Nagrody i wyróżnienia

 • Euromoney Awards for Excellence 2020

  Jako jedyny bank w Polsce, otrzymaliśmy wyróżnienie Euromoney Awards for Excellence 2020. Zostaliśmy docenieni za nasze działania dla klientów i społeczeństwa w czasie pandemii - akcję charytatywną Podwójna moc pomagania.

 • Nagrody za prognozy ekonomiczne

  Departament Analiz Ekonomicznych Santander Bank Polska zajął drugie miejsce w rankingu prognoz dla polskiej gospodarki w 2019 r. Gazety Giełdy Parkiet. Ponadto ekonomiści banku Santander zajęli drugie miejsce w konkursie prognoz gospodarczych Focus Economics oraz drugie miejsce w konkursie prognoz walutowych dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej agencji Reuters.

 • Instytucja Roku 2020

  W konkursie firmy Mojebankowanie.pl dostaliśmy łącznie 9 statuetek za: najlepszy bank w Polsce, najlepszą obsługę w kanałach zdalnych i placówkach, najlepszą obsługę hipoteczną, najlepszy zdalny proces otwarcia konta, najlepszy bank dla firm, najlepsze biuro prasowe, społeczny wymiar biznesu, osobowość roku.

 • Złote Spinacze 2019

  Santander Bank Polska zdobył aż 4 nagrody w najważniejszym konkursie branży PR w Polsce „Złote Spinacze”. Rebranding Santander Bank Polska zdobył Złotego Spinacza w kategorii „Finanse” oraz Srebrnego w kategorii „PR Korporacyjny”. Komunikacja antykryzysowa przy przejęciu DBP otrzymała także dwie statuetki: Złotą i Srebrną.

 • Siła Przyciągania 2019

  Nasz program Young Leaders zdobył główną nagrodę w kategorii Najlepszy program zarządzania talentami podczas 4. Edycji konkursu organizowanego przez Puls Biznesu. Głównym celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników.

 • Konkurs Lider
  Zakupów 2019

  Santander Bank Polska, reprezentowany przez Pawła Czajkę oraz Jakuba Leszczyńskiego, zdobył tytuł Lidera Zakupów 2019, na największej w Polsce Konferencji poświęconej zakupom POLZAK 2019, za zrealizowanie projektu pt. „Stworzenie konkurencji na rynku usług pocztowych w skali krajowej na bazie pozycji Banku”. Nagroda jest najważniejszym branżowym trofeum w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Nagroda za najlepszy Raport Społeczny 2018

  Jury konkursu doceniło: przyjazną, interesującą formę, widoczny postęp w porównaniu z wcześniejszymi latami. Jury zwróciło uwagę na szeroki opis oddziaływania firmy, w szczególności na wpływ środowiskowy oraz na rzetelne podejście do przygotowania raportu.

 • Newsweek Polska

  Santander Bank Polska zajął I miejsce w prestiżowym rankingu Newsweeka Bank Przyjazny w kategorii Bankowość tradycyjna oraz II miejsce w kategorii Bankowość internetowa. Ranking, oceniający jakość usług dla klientów przygotowywany jest we współpracy z Kantar Polska.

 • Forbes

  Santander Bank Polska zajął II miejsce w rankingu Forbesa najbardziej przyjazny bank dla firm. W rankingu, przygotowywanym z Kantar Polska oceniano ofertę dla mikro- i małych form, a także jakość usług i świadczony serwis.

 • Złoty Bankier 2019

  Santander Bank Polska został nagrodzony tytułem „Złoty Bank” za najlepszą wielokanałową jakość obsługi. Konto Jakie Chcę i kredyt gotówkowy zostały uznane za najlepsze na rynku przez jury w konkursie „Złoty Bankier”. Badanie jakości realizowane jest przez Obserwatorium.biz i Kantar Polska na zlecenie Bankier.pl i Pulsu Biznesu.

 • Miesięcznik Finansowy BANK 2019

  Santander Bank Polska zajął III miejsce w Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2019 w kategorii Efektywność. Jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych rankingów zorganizowano po raz 24.

 • Bank Odpowiedzialny Społecznie

  Santander Bank Polska został nagrodzony tytułem „Banku Odpowiedzialnego Społecznie” w konkursie Instytucja Roku organizowanym przez MojeBankowanie.pl. Jako jedyny nagrodzony bank otrzymał to wyróżnienie za dwa projekty społeczne: Santander Universidades oraz Program Stypendialny Fundacji Santander Bank Polska.

 • Gwiazda Jakości 2019

  Zostaliśmy uhonorowani w XI edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane firmom, które wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały pozytywne rekomendacje konsumentów. Nagroda ta zobowiązuje nas do dalszej, efektywnej pracy na rzecz jakości obsługi i satysfakcji klientów naszego banku.

 • FinTech & InsurTech Awards

  Santander Bank Polska został Laureatem Konkursu FinTech & InsurTech Awards za szybkie płatności zagraniczne Santander One Pay FX. Konkurs jest organizowany przez MMC Polska.

 • Złoty Listek CSR Polityki

  Santander Bank Polska po raz trzeci otrzymał Złoty Listek CSR Polityki. Nagroda jest przyznawana instytucjom, które ze szczególnym zaangażowaniem wspierają społeczności lokalne, działają na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także przestrzegają najwyższych norm etycznych.

