Konto firmowe z funkcjami dla przedsiębiorców

Potrzebujesz konta firmowego, jeśli masz działalność gospodarczą i przelewasz pieniądze do innych przedsiębiorców. Oferujemy konto dla przedsiębiorców z funkcjami wymaganymi przez prawo:

· Konto firmowe z rachunkiem technicznym VAT

Potrzebujesz go, jeśli jesteś czynnym podatnikiem VAT. Dzięki niemu Twoja działalność gospodarcza trafi na białą listę podatników VAT. W rejestrze znajdują się firmy, które wystawiają faktury i odprowadzają podatek. Listę prowadzi Ministerstwo Finansów. Widzą ją wszyscy podatnicy i ich kontrahenci. Musisz otworzyć konto firmowe z rachunkiem technicznym VAT, by otrzymywać przelewy z podzieloną płatnością (Split payment).

· Konto dla firm z mechanizmem podzielonej płatności

Z naszym kontem firmowym przyjmiesz płatności podzielone. Split payment oznacza, że przy płatności za fakturę VAT, kwota podatku od razu trafia na rachunek techniczny VAT. W ten sposób szybciej i łatwiej odzyskasz naliczony podatek. Mechanizm ułatwia pracę organom skarbowym i podatkowym.

· Konto firmowe w banku a limity płatności

Limity płatności to ograniczenia kwot płatności pomiędzy przedsiębiorcami. Obecnie limit wynosi 15 tysięcy złotych. Jeśli płatność przekracza tę kwotę, musisz przeprowadzić ją bezgotówkowo. Zrób to przelewem na konto firmowe lub kartą. Udokumentuj to fakturą VAT.

Polecamy też: Rodzaje działalności gospodarczych – czym się różnią?

Konto bankowe dla firmy jednoosobowej – oddzielne finanse w biznesie

Otworzymy dla Ciebie osobne konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Pomożemy Ci oddzielić finanse Twojej firmy od prywatnych pieniędzy. W ten sposób zapanujesz nad wydatkami. Prowadzenie konta firmowego w banku ułatwi też kontrole skarbowe i podatkowe.

Konto dla firm z narzędziami dla przedsiębiorców

Z naszym kontem firmowym łatwiej poprowadzisz swój biznes dzięki takim usługom jak:

Zakładamy konto firmowe podobnie, jak konto osobiste. Jako przedsiębiorca podajesz nam dane swoje i firmy, potwierdzasz tożsamość, otrzymujesz e-mail lub SMS i logujesz się do bankowości internetowej.

Dowiedz się więcej: Prosta księgowość online

Konto firmowe w banku z finansowaniem

Jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę, nie zapłacisz za prowadzenie konta. Wystarczy, że wykonasz co miesiąc przelew do ZUS na kwotę minimum 200 zł.  Możesz też sprawdzić naszą ofertę kredytu firmowego lub leasingu. Wystarczy, że otworzysz Konto Firmowe Godne Polecenia .

To może Cię zainteresować: Leasing dla nowych firm – jakie są warunki zawarcia umowy?

Konto Firmowe Godne Polecenia – korzyści

Z naszym kontem firmowym dla jednoosobowej działalności gospodarczej możesz liczyć na dodatkowe korzyści. Skorzystaj z naszej Promocji Godnej Polecenia i spełnij odpowiednie warunki, a nie pobierzemy opłaty za prowadzenie konta. Jeśli z niej skorzystasz, możesz dostać do 2400 zł premii i nie będziemy pobierać opłat za:

  • przelewy w systemie Elixir w bankowości internetowej i mobilnej;
  • 10 przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu w bankowości internetowej i mobilnej;
  • polecenia wypłaty w euro;
  • polecenia zapłaty i zlecenia stałe w bankowości internetowej i mobilnej,
  • używanie pierwszej karty debetowej 1 ,
  • wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie 1 .

Firmowe konto z dostępem do wiedzy

Oprócz korzystnych warunków oferujemy też dostęp do wiedzy dla małych firm, a także początkujących i doświadczonych przedsiębiorców. Pomagamy Ci prowadzić działalność poprzez szkolenia, webinary, poradniki i eventy. Prowadzimy akcje takie jak #aFIRMAcje czy wspieramy przedsiębiorców w ramach MOCnych w biznesie. Przydatne narzędzia, baza wiedzy i korzystne warunki, jakie oferujemy w ramach konta firmowego, wesprą Cię w codziennej pracy.

 

Zespół Santander Bank Polska

Źródło:
bankier.pl
Biznes.gov.pl
fxmag.pl

Organizatorem promocji „Promocja Godna Polecenia” Edycja VI jest Santander Bank Polska S.A. Możesz przystąpić do promocji od 1 października 2023 r. do 31 marca 2024 r.

1 Warunkiem uzyskania zwolnienia z opłat jest:
- brak sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w Banku w okresie trwania promocji,
- wyrażenie i utrzymanie zgód na kontakt telefoniczny oraz elektroniczny w celach marketingowych w okresie trwania promocji.

Usługa eFaktoring świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z NFG S.A.
Usługa eKsięgowości inFakt świadczona dla klientów na podstawie odrębnej umowy o usługi księgowe, zawartej przez klienta z inFakt sp. z o.o.
Usługa eZdrowie świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z MedicCentre sp. z o.o.
Usługi dostępne są w bankowości internetowej Mini Firma.
Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 19.01.2024 r.
Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).