przeczytasz w 4 minuty

Przeraża Cię liczba ofert rachunków osobistych, które możesz znaleźć w internecie? Nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź porównanie naszych kont. Zapoznaj się z ich zaletami i zyskaj dostęp do wygodnego konta osobistego.

Spis treści:

Które konto osobiste wybrać? To zależy

Bez rachunku bankowego trudno dziś funkcjonować. Dzięki temu wirtualnego portfelowi, nasze codzienne płatności sa proste i wygodne. Ale jeśli jesteś w sytuacji, w której dopiero szukasz oferty i chcesz otworzyć nowe konto bankowe undefined więcej, sprawdź nasze porównanie. Dzięki niemu szybko sprawdzisz najważniejsze parametry. Gdy będziesz porównywać kilka rachunków oszczędnościowo -rozliczeniowych (ROR-ów), zwróć uwagę na takie elementy, jak:

  • opłaty miesięczne za prowadzenie konta,
  • koszty związane z przelewami bankowymi i płatnościami internetowymi,
  • warunki korzystania z karty płatniczej,
  • opłaty za wypłaty z bankomatów.

Konto osobiste do codziennego korzystania, powinno być dla Ciebie przydatnym narzędziem do zarządzania finansami. My to w pełni rozumiemy, dlatego u nas możesz mieć wpływ na to, czy chcesz ponosić opłaty za prowadzenie swojego rachunku bankowego.

Ranking kont bankowych – najważniejsze cechy naszej oferty

Dzięki zebranym informacjom odnajdziesz propozycję, która spełni Twoje oczekiwania!

  Konto Santander
dla osób powyżej
26 lat
Konto Santander Max Konto Select Konto Podstawowe
dla osób, które wcześniej nie miały konta
Prowadzenie konta za 0 zł TAK, gdy spełnisz warunki: zapłacisz kartą lub BLIKIEM na min. 300 zł w miesiącu (w przeciwnym razie 6 zł miesięcznie) 15 zł miesięcznie TAK, gdy spełnisz  warunki:
wpływy co miesiąc min. 10 000 zł albo aktywa min. 150 000 zł (w przeciwnym razie 45 zł miesięcznie)
TAK
0 zł za przelewy natychmiastowe w Santander internet lub mobile TAK TAK TAK TAK
0 zł za wypłaty
w naszych bankomatach
TAK TAK TAK TAK
0 zł za wypłaty gotówki BLIKIEM z naszą aplikacją TAK TAK TAK TAK
Karta do konta
za 0 zł
TAK, gdy spełnisz warunki: zapłacisz kartą lub BLIKIEM na min. 300 zł w miesiącu (w przeciwnym razie 9 zł miesięcznie) TAK TAK, gdy wybierzesz kartę Visa Select TAK, możesz wybrać tylko Kartę Podstawową
Indywidualna obsługa doradcy NIE NIE Linia Select NIE
Bankowość mobilna i internetowa TAK TAK TAK TAK

Oczywiście to nie wszystkie zalety kont bankowych z naszej oferty.

Konto Santander w rankingu kont osobistych

Jeżeli zdecydujesz się na nasze Konto Santander undefined więcej i będziesz opłacać rachunki z Konta Santander dostaniesz 1% zwrotu ich wartości (do 25 złotych/mies.), co może dać w skali roku do 300 złotych! Aby otrzymać taki zwrot, należy podpiąć faktury za prąd, gaz, telefon, telewizję, internet na Twoje nazwisko i opłacić te rachunki z Konta Santander.

Dodatkowo możesz zyskać dostęp do Pakietu bezpieczeństwa w sieci (CyberRescue). Dzięki niemu ekspert z CyberRescue np. zweryfikuje wiarygodność sklepów internetowych, może pomóc, gdy ktoś przejmie Twoje dane na portalach społecznościowych lub włamie się na Twoją skrzynkę e-mailową. To będzie taki Twój Pakiet bezpieczeństwa w sieci. Usługę należy uruchomić w bankowości internetowej.

Konto Select

Klientom, którym zależy na indywidualnej obsłudze doradcy polecamy Konto Select undefined więcej z kartą debetową Visa Select. Z tym kontem nie pobieramy naszej opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą. Posiadacze Konta Select mają możliwość bezpłatnego prowadzenia rachunku maklerskiego, a wraz z nim – skorzystania ze wsparcia ekspertów czy niższych prowizji od zleceń. Do dyspozycji tych klientów jest też usługa Concierge, dzięki której można zaoszczędzić czas i zlecić załatwienia różnych spraw np. szukanie specjalisty do napraw, kupienie biletów na koncert czy organizacja wakacji.

Konto Podstawowe - pierwsze konto dla osób, które nie miały wcześniej konta osobistego

Jeśli szukasz dla siebie pierwszego konta bankowego i lubisz proste rozwiązania, postaw na nasze Konto Podstawowe undefined więcej. Konto zapewnia wszystkie podstawowe funkcje klasycznego rachunku (ROR). polecenia zapłaty, zlecenia stałe czy przelewy natychmiastowe w aplikacji i bankowości internetowej są darmowe. Wypłaty gotówki kartą we wszystkich naszych bankomatach w kraju są za 0 zł i pierwsze 5 wypłat z obcych bankomatów też jest darmowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego

Podczas przeglądania ofert rachunków indywidualnych, zwróć uwagę na wszystkie opłaty dodatkowe, w tym te, które dotyczą przelewów i korzystania z karty płatniczej. Jeśli bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna są dla Ciebie ważne, również na te elementy zwróć uwagę.

Pamiętaj:
Konto osobiste ułatwi Ci załatwienie wielu codziennych spraw. Dlatego, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o założeniu konta w banku, możesz porównać też poszczególne elementy aplikacji czy bankowości elektronicznej. Będziesz wtedy wiedzieć, co zyskasz.

Nie zapomnij też o rozmaitych promocjach bankowych i okazjach – dzięki nim otwarcie rachunku (ROR) będzie dla Ciebie jeszcze korzystniejsze. Pamiętaj jednak, aby przed podjęciem decyzji dobrze sprawdzić warunki, jakie musisz spełnić, by skorzystać z przewidzianych promocji.

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 14.11.2023 r.


Aby korzystać z aplikacji Santander mobile, należy zawrzeć Umowę usług Santander online dla klientów indywidualnych. Płatności i wypłata BLIK są dostępne w wybranych sklepach i bankomatach dla klientów, którzy mają usługi Santander online.


Szczegóły, które dotyczą usługi CyberRescue zawiera Regulamin promocji świadczenia usługi CyberRescue „Pakiet bezpieczeństwa w sieci”. Podmiotem świadczącym usługę CyberRescue jest CyberRescue Sp. Z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Modlińska 129/U10, 03-186 Warszawa, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000767083, NIP 5242880817 oraz numer REGON 382315147. Aby skorzystać z usługi konieczne są akceptacja i złożenie Wniosku dostępnego dla klientów indywidualnych Santander Bank Polska S.A. w serwisie Santander internet.


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto osobiste, konto bankowe, ROR, rachunek (ROR), konto bankowe, Konto Santander, Konto Santander Max, Konto Select, Konto Podstawowe to rachunki płatnicze.

  • Karta do konta to debetowa karta płatnicza.

  • Aplikacja mobilna, bankowości internetowa to usługi bankowości elektronicznej.

  • Przelew, BLIK to polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego.

  • Płatności w internecie, sklepach i aplikacjach to m.in. transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.

  • Wypłata BLIK w bankomacie to autoryzowana kodem BLIK wypłata gotówki.