przeczytasz w 3 minuty

Koniec listopada to idealny moment na to, by zacząć przygotowania do świąt. Black Week. Czas najgorętszych wyprzedaży roku. Kumulacja promocji ma miejsce w Black Friday, a w sklepach z elektroniką szał wyprzedaży trwa przez cały Cyber Monday!

Spis treści:

Co to jest Black Friday i kiedy wypada w tym roku?

Black Friday – to najbardziej wyczekiwane święto zakupów. W tym roku przypada na 25 listopada. Jest kumulacją największej wyprzedaży roku, która trwa cały tydzień i nazywa się Black Week.

Black Week czy można na nim zaoszczędzić?

Dla wielu z nas to czas, by kupić dużo taniej. Możemy wtedy kupić coś, o czym myśleliśmy już od dawna np. nowy sprzętu AGD, smartfon czy perfumy. Najważniejsze jest, aby mieć konkretne potrzeby i nie ulegać gorączce zakupów. Dla niektórych to dobry moment, by kupić prezenty na święta Bożego Narodzenia. Warto jednak świadomie wykorzystywać pojawiające się okazje.

Jak się przygotować do Black Week, żeby nie wydać za dużo

Podpowiadamy, jak nie dać się złapać w zakupowe szaleństwo.

Zastanów się czego potrzebujesz

Ubrania, buty, a może nowa pralka? By nie dać się ponieść emocjom i skusić się na impulsywne zakupy, zrób listę zakupów. Ustal, co chcesz kupić i czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli urzeknie Cię jedynie niska cena i kupisz np. rolki, ale nigdy z nich nie skorzystasz, bo w końcu teraz jest za zimno, a później … no właśnie. To stracisz, a nie zaoszczędzisz na wyprzedaży.

Ustal i porównuj ceny

Jeśli masz czas, wykorzystaj go, aby sprawdzić ceny przed promocją. Jeśli wiesz, ile coś kosztowało wcześniej, w czarny piątek skorzystaj z porównywarek cen. Dzięki nim szybko porównasz ceny tych samych produktów w różnych sklepach. Wybierz te, które mają najlepszą cenę.

Dobre zakupy to bezpieczne zakupy

Atrakcyjna cena może kusić. Jeśli jednak sklep oferuje tylko kilka produktów i w cenach kilkukrotnie niższych niż wartość towaru, który wcześniej został przez Ciebie sprawdzony, coś jest nie tak! Zobacz regulamin sklepu, opinie o sklepie na forach. Możesz też poprosić o pomoc eksperta bezpiecznych zakupów w sieci.

A może tak dać rzeczom drugie życie

Trendy odzieżowe zmieniają się bardzo szybko. W dużych sieciach handlowych, kolekcje wymieniane są co kilka tygodni. Ubrania szyte na skalę masową są relatywnie tanie. Dlatego kupujemy coraz więcej - i niestety, często przedmioty te są dużo gorszej jakości, a przez to – mniejszej trwałości. Na szczęście coraz modniejsze staje się kupowanie z drugiej ręki. Jest wiele aplikacji, które do tego służą. Co ciekawe wielkie internetowe sklepy z odzieżą też czują ten eko trend, gdzie można sprzedać lub kupić używane rzeczy. Daj przedmiotom drugie życie. Świadome i ekologiczne zakupy są tańsze i… bardziej wyjątkowe!

Jeśli szukasz wyjątkowych okazji na Black Week, bankuj z nami Uruchomi się w nowym oknie i z naszymi rabatami Uruchomi się w nowym oknie.

Aplikacja Santander mobile ułatwi Ci codzienność!


Szybkie logowanie

Loguj się do aplikacji jeszcze szybciej - PINem mobile lub za pomocą odcisku palca Touch ID.

Moje cele w aplikacji

Wybierz swój cel i odkładaj pieniądze zgodnie z Twoim rytmem życia: automatycznie, końcówkami transakcji, samodzielnie

BLIK

Wypłacaj gotówkę z bankomatów i przelewaj kasę na numer telefonu.

Szybki podgląd

Trzymaj finanse zawsze pod kontrolą - sprawdzaj dostępne środki i ostatnią transakcję jeszcze przed zalogowaniem.

Bilety, parkingi, taksówki

Kupuj bilety komunikacji miejskiej, opłacaj strefę parkowania i zamawiaj taksówki.

Płatności telefonem

Płać telefonem jak chcesz – BLIKIEM zbliżeniowym, Apple Pay lub Google Pay.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 10.11.2022 r.