przeczytasz w 8 minut

Start działalności to czas, w którym firma potrzebuje pieniędzy na rozwój lub narzędzi do jej prowadzenia np. samochód. Jak korzystać z auta, nie obciążając budżetu firmy? Najprostsze rozwiązanie to leasing. Firmy mogą z niego skorzystać już od pierwszego dnia działalności. Sprawdź warunki.

Spis treści:

Na czym polega leasing?

Leasing jest prostą, szybką i efektywną ekonomicznie formą finansowania inwestycji, która nie wymaga angażowania dużych środków własnych. Przez cały czas trwania umowy leasingowej jej przedmiot (np. samochód, maszyny czyli wszystko co klient wziął w leasing) pozostaje własnością leasingodawcy, natomiast leasingobiorca płacąc raty leasingowe wykorzystuje go do swoich celów gospodarczych.

Polskie firmy i spółki chętnie korzystają z leasingu. Dzięki niemu pozyskują niezbędny do prowadzenia swojej działalności sprzęt oraz poprawiają płynność finansową, bowiem raty leasingowe mogą uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu i obniżyć dzięki temu podstawę opodatkowania. Dodatkowo od każdej raty leasingowej oraz dodatkowych opłat mogą odliczyć podatek VAT. Po zakończeniu umowy, można też wykupić leasingowany sprzęt.

Co można wziąć w leasing?

Firmy udzielają najczęściej:

Oprócz leasingu pojazdów, nowe firmy często decydują się na sprzętu specjalistycznego, z którego korzystają np. lekarze, stomatolodzy czy weterynarze (leasing samochodów dla lekarzy i weterynarzy) oraz leasing urządzeń medycznych).

Leasing od pierwszego dnia działalności – czy to możliwe?

Aby skorzystać z leasingu, trzeba zadbać o odpowiednią historię finansową i staż działania firmy. Nie oznacza to jednak, że jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność, nie możesz skorzystać z umowy leasingu. Wręcz przeciwnie! Możesz uzyskać leasing dla firm nawet pierwszego dnia prowadzenia firmy. W naszej ofercie Autoleasingu skorzystasz z procedury uproszczonej, która błyskawicznie przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności. Często nowa firma nie spełnia warunków kredytowania, dlatego nie może otrzymać kredytu samochodowego. Nie ma również na tyle dużo środków, by kupić auto na własność. W tych sytuacjach, idealnym rozwiązaniem jest leasing samochodowy. Aby otrzymać leasing, najczęściej trzeba wnieść opłatę wstępną, aby zabezpieczyć transakcję. Nie jest to jednak zbyt duży koszt (od 1 do 20% wartości pojazdu). Zatem, jeśli firma działa krótko, może wyposażyć się w niezbędny do działalności samochód lub sprzęt za pomocą leasingu, angażując przy tym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych gotówki.

Leasing dla nowej firmy – skorzystaj z procedury uproszczonej

Prowadzisz start-up? U nas możesz skorzystać z leasingu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Nie musisz martwić się o formalności. Wszystko załatwisz w błyskawicznej procedurze uproszczonej Autoleasing. Sprawdź, na czym polega Autoleasing i jakie są jego najważniejsze zasady:

  • maksymalna wartość samochodu osobowego, który może być przedmiotem leasingu, to 150 tysięcy złotych;
  • okres finansowania wynosi od 12 do 60 miesięcy;
  • formalności związane z leasingiem załatwisz online lub telefonicznie;
  • nie musisz przygotowywać skomplikowanych dokumentów finansowych – wystarczy oświadczenie o dochodach;
  • wymagany wkład własny to 20%;
  • szybki proces – decyzję o finansowaniu otrzymasz od nas nawet w kilka minut (maksymalnie do 1 dnia roboczego);
  • możesz skorzystać z dodatkowych świadczeń, np. karty paliwowej lub pakietu ubezpieczeniowego;
  • dajemy Ci do dyspozycji Centrum Obsługi Szkód Częściowych, gdzie otrzymasz profesjonalną pomoc przy likwidacji szkody komunikacyjnej (możesz liczyć np. na pojazd zastępczy na czas trwania naprawy i pokrycie podatku VAT za naprawę auta).

Gdy otrzymasz pozytywną decyzję o finansowaniu, możesz podpisać umowę. Najszybciej zrobisz to podczas spotkania z doradcą, na ekranie jego laptopa za pomocą podpisu biometrycznego (BioPodpis) Możesz podpisać umowę również za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego (KPE). Dokumenty otrzymasz w formie elektronicznej.

Umowa leasingu dla nowej firmy – co jest potrzebne, by ją podpisać?

Jeśli skorzystasz z naszej procedury uproszczonej, wystarczy, że wypełnisz formularz online. My przygotujemy dla Ciebie ofertę, a później umowę. Nie musisz przygotowywać żadnych dokumentów finansowych – wystarczy oświadczenie o dochodach.

Każda firma leasingowa ma inną politykę udzielania leasingu. W określonych przypadkach, firma może poprosić o dodatkowe dokumenty. Najczęściej są to:

  • dowód osobisty,
  • wpis do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG),
  • deklaracje podatkowe lub majątkowe,
  • oświadczenie o zobowiązaniach,
  • oświadczenie o braku zaległości w opłatach dla ZUS i US.

Pamiętaj, że wykaz potrzebnych dokumentów znajdziesz na stronie leasingodawcy.

Jak sfinansować samochód osobowy lub dostawczy leasingiem?

