Przerwa 15/16 czerwca Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 6:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Nadal możesz płacić kartą i wypłacać gotówkę z naszych bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia!

 przeczytasz w 6 minut

Black Week to czas najgorętszych wyprzedaży roku. Kumulacja promocji ma miejsce w Black Friday, a w sklepach z elektroniką szał wyprzedaży trwa przez cały Cyber Monday! Oto kilka naszych podpowiedzi, jak oszczędzić na zakupach podczas największych obniżek w roku.

Spis treści:

Co to jest Black Friday i kiedy wypada w tym roku?

Black Friday to najbardziej wyczekiwane święto zakupów. Wcale nas to nie dziwi! W końcu w wielu sklepach w trakcie Black Week możesz upolować ciekawe promocje, skorzystać z atrakcyjnych kodów rabatowych, a także załapać się na darmowe dostawy, jeżeli robisz zakupy online. Kiedy jednak wypada Black Friday i zaczyna się Black Week?

Black Week trwa od 20 do 26 listopada 2023 r., a Black Friday, czyli kumulacja największej wyprzedaży roku, odbędzie się już 24 listopada. To oznacza, że... do przygotowań nie pozostało Ci zbyt wiele czasu! Już teraz zacznij rozglądać się za atrakcyjnymi kodami rabatowymi i promocjami, które będą obowiązywać na asortyment RTV i AGD, a także ubrania i inne, drobne przyjemności.

Czy można zaoszczędzić w trakcie Black Week i Cyber Monday

Black Friday i Black Week to prawdziwa okazja na upolowanie dobrych promocji. Niektórzy w tym czasie kupują prezenty na święta Bożego Narodzenia. Inni natomiast oddają się zakupowemu szaleństwu i pozwalają sobie na zakup wymarzonego sprzętu jak np. tabletu, laptopa, telewizora, smartfona czy perfum. Pamiętaj jednak,
że w czasie Black Friday i Cyber Monday najważniejsze jest to, aby nie ulegać gorączce zakupów. Po prostu – wykorzystuj w pełni świadomie pojawiające się okazje!

Tuż przed Black Friday 2023 zastanów się też, czy przecenione produkty są Ci naprawdę niezbędne. Planujesz zrobić większe zakupy w trakcie Black week? W takim razie przemyśl taki wydatek o wiele wcześniej. Być może to, co chcesz kupić, nie jest Ci aż tak potrzebne w tym roku? Pamiętaj, podczas zakupów nie kieruj się impulsami. Możesz kupić wiele rzeczy, które podobają Ci się, ale nie potrzebujesz ich. Dlatego, jeżeli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na wypatrzony produkt, możesz zaoszczędzić całość lub część potrzebnej kwoty i spróbować kupić taniej daną rzecz w przyszłym roku.

Istnieje wiele metod oszczędzania, które pozwalają nawet w krótkim czasie odłożyć sporą sumę pieniędzy. Przykładem może być usługa Moje Cele undefined, z którą uda Ci zaoszczędzić potrzebne środki na zakup wymarzonego telewizora czy laptopa. Chcesz poznać więcej sposobów na zbieranie oszczędności? W takim razie sprawdź nasz artykuł: Jak oszczędzać pieniądze? – 5 sposobów na oszczędzanie bez wyrzeczeń

Jak się przygotować do Black Week, żeby nie wydać za dużo

Promocje na Black Friday czy Black Weekend pozwalają kupić wiele rzeczy po niższej cenie. Jednak czy istnieje sposób na to, by nie dać się złapać w zakupowe szaleństwo i nie nabrać się na sztuczki sprzedawców w sklepach? Podpowiadamy, jak przygotować się do Black Week, by nie wydać za dużo.

