przeczytasz w 4 minuty

Wymieniasz waluty przed każdym wyjazdem? Teraz nie musisz już jechać do kantoru, czy porównywać kursów walut. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej aplikacji - wygodnie i bezpiecznie z domu. Wymieniaj walutę zdalnie na tych samych warunkach w kraju i za granicą.

Spis treści:

O czym warto pamiętać przed wyjazdem

Wyjazd za granicę nie zawsze musi być zaplanowany. Bywa, że przychodzi chwila, kiedy spontanicznie chcemy się wyrwać na kilka dni. Przeglądamy wtedy oferty lotów albo polujemy na wycieczki last minute. Dopiero w drugiej kolejności zaczynamy się zastanawiać, co jeszcze należy załatwić przed wyjazdem oraz jak się do niego przygotować. A diabeł tkwi w szczegółach.

Weźmy na przykład płatności za granicą. Niby to takie proste, bo nasze karty debetowe czy kredytowe działają w zasadzie wszędzie. W każdym kraju znajdziemy też bankomaty, więc nie będzie problemu z dostępem do gotówki. Po powrocie do domu możemy się jednak niemile zaskoczyć – wysokością prowizji, dodatkowymi opłatami czy warunkami przewalutowania.

Sama wymiana walut w kantorach też nie rozwiązuje problemu. Nie wiemy kiedy wymienić waluty, po najlepszym kursie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaką sumę dokładnie będziemy potrzebować. A po wakacjach zostajemy z drobnymi, których nie możemy ponownie przewalutować.

Jak płacić za granicą i na co zwracać uwagę

Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek wyjeżdżał z kraju zadawał sobie pytanie – jak najlepiej płacić za granicą? Wymienić złotówki w kantorze w kraju i zabrać ze sobą gotówkę w obcej walucie? Używać za granicą karty wszędzie, gdzie to tylko możliwe? A może już na miejscu po prostu wypłacić z bankomatu zapas gotówki?

Niestety, w każdym z tych przypadków różnica w kursie kupna i sprzedaży waluty może być niekorzystna. Dziś kursy walut zmieniają się dynamicznie. Trzeba wiedzieć, kiedy kupić lub kiedy sprzedać.

Dodatkową pułapką mogą okazać się niekorzystne kursy i dodatkowe opłaty, gdy chcesz wypłacić pieniądze z bankomatu. Tu opisujemy popularne opłaty dodatkowe, na które możesz natrafić przy wypłacie z bankomatu za granicą.

Usługa DCC (Dynamic Currency Conversion) to przewalutowanie transakcji bezpośrednio na PLN. Zaakceptowanie transakcji z usługą DCC spowoduje obciążenie konta w PLN, a nie w walucie danego kraju.

Access fee to dodatkowa opłata za wypłatę gotówki za granicą, którą pobiera właściciel/operator bankomatu. Jest ona doliczana do kwoty transakcji, która obciąży Twoje konto. W terminalach płatniczych odpowiednikiem access fee jest surcharge.

Co zyskujesz z internetowym kantorem?

Wymiana walut wcale nie musi sporo kosztować, a do tego nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie kantoru z najkorzystniejszym kursem wymiany. Lepiej poświęcić czas na zaplanowanie udanego wyjazdu.

Jeśli masz już u nas konto bankowe wystarczy, że założysz konto walutowe w dolarach, euro, funtach lub frankach szwajcarskich. I już możesz korzystać z internetowego Kantoru Santander. Udostępniamy go w naszej bankowości internetowej i mobilnej.

Kantor internetowy to:

  • możliwość wymiany złotówek na USD, EUR, GBP czy CHF, z których możesz korzystać od razu, gdy tylko otworzysz konto walutowe,
  • wymiana waluty zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz – o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie,
  • narzędzie, które masz zawsze pod ręką,
  • a co najważniejsze, bez przepłacania – na atrakcyjnych warunkach.

Zamiast myśleć o dodatkowych opłatach będziesz cieszyć się urlopem. A jeśli podczas wyjazdu okaże się, że potrzebujesz dodatkowych środków? Nic trudnego. W aplikacji mobilnej kantoru dokupisz walutę od ręki.

Inwestuj w walutę prosto i na jasnych zasadach

Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w inną walutę niż PLN, skorzystaj z internetowego Kantoru Santander 
Dlaczego? Bo to Twój asystent, który powiadomi Cię o oczekiwanym poziomie kursu. Wystarczy ustawić powiadomienie albo zlecić automatyczną wymianę. Otwórz konto i wymieniaj pieniądze na korzystnych zasadach.

Aplikacja Santander mobile ułatwi Ci codzienność!


Szybkie logowanie

Loguj się do aplikacji jeszcze szybciej - PINem mobile lub za pomocą odcisku palca Touch ID.

Moje cele w aplikacji

Wybierz swój cel i odkładaj pieniądze zgodnie z Twoim rytmem życia: automatycznie, końcówkami transakcji, samodzielnie

BLIK

Wypłacaj gotówkę z bankomatów i przelewaj kasę na numer telefonu.

Szybki podgląd

Trzymaj finanse zawsze pod kontrolą - sprawdzaj dostępne środki i ostatnią transakcję jeszcze przed zalogowaniem.

Bilety, parkingi, taksówki

Kupuj bilety komunikacji miejskiej, opłacaj strefę parkowania i zamawiaj taksówki.

Płatności telefonem

Płać telefonem jak chcesz – BLIKIEM zbliżeniowym, Apple Pay lub Google Pay.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 28.10.2022 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na santander.pl.
Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikający z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto to rachunek płatniczy.
  • Przelew to polecenie przelewu wewnętrznego.
  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.

Korzystanie z Kantoru Santander w usłudze Santander internet/mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z Santander Bank Polska S. A. umowę Santander online.