W naszej ofercie mamy również leasing pojazdów osobowych i dostawczych. Oferta dotyczy pojazdów do 3,5 tony z okresem finansowania do 72 miesięcy. Decyzję możesz otrzymać nawet w kilka minut. Chcesz skorzystać z leasingu na start? Możesz liczyć na:

  • naszą pomoc w całym procesie leasingowym (zakupie, rejestracji i ubezpieczeniu samochodu),
  • atrakcyjne warunki (rabaty na samochody u dealerów, którzy z nami współpracują),
  • stałą wysokość raty (to najlepsze zabezpieczenie przed ryzykiem zmian stóp procentowych),
  • dodatkowe zabezpieczenia (np. pakietu OC/AC/NW, Assistance, Ochrona Prawna),
  • kartę paliwową (z kartą paliwową możesz rozliczać się za zakup paliwa bezgotówkowo i szybciej płacić za przejazdy autostradami).

Jak wziąć w leasing samochód ciężarowy?

Do rozwoju biznesu często konieczna jest rozbudowa floty. Jeśli prowadzisz biznes transportowy, możesz skorzystać z leasingu samochodów ciężarowych. W ten sposób łatwo rozszerzysz swoją działalność. Jeśli chcesz starać się o tego rodzaju finansowanie, możesz złożyć wniosek - online lub telefonicznie. Gdy zaakceptujemy wniosek, załatwimy za Ciebie wszelkie formalności związane z zakupem, rejestracją i ubezpieczeniem pojazdu. Aby wybrać odpowiednie finansowanie, spotkaj się z Twoim mobilnym doradcą. Umowę możesz podpisać w siedzibie Twojej firmy.

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tej formy finansowania dla nowych firm:

  • leasing pozwoli Ci zmniejszyć obciążenia podatkowe;
  • umowę możesz zawrzeć w walucie, w której uzyskujesz przychody;
  • dokumenty, które składasz będą dostosowane do specyfiki branży, w której działasz;
  • finansowanie trwa od 12 do 72 miesięcy;
  • możesz wybierać nie tylko spośród pojazdów z Polski, ale też z całej UE. My zajmiemy się formalnościami.

Leasing dla dużych firm i korporacji

Z naszego leasingu mogą skorzystać także korporacje. Pracuje u nas ponad 40 doradców, którzy specjalizują się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Z naszej strony możesz liczyć na:

  • elastyczne i przejrzyste warunki finansowania (transparentna umowa i Ogólne Warunki Umowy Leasingowej),
  • wsparcie przy negocjacjach z dostawcami,
  • korzystne stawki,
  • strukturę rat dopasowaną do przepływów finansowych w Twojej firmie,
  • szeroki zakres ubezpieczenia przedmiotów leasingu.

Korzystając z leasingu, Twoja firma ma szansę poprawić swoją płynność finansową i zgromadzić oszczędności podatkowe. To wszystko można osiągnąć bez dużego kapitału własnego. Warto dodać, że Twoja firma będzie zabezpieczona przed kradzieżą przedmiotu leasingu lub szkodą całkowitą. W takim przypadku, umowa przewiduje jasny mechanizm rozliczenia firmy leasingowej z klientem.

Jak uzyskać leasing online? Sprawdź, co zrobić, krok po kroku

Interesuje Cię możliwość skorzystania z leasingu samochodu? Wszystkie formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak to zrobić.

1. Wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie i wyślij zapytanie

W formularzu poprosimy Cię o podanie różnych danych, takich jak np. imię i nazwisko, numer telefonu, rodzaj i wartość przedmiotu leasingu, wysokość wpłaty własnej czy okres finansowania.

2. Poczekaj na ofertę

Na podstawie danych, które podałeś w formularzu, przygotujemy dla Ciebie ofertę finansowania. Taką ofertę możesz zaakceptować lub skontaktować się z doradcą i z nim dopracować wszystkie szczegóły.

3. Podpisz umowę

Po uzgodnieniu wszystkich punktów umowy leasingu i pozytywnej decyzji, możesz podpisać umowę leasingową.

Złożenie wniosku online to najprostszy i najszybszy sposób na uzyskanie finansowania. Pamiętaj jednak, że informacji o ofercie udzielamy na infolinii, w naszych oddziałach lub u dealera samochodów, który z nami współpracuje.

Leasing dla nowej firmy – dlaczego warto z niego skorzystać?

Podjęcie decyzji o finansowaniu pojazdu leasingiem, to jeden z najprostszych sposobów na rozwój firmy. Szczególnie chodzi tu o przedsiębiorstwa, które są krótko na rynku i dopiero rozpoczynają działalność. Nasza procedura leasingowa jest bardzo prosta i szybka. Żeby z niej skorzystać, nie musisz składać skomplikowanych dokumentów. Wystarczy, że złożysz wniosek i oświadczenie o dochodach, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę. Decyzję o finansowaniu otrzymasz nawet w kilka minut - maksymalnie w jeden dzień roboczy.

Leasing jest często jedyną możliwością rozwoju floty dla młodej firmy. Można go uzyskać już od pierwszego dnia działalności. Z uzyskaniem kredytu byłoby znacznie trudniej. Wszystko ze względu na szereg warunków, koniecznych do spełnienia. Finansowanie leasingiem jest dostępne dla każdego rodzaju działalności: od jednoosobowych działalności gospodarczych, przez spółki, aż po wielkie korporacje.

Leasing lub pożyczka to produkty finansowe oferowane przez Santander Leasing S.A. z siedzibą w Poznaniu.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 09.08.2023 r.

Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Bibliografia:
https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/leasing/na-czym-polega-leasing-auta/jx6r203
https://www.bankier.pl/smart/leasing-operacyjny-na-czym-polega-leasing