Uważaj
na fałszywe maile podszywające się pod bank. Nie podawaj swoich danych. Więcej na naszej stronie >

Zaopatrzenie się w obcą walutę (taką jak np. funt szterling czy frank szwajcarski) przed wyjazdem zagranicznym albo cykliczne kupowanie dolarów czy euro jest bardzo proste. Nie trzeba śledzić tabel w internecie, czy też biegać codziennie do banku lub tradycyjnego kantoru. W aplikacji Santander mobile masz bank i kantor internetowy w jednym. Walutę wymienisz zdalnie - na tych samych warunkach w kraju i za granicą.

 

Wyjazdu za granicę nie zawsze da się zaplanować. Bywa, że przychodzi chwila, kiedy spontanicznie chcemy się wyrwać na kilka dni. Przeglądamy wtedy oferty lotów albo polujemy na wycieczki last minute. Dopiero w drugiej kolejności zaczynamy się zastanawiać, co jeszcze należy załatwić przed wyjazdem oraz jak się do niego przygotować. A diabeł tkwi w szczegółach.

Weźmy na przykład sprawę płatności za granicą. Niby to takie proste, bo nasze karty debetowe czy kredytowe działają w zasadzie wszędzie. W każdym kraju znajdziemy też bankomaty, więc nie będzie problemu z dostępem do gotówki. Po powrocie do domu możemy się jednak niemile zaskoczyć – wysokością prowizji, dodatkowymi opłatami czy warunkami przewalutowania.

Płatności za granicą – dylematy

Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek wyjeżdżał z kraju zadawał sobie pytanie – jak najlepiej płacić za granicą? Wymienić złotówki w kantorze w kraju i zabrać ze sobą gotówkę w obcej walucie? Używać za granicą karty wszędzie, gdzie to tylko możliwe? A może już na miejscu po prostu wypłacić z bankomatu zapas gotówki?

Niestety, w każdym z tych przypadków różnica w kursie kupna i sprzedaży waluty może być niekorzystna. Dodatkowo, wiele można stracić również wtedy, gdy pozostałą po naszych wojażach gotówkę chcielibyśmy ponownie wymienić na złotówki.

Podobnie jest z lokowaniem środków w różne waluty, a to przecież może być dobry pomysł na inwestycję. Z pewnością dobry, ale niekoniecznie wtedy, gdy pójdziemy kupić walutę do kantoru za rogiem i „schowamy ją do skarpety”. Trzymanie zapasu dolarów w domu było rozwiązaniem może i skutecznym, ale w minionej epoce. Kiedyś nie mieliśmy tak rozwiniętych elektronicznych metod zarządzania codziennością.

Dziś kursy walut zmieniają się dynamicznie. Trzeba wiedzieć, kiedy kupić lub kiedy sprzedać. Poza tym warto też pamiętać, by – jak podkreślają specjaliści od finansów – szukać różnych sposobów na inwestowanie i dywersyfikację oszczędności.

Kantor zawsze pod ręką

Wymiana walut wcale nie musi sporo kosztować, a do tego nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie kantoru albo banku, który zaoferuje najkorzystniejszy kurs wymiany. Czas lepiej poświęcić na zaplanowanie udanego wyjazdu.

Jeśli masz już Konto Jakie Chcę w Santander wystarczy, że założysz konto walutowe w dolarach, euro, funtach lub frankach szwajcarskich i rozpoczniesz korzystanie z internetowego Kantoru Santander.

Kantor w aplikacji mobilnej Santander to:

  • narzędzie, które masz zawsze pod ręką,
  • możliwość wymiany złotówek na USD, EUR, GBP czy CHF, z których możesz korzystać od razu, gdy tylko otworzysz konto walutowe,
  • wymiana waluty zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz – o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie,
  • a co najważniejsze, bez przepłacania – na atrakcyjnych warunkach.

Ale to nie wszystko. Do Konta Jakie Chcę w Santander otrzymasz kartę Dopasowaną, którą połączysz z kontami walutowymi w EUR, USD, GBP. Dzięki temu za granicą będziesz płacić jedną kartą, tak jak u siebie – bezpośrednio z kont, bez dodatkowych kosztów przewalutowania.

Zamiast myśleć o dodatkowych opłatach będziesz cieszyć się urlopem. A jeśli podczas wyjazdu okaże się, że potrzebujesz dodatkowych środków? Nic trudnego. W aplikacji mobilnej kantoru online Santander dokupisz walutę od ręki.

Inwestuj w walutę prosto i na jasnych zasadach

Jeśli chcesz zainwestować swoje środki w obcą walutę skorzystaj z internetowego Kantoru Santander. Dlaczego? Bo to wymarzony asystent, który pilnuje za Ciebie poziomu kursów, dzięki czemu szybko zdecydujesz, kiedy kupić lub sprzedać USD, EUR, GBP czy CHF.

Jeśli masz telefon pod ręką, już zawsze będziesz wiedzieć, jaki aktualnie kurs osiągnęła waluta, którą chcesz wymienić. Wystarczy ustawić powiadomienie, a nawet zlecić automatyczną wymianę, gdy kurs funta, euro czy dolara osiągnie pożądaną wartość. Zarządzanie swoim portfelem walutowym może być naprawdę bardzo proste.

Kantor Santander, to Twój niezbędnik w zagranicznych podróżach i codziennych sytuacjach związanych z wymianą walut. Otwórz Konto Jakie Chcę i wymieniaj pieniądze na korzystnych zasadach.

 

Pobierz aplikację Santander mobile

W zależności od tego, jaki masz smartfon, wybierz odpowiedni sklep i pobierz aplikację.

Ocena 4.7 w Google Play

Ocena 4.5 w App Store

Konto walutowe prowadzone jest za darmo, pod warunkiem utrzymania średniego salda, równego lub wyższego 20 EUR, USD, GBP, CHF.


Słownik PAD
Płatność za granicą  - to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych

Aplikacja Santander mobile - to usługa bankowości elektronicznej

Konto Jakie Chcę - to rachunek płatniczy