Po pierwsze: Zastanów się czego potrzebujesz

Ubrania, buty, a może nowa pralka? By nie dać się ponieść emocjom i skusić się na impulsywne zakupy, zrób listę rzeczy, których aktualnie najbardziej potrzebujesz. Ustal, co chcesz kupić i ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć. Jeśli urzeknie Cię jedynie niska cena jakiegoś produktu i zakupisz np. strój do ćwiczeń, z których nigdy nie skorzystasz, to… no właśnie. To stracisz, a nie zaoszczędzisz na wyprzedaży.

Po drugie: Działaj sprytnie, sprawdzaj i porównuj ceny

Jeśli masz czas, wykorzystaj go, aby sprawdzić, ile kosztuje wybrany produkt jeszcze przed rozpoczęciem promocji
z okazji Black Week 2023. Natomiast w Czarny Piątek skorzystaj z dowolnej internetowej porównywarki cen – dzięki niej zaoszczędzisz trochę czasu i szybko porównasz ceny tych samych rzeczy w różnych sklepach.

Ostatnie zmiany w prawie, które dotyczyły Dyrektywy Omnibus, pomogą Ci w zweryfikowaniu, o ile złotych cena pierwotna wybranego produktu została obniżona. Wspomniane przepisy zobowiązują sprzedawców do pokazania najniższej stawki za towar z ostatnich 30 dni. To prosty sposób na przekonanie się o tym, czy zastosowany rabat przekłada się na faktyczną kwotę oszczędności.

Po trzecie: Dobre zakupy to bezpieczne zakupy

Atrakcyjna cena może Cię skusić do wydania pieniędzy... Jeśli jednak sklep oferuje tylko kilka produktów i to
w cenach kilkukrotnie niższych niż prawdziwa wartość towaru, to znaczy, że coś jest nie tak! Koniecznie sprawdź regulamin zamieszczony na stronie internetowej sprzedawcy oraz opinie na jego temat na forach.

Wskazówka:

Chcesz, aby czas promocji i wyprzedaży był dla Ciebie oraz Twoich finansów w pełni bezpieczny?
Odwiedź naszą stronę o Bezpiecznym Bankowaniu undefined więcej, dzięki której dowiesz się m.in. o sposobach działania cyberprzestępców.

Pamiętaj! Czas gorących wyprzedaży sprzyja oszustom, którzy chcą wykorzystać Twoje emocje, by Cię okraść. Nie daj się zwieźć zbyt atrakcyjnym ofertom. Zachowaj czujność. Nie klikaj linków od nieznanych osób oraz nie otwieraj odnośników udostępnionych na portalach sprzedażowych.

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej na ten temat metod działania cyberoszustów? W takim razie koniecznie przeczytaj nasze artykuły:

Po czwarte: Zastanów się, czy lepiej nie dać rzeczom drugiego życia

Trendy odzieżowe zmieniają się bardzo szybko. W dużych sieciach handlowych kolekcje wymieniane są co kilka tygodni. Ubrania szyte na skalę masową są relatywnie tanie (przez co Ty wciąż je kupujesz). Jak się okazuje, mają one o wiele gorszą jakość, a przez to – są mniej trwałe. Na szczęście coraz modniejsze staje się kupowanie
z drugiej ręki.
Jest wiele aplikacji, które do tego służą. A może i Ty masz w swoim domu ubrania czy przedmioty, które możesz sprzedać innym? Świadome i ekologiczne zakupy są tańsze oraz… wyjątkowe!

zespół Santander Bank Polska
zespół Bluerank

Aplikacja pomaga w codziennych sprawach

Dopasuj do siebie
powitanie, logowanie, tapeta, skróty
Używaj trybu dyskretnego
ukryj stan konta w miejscach publicznych
Korzystaj z BLIKA
płać, wypłacaj i przelewaj na telefon
Kupuj i płać
za: bilety, parkingi, autostrady,
kwiaty, taksówki
Wymieniaj walutę
w Kantorze Santander 24/7
Oszczędzaj z Moimi celami
określ cel i wygodnie odkładaj

Poznaj aplikację

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 10.10.2023 r.

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach Santander Bank Polska S.A., na santander.pl i pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).