Szukaj na stronie
Na czasie

Black Week – jak oszczędzić na zakupach podczas największej wyprzedaży roku

17 listopada 2021

Koniec listopada to idealny moment na to, by zacząć przygotowania do świąt. Choć aura za oknem nie nastraja, a każdą komórką ciała odczuwasz chłód - to czwarty tydzień listopada jest tym, który przyprawia o wypieki na twarzy. Black Week. Okres najgorętszych wyprzedaży roku. Kumulacja promocji ma miejsce w Black Friday, a w sklepach z elektroniką szał wyprzedaży trwa przez cały Cyber Monday!

Black Friday co to takiego i kiedy wypada w tym roku?

Black Friday – to najbardziej wyczekiwane święto zakupów. W tym roku przypada na 26 listopada. Jest kumulacją największej wyprzedaży roku, która trwa cały tydzień i nazywa się Black Week.

Black Week czy można na nim zaoszczędzić?

Dla wielu ten okres jest dobrym momentem by kupić dużo taniej, coś o czym myśleli już od dłuższego czasu. Może być okazją, na zakup np. nowego sprzętu AGD, smartfona czy perfum. Najważniejsze to mieć określoną potrzebę i nie ulegać gorączce zakupów. Dla niektórych to dobry moment, by kupić prezenty na święta Bożego Narodzenia. Najważniejsze jest jednak to by świadomie wykorzystywać pojawiające się okazje.

Jak się przygotować do Black Week, żeby nie wydać za dużo?

Podpowiadamy, jak nie dać się złapać w zakupowe szaleństwo.

Zastanów się czego potrzebujesz
Ubrania, buty, a może nowa pralka? By nie dać się ponieść emocjom i skusić się na impulsywne zakupy:

  • Zrób listę zakupów - ustal, co chcesz kupić i czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli urzeknie Cię jedynie niska cena i kupisz np. rolki, ale nigdy z nich nie skorzystasz, bo w końcu teraz jest za zimno, a później … no właśnie. To stracisz, a nie zaoszczędzisz na wyprzedaży.
  • Ustal i porównuj ceny - masz czas, wykorzystaj go i ustal ile dany towar kosztuje przed promocją. Jeśli wiesz ile coś kosztowało wcześniej, w czarny piątek skorzystaj z porównywarek cen. Dzięki nim szybko zderzysz ze sobą  produkty i wybierzesz te, które mają najlepszą cenę. 
  • Nie tylko cena - atrakcyjna cena może kusić. Jeśli jednak sklep oferuje tylko kilka produktów i to w cenach kilkukrotnie niższych niż Twój punkt odniesienia, czyli wartość towaru, który wcześniej został przez Ciebie sprawdzony, coś jest nie tak! Zobacz regulamin sklepu, opinie o sklepie na forach. Możesz też poprosić o pomoc eksperta bezpiecznych zakupów w sieci. Szczegóły znajdziesz tutaj Uruchomi się w nowym oknie

A może tak dać drugie życie rzeczom
Trendy odzieżowe zmieniają się bardzo szybko. W dużych sieciach handlowych, kolekcje wymieniane są co kilka tygodni.  Ubrania szyte na skalę masową są relatywnie tanie. Dlatego kupujemy coraz więcej - i niestety, często przedmioty te są dużo gorszej jakości, a przez to – mniejszej trwałości.
Na szczęście coraz modniejsze staje się kupowanie z drugiej ręki. Jest wiele aplikacji, które do tego służą. Co ciekawe wielkie internetowe sklepy z odzieżą też czują ten eko trend i wprowadzają opcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych.
Zachęcamy do kupowania na rynku wtórnym i dawania przedmiotom drugiego życia. Wierzymy w świadome, ekologiczne podejście, bo używane rzeczy są tańsze i… bardziej wyjątkowe!

Mamy nadzieję, że w Black Week każdy znajdzie to czego potrzebuje.  Jeśli dodatkowo uda się znaleźć te rzeczy w lepszej niż zazwyczaj cenie – tym lepiej!

Nie czekaj, sprawdź naszą strefę wyjątkowych okazji i promocji na Black Week .