Nowoczesne autostrady sprawiają, że podróże w odległe zakątki Polski są szybsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Jednak w sezonie wakacyjnym kierowcy tracą czas w korkach, które tworzą się przy bramkach autostradowych, gdzie pobierane są opłaty za przejazd. Na szczęście możesz tego uniknąć, korzystając z Autopay w aplikacji Santander mobile.

Jak korzystać z aplikacji Autopay na bramkach autostradowych?

Dlaczego kierowcy tak chwalą sobie Autopay? Bo znacząco skraca czas spędzony przy bramkach na autostradzie. Osoby, które korzystają z bramek w sposób standardowy, muszą ustawiać się w kolejkach, aby najpierw otrzymać bilet, a przy kolejnych bramkach uiścić opłatę (kartą lub gotówką) i poczekać na otwarcie szlabanu. Jak łatwo się domyślić, tworzą się przez to korki, które psują kierowcom wakacyjne nastroje. Aby uniknąć nerwowej atmosfery, warto dowiedzieć się, jak działa Autopay i... zacząć go używać!

Autopay uruchamiasz w swojej aplikacji Santander mobile. Możesz to zrobić jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Gdy podjeżdżasz do bramki autostradowej, kamery automatycznie odczytują numer tablicy rejestracyjnej Twojego samochodu. Opłata za przejazd pobierana jest z Twojego konta (nie musisz nic potwierdzać), szlaban otwiera się i możesz jechać dalej. Przejazd przez bramkę, gdy nie ma korka, zajmuje dosłownie kilka sekund. Dla kierowców korzystających z Autopay wskazane są osobne bramki, dzięki czemu nie korkują ich osoby, które wciąż wolą płacić tradycyjnymi metodami.

Kto może korzystać z aplikacji Autopay w Santander mobile?

Z Autopay mogą korzystać wszyscy pełnoletni klienci Santander Bank Polska, którzy posiadają w nim konto PLN, mają nadany PESEL i korzystają z aplikacji Santander mobile. Do uruchomienia swojej usługi Autopay potrzebny jest też adres e-mail oraz wypełnienie danych pojazdu w aplikacji w module „BILETY, PARKINGI, TAXI”.

Część kierowców było już użytkownikami Autopay, zanim zostali klientami Santander Bank Polska. To jednak nie stoi na przeszkodzie, by zarejestrować się przez aplikację Santander mobile. Podczas rejestracji należy podać te same dane, które wcześniej zostały podane do usługi Autopay. Konta zsynchronizują się, a do Autopay w Santander Mobile zostanie zaimportowana wcześniejsza lista pojazdów. Do usługi będzie można też wskazać nowe konto do pobierania płatności.

Jak zarejestrować się do Autopay?

Aplikacja Santander mobile przeprowadzi Cię przez rejestrację w Autopay krok po kroku. Po podaniu danych niezbędnych do rejestracji, aktywację usługi potwierdzisz kodem SMS. Kolejny krok to wypełnienie formularza z danymi pojazdu, którym będziesz poruszać się po autostradach (marka, model, kategoria, numer rejestracyjny itp.). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać kilka pojazdów (np. motocykl i samochód).

Podczas uruchamiania usługi system poprosi też o wskazanie konta Santander, z którego pobierane będą opłaty i o zgodę na blokadę 1 grosza do czasu zakończenia rejestracji. To wszystko – możesz wybrać się w trasę! W aplikacji Santander mobile sprawdzisz również historię swoich przejazdów z Autopay.

Sprawdź jak działa Autopay

Gdzie działa Autopay?

Za pomocą Autopay zapłacisz za przejazd autostradą AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Kraków-Gliwice). Pamiętaj, że Autopay w Santander mobile nie obejmuje przejazdów odcinkami państwowymi A2 Konin-Łódź i A4 Wrocław-Gliwice. Do opłacenia tych ostatnich musisz skorzystać z odrębnej aplikacji.

Jak jeszcze aplikacja Santander mobile ułatwia życie kierowcy?

Aplikacja Santander mobile przydaje się kierowcom nie tylko ze względu na możliwość korzystania z Autopay. Dzięki niej mogą wygodnie zapłacić za parkowanie w wybranych miastach bez szukania drobnych, a gdy zajdzie taka potrzeba, zostawić zepsuty samochód pod domem i wezwać taksówkę. Za kurs zapłacą przez aplikację – brak gotówki czy możliwości zapłacenia kartą nie stanowi więc problemu. Kierowcy, którzy nie chcą się przemieszczać samochodem, mogą przesiąść się do komunikacji miejskiej, w Santander mobile mogą kupić bilet na tramwaj czy autobus w wybranych miastach. To szczególnie wygodne w obcym mieście – można zapomnieć o szukaniu kiosku lub biletomatu i udać bezpośrednio na przystanek.

Pobierz aplikację Santander mobile

W zależności od tego, jaki masz smartfon, wybierz odpowiedni sklep i pobierz aplikację.

Ocena 4.7 w Google Play

Ocena 4.5 w App Store

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Materiał ma charakter edukacyjny i nie stanowi opisu oferty banku. Bank nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie informacji zawartych w tym materiale.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Usługa Autopay jest świadczona przez Autopay Mobility Sp z o.o., która za nią odpowiada. Finanteq S.A. Partner Banku z którym Bank zawarł umowę na świadczenie usług w ramach aplikacji Santander mobile - dostawca modułu: Zakupy mobilne (zakładka bilety, parkingi, taxi).

  • Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

    Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

    • Konto osobiste to rachunek płatniczy.
    • Santander mobile, aplikacja Santander mobile, aplikacja mobilna to usługa bankowości elektronicznej.