamencie Audytu Ryzyka Technologicznego, Cyberbezpieczeństwa i Procesów
Karolina Bugaj - Audytor w Departamencie Audytu Ryzyka Technologicznego, Cyberbezpieczeństwa i Procesów - Szanse oraz ryzyka dla polskiej gospodarki i sektora bankowego na najbliższe lata:
Maciej Reluga - Członek Zarządu (Pion Zarządzania Finansami), Główny Ekonomista Banku - Wyzwania i szanse dla bankowości detalicznej po pandemii COVID-19:
Arkadiusz Przybył - Wiceprezes Zarządu Santander Bank Polska (Pion Bankowości Detalicznej)
Magdalena Proga-Stępień - Dyrektor Dystrybucji
Andrzej Pyka - Dyrektor Transformacji Bankowości Detalicznej
Santander od 10 lat wspiera edukację
W 2021 roku minęło równo 10 lat, odkąd Santander Universidades funkcjonuje w Polsce i współpracuje z uczelniami wyższymi. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym te działania na: www.santander.pl/10lat.
Stypendium Santander IE – Digital DNA
W 2019 roku 100 studentów i absolwentów z Argentyny, Brazylii, Chile, Chin, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Polski, Portugalii, Puerto Rico, USA, Urugwaju oraz Wielkiej Brytanii otrzymało Stypendium Santander IE – Digital DNA.
Stypendyści, wśród których znalazła się Anna Szawerna z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wzięli udział w dwóch pięciotygodniowych kursach online:
- Nowe Technologie w Innowacji – ma na celu wskazanie ścieżki rozwoju technologicznego z punktu widzenia firm oraz tego, jak firmy wykorzystują technologie do tworzenia przewagi konkurencyjnej;
- Data Science i Wizualizacja w Biznesie – zajęcia praktyczne w ramach rozwoju kompetencji pracy z danymi i ich wizualizacji oraz wykorzystania data science w rozwoju przedsiębiorstwa
Studencki Nobel 2021
Studencki Nobel 2021 to konkurs dla studentów polskich uczelni, który na początku 2021 roku zorganizowaliśmy we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. Studenci zmierzyli się w 9 kategoriach (zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych), a w każdej z nich nagrodą dla laureata było 5 000 zł. Nagrody ufundował Santander Universidades.
Konkurs miał na celu wyróżnienie najlepszych studentów oraz zwiększenie ich szans na zaistnienie w świecie nauki i biznesu. Dla laureatów wiąże się on także z możliwością budowania marki osobistej, ponieważ ze względu na rozpoznawalność konkursu zwycięzcy są zapraszani do wywiadów w telewizji czy radiu.
Oto, co powiedzieli nam tegoroczni laureaci Studenckiego Nobla: