przeczytasz w 3 minuty

Koniec listopada to idealny moment na to, by zacząć przygotowania do świąt. Black Week. Czas najgorętszych wyprzedaży roku. Kumulacja promocji ma miejsce w Black Friday, a w sklepach z elektroniką szał wyprzedaży trwa przez cały Cyber Monday!

Spis treści:

Co to jest Black Friday i kiedy wypada w tym roku?

Black Friday – to najbardziej wyczekiwane święto zakupów. W tym roku przypada na 25 listopada. Jest kumulacją największej wyprzedaży roku, która trwa cały tydzień i nazywa się Black Week.

Black Week czy można na nim zaoszczędzić?

Dla wielu z nas to czas, by kupić dużo taniej. Możemy wtedy kupić coś, o czym myśleliśmy już od dawna np. nowy sprzętu AGD, smartfon czy perfumy. Najważniejsze jest, aby mieć konkretne potrzeby i nie ulegać gorączce zakupów. Dla niektórych to dobry moment, by kupić prezenty na święta Bożego Narodzenia. Warto jednak świadomie wykorzystywać pojawiające się okazje.

Ilustracja santanderowa - black week

Jak się przygotować do Black Week, żeby nie wydać za dużo

Podpowiadamy, jak nie dać się złapać w zakupowe szaleństwo.

Zastanów się czego potrzebujesz

Ubrania, buty, a może nowa pralka? By nie dać się ponieść emocjom i skusić się na impulsywne zakupy, zrób listę zakupów. Ustal, co chcesz kupić i czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli urzeknie Cię jedynie niska cena i kupisz np. rolki, ale nigdy z nich nie skorzystasz, bo w końcu teraz jest za zimno, a później … no właśnie. To stracisz, a nie zaoszczędzisz na wyprzedaży.

Ustal i porównuj ceny

Jeśli masz czas, wykorzystaj go, aby sprawdzić ceny przed promocją. Jeśli wiesz, ile coś kosztowało wcześniej, w czarny piątek skorzystaj z porównywarek cen. Dzięki nim szybko porównasz ceny tych samych produktów w różnych sklepach. Wybierz te, które mają najlepszą cenę.

Dobre zakupy to bezpieczne zakupy

Atrakcyjna cena może kusić. Jeśli jednak sklep oferuje tylko kilka produktów i w cenach kilkukrotnie niższych niż wartość towaru, który wcześniej został przez Ciebie sprawdzony, coś jest nie tak! Zobacz regulamin sklepu, opinie o sklepie na forach. Możesz też poprosić o pomoc eksperta bezpiecznych zakupów w sieci.

A może tak dać rzeczom drugie życie

Trendy odzieżowe zmieniają się bardzo szybko. W dużych sieciach handlowych, kolekcje wymieniane są co kilka tygodni. Ubrania szyte na skalę masową są relatywnie tanie. Dlatego kupujemy coraz więcej - i niestety, często przedmioty te są dużo gorszej jakości, a przez to – mniejszej trwałości. Na szczęście coraz modniejsze staje się kupowanie z drugiej ręki. Jest wiele aplikacji, które do tego służą. Co ciekawe wielkie internetowe sklepy z odzieżą też czują ten eko trend, gdzie można sprzedać lub kupić używane rzeczy. Daj przedmiotom drugie życie. Świadome i ekologiczne zakupy są tańsze i… bardziej wyjątkowe!

Jeśli szukasz wyjątkowych okazji na Black Week, bankuj z nami i z naszymi rabatami.

Aplikacja Santander mobile ułatwi Ci codzienność!


Szybkie logowanie

Loguj się do aplikacji jeszcze szybciej - PINem mobile lub za pomocą odcisku palca Touch ID.

Moje cele w aplikacji

Wybierz swój cel i odkładaj pieniądze zgodnie z Twoim rytmem życia: automatycznie, końcówkami transakcji, samodzielnie

BLIK

Wypłacaj gotówkę z bankomatów i przelewaj kasę na numer telefonu.

Szybki podgląd

Trzymaj finanse zawsze pod kontrolą - sprawdzaj dostępne środki i ostatnią transakcję jeszcze przed zalogowaniem.

Bilety, parkingi, taksówki

Kupuj bilety komunikacji miejskiej, opłacaj strefę parkowania i zamawiaj taksówki.

Płatności telefonem

Płać telefonem jak chcesz – BLIKIEM zbliżeniowym, Apple Pay lub Google Pay.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 10.11.2022 r.