Przerwa 15/16 czerwca Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 6:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Nadal możesz płacić kartą i wypłacać gotówkę z naszych bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia!

 przeczytasz w 4 minuty

Przed każdym wyjazdem wymieniasz gotówkę? Teraz nie musisz już jechać do kantoru stacjonarnego, czy śledzić notowania kursów walut. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej aplikacji - wygodnie, bezpiecznie i szybko bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak korzystać z internetowego kantoru wymiany walut i dlaczego warto. Zarządzaj swoimi pieniędzmi zdalnie na tych samych warunkach w kraju i za granicą przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Spis treści:

W jaki sposób wymieniać waluty przed wyjazdem

Wyjazd za granicę nie zawsze musi być zaplanowany. Bywa, że przychodzi chwila, kiedy spontanicznie chcemy się wyrwać na kilka dni. Przeglądamy wtedy oferty lotów albo polujemy na wycieczki last minute. Dopiero w drugiej kolejności zaczynamy się zastanawiać, co jeszcze należy załatwić przed wyjazdem oraz jak się do niego przygotować. A diabeł tkwi w szczegółach. Czasu na wymianę waluty zostaje niewiele!

Spójrzmy na przykład płatności za granicą. Niby to takie proste, bo nasze karty debetowe czy kredytowe działają w zasadzie wszędzie. W każdym kraju znajdziemy też bankomaty, więc nie będzie problemu z dostępem do gotówki. Po powrocie do domu możemy się jednak niemile zaskoczyć – wysokością prowizji, dodatkowymi opłatami czy warunkami przewalutowania.

Sama wymiana walut w kantorach stacjonarnych też nie rozwiązuje problemu. Nie wiemy, kiedy wymieniać pieniądze, po najlepszym kursie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaką sumę dokładnie będziemy potrzebować. A po wakacjach zostajemy z drobnymi, których nie możemy ponownie przewalutować ani przelać na konto bez ryzyka poniesienia strat.

Jak wymieniać walutę za granicą i na co zwracać uwagę

Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek wyjeżdżał z kraju, zadawał sobie pytanie – jak najlepiej płacić za granicą? Wymienić walutę w kantorze w kraju i zabrać ze sobą gotówkę? Używać za granicą karty wszędzie, gdzie to tylko możliwe? A może już na miejscu wypłacić z bankomatu zapas pieniędzy?

Niestety, w każdym z tych przypadków różnica w kursie kupna i sprzedaży może być niekorzystna. Dziś kursy walut zmieniają się dynamicznie. Trzeba wiedzieć, kiedy kupić lub kiedy sprzedać. Gdy korzystasz z naszego kantoru internetowego Uruchomi się w nowym oknie, możesz włączyć powiadomienia, a my poinformujemy Cię, jeśli wskazany kurs zostanie osiągnięty w wyznaczonym przez Ciebie czasie. Dodatkową pułapką mogą okazać się niekorzystne kursy i dodatkowe opłaty, gdy chcesz wypłacić pieniądze z bankomatu. Należą do nich:

  • Usługa DCC (Dynamic Currency Conversion) to przewalutowanie transakcji bezpośrednio na PLN. Zaakceptowanie transakcji z usługą DCC spowoduje obciążenie konta w PLN, a nie w walucie danego kraju.
  • Access fee to dodatkowa opłata za wypłatę gotówki za granicą, którą pobiera właściciel/operator bankomatu. Jest ona doliczana do kwoty transakcji, która obciąży Twoje konto. W terminalach płatniczych odpowiednikiem access fee jest surcharge.

Co zyskujesz dzięki wymianie walut online w kantorze internetowym

Wymiana walut wcale nie musi sporo kosztować. Do tego nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie kantoru z korzystnym aktualnym kursem wymiany walut. Lepiej poświęcić czas na zaplanowanie udanego wyjazdu.

Jeśli masz już u nas konto bankowe, wystarczy, że założysz konto walutowe Uruchomi się w nowym oknie w dolarach, euro, funtach lub frankach szwajcarskich. I już możesz korzystać z internetowego Kantoru Santander. Udostępniamy go w naszej bankowości internetowej i mobilnej.

Z naszym kantorem online możesz:

  • wymieniać złotówki na USD, EUR, GBP czy CHF i korzystać z nich od razu po otworzeniu konta walutowego,
  • wymieniać waluty w wybranym przez siebie momencie,
  • realizować płatności za granicą bez prowizji za przewalutowanie.

Zamiast myśleć o dodatkowych opłatach będziesz cieszyć się urlopem. A jeśli podczas wyjazdu okaże się, że potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Nic trudnego. W każdym momencie możesz wymienić walutę w naszej aplikacji mobilnej.

Inwestuj w walutę prosto i na jasnych zasadach w kantorze internetowym

Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w inną walutę niż PLN, skorzystaj z internetowego Kantoru Santander. Dlaczego? Bo to Twój asystent, który powiadomi Cię o oczekiwanym poziomie kursu jeśli waluta taki osiągnie. Wystarczy ustawić powiadomienie albo zlecić automatyczną wymianę. Otwórz konto bankowe przez internet Uruchomi się w nowym oknie i wymieniaj pieniądze na korzystnych zasadach.

Aplikacja pomaga w codziennych sprawach

Dopasuj do siebie
powitanie, logowanie, tapeta
Używaj trybu dyskretnego
ukryj stan konta w miejscach publicznych
Korzystaj z BLIKA
płać, wypłacaj i przelewaj na telefon
Kupuj i płać
za: bilety, parkingi, autostrady,
kwiaty, taksówki
Wymieniaj walutę
w Kantorze Santander 24/7
Oszczędzaj z Moimi celami
określ cel i wygodnie odkładaj

Poznaj aplikację

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 7.04.2023 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na santander.pl.

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikający z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto to rachunek płatniczy.
  • Wypłata za granicą to  transgraniczna transakcja gotówkowa.
  • Płatność kartą za granicą to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych
  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.

Korzystanie z Kantoru Santander w usłudze Santander internet/mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z Santander Bank Polska S. A. umowę Santander online.