 • Gwiazda Efektywności i Wzrostu

  Santander Bank Polska został doceniony tytułem II Gwiazdy Efektywności oraz III Gwiazdy Wzrostu w konkursie Dziennik Gazeta Prawna i firmy doradczej PwC. W kategoriach finansowych kapituła oceniała co najmniej 10 wskaźników.

 • Wyróżnienie w kategorii Marka Roku

  Wyróżnienie przyznane za dotarcie z informacją o nadchodzących zmianach i umiejętne przeprowadzenie przez proces rebrandingu, oraz podkreślenie warstwy emocjonalnej przekazów oraz wyeksponowanie międzynarodowego wizerunku brandu w strategii komunikacji zmiany marki. Wyróżnienie jest częścią raportu „Marka/ Marketer Roku” wydawanego przez Media i Marketing Polska.

 • Analyst Forecast Awards 2019

  Focus Economics uhonorowało Departament Analiz Ekonomicznych Santander Bank Polska laurem za najlepsze prognozy dla polskiej gospodarki w 2018 r. Zajęliśmy także drugie miejsce w prognozach kursu walutowego.

 • Transparentna Spółka Roku z indeksu WIG20

  Wyróżnienie dla Santander Bank Polska przyznała redakcja gazety giełdy PARKIET oraz Instytut Rachunkowości i Podatków. Ranking Transparentna spółka roku przeprowadzony został po raz trzeci, a jego celem jest wyłonienie najbardziej przejrzystych spółek z trzech głównych indeksów: WIG20, mWIG40 i sWIG80.

 • Mobile Trends Awards 2018

  Aplikacja Santander mobile zwyciężyła w głosowaniu internautów w tegorocznej edycji Mobile Trends Awards. Ponadto przez internautów III miejscem została nagrodzona eKsięgowość - usługa księgowości on-line dla małych firm - projekt realizowany z firmą In-Fakt

 • Instytucja Roku 2018

  Santander Bank Polska został pięciokrotnie uhonorowany tytułem „Instytucji Roku 2018” w konkursie portalu MojeBankowanie.pl. Prestiżowe statuetki zostały przyznane Bankowi za „Najlepszą jakość obsługi w kanałach zdalnych”, „Najlepszą jakość obsługi klienta biznesowego”, a także w kategoriach „Najlepszy bank w finansowaniu firm”, „Najlepszy bank w finansowaniu leasingu” oraz „Bank Odpowiedzialny Społecznie”

 • Bank Roku wg magazynu „The Banker”

  Santander Bank Polska po raz trzeci w swojej historii został nagrodzony tytułem „Bank of the Year in Poland” w konkursie organizowanym przez magazyn „The Banker”. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane każdego roku najlepszym instytucjom finansowym w branży bankowej.

 • Złoty Bankier 2018

  Bank Zachodni WBK zajął III miejsce w prestiżowym konkursie Złoty Bankier - Najwyższa Jakość Obsługi! Tym samym znalazł się wśród trzech najlepszych polskich instytucji finansowych, zapewniających swoim klientom najwyższą jakość obsługi w wymiarze wielokanałowym.

 • Gwiazda Jakości 2018

  Bank Zachodni WBK został uhonorowany tytułem Gwiazda Jakości Obsługi. To już XI edycja Polskiego Programu Jakość Obsługi. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane firmom, które wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały pozytywne rekomendacje konsumentów.

 • Euromoney Awards for Excellence 2016

  Tytuł Best Bank in Poland dla Banku Zachodniego WBK w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence 2016 za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe banku.

 • Złoty Spinacz 2016

  Bank Zachodni WBK zdobył cztery nagrody w prestiżowym konkursie Związku Firm Public Relations Złote Spinacze. Nagrodzono dwa projekty: #12zawodnik otrzymał statuetki złotą i srebrną, a Program Rozwoju Eksportu – dwie srebrne.  W konkursie nagradzane są najbardziej oryginalne i najlepiej realizowane projekty Public Relations.

 • Złoty Bankier 2016

  Drugie miejsce w konkursie organizowanym przez „Puls Biznesu”, Bankier.pl, TNS Polska oraz Obserwatorium.biz w kategorii „kredyt hipoteczny”. Produkt został wyróżniony za uniwersalność oferty, dostępność, także dla osób dysponujących niższym wkładem własnym, konkurencyjny poziom marży oraz korzystne warunki wcześniejszej spłaty zobowiązania.

 • Instytucja Roku 2016

  Lider wśród banków w drugiej odsłonie rankingu organizowanego przez serwis Mojebankowanie.pl. „Instytucja Roku 2016”, który ocenia zdalną obsługę klientów.

 • Luminatus 2016

  Wyróżnienie przyznane przez redakcję miesięcznika ekonomicznego „Bloomberg Businessweek Polska” za Program Rozwoju Eksportu, w ramach którego bank realizuje szereg inicjatyw ułatwiających polskim firmom ekspansję międzynarodową.

 • Portfel Wprost 2016

  Tytuł najlepszego konta w kategorii „konto dla młodych” przyznany przez kapitułę konkursu Portfele Wprost 2016. Konto<20 to popularny wśród młodych klientów banku bezpłatny rachunek dla osób poniżej 20. roku życia. Jest całkowicie mobilny i łączy komfort użytkowania z edukacją finansową.

 • Nagroda GPW

  Nagroda GPW dla Biura Maklerskiego za „najwyższy udział w wolumenie obrotów opcjami bez transakcji animatora w 2015 roku”. Organizatorzy docenili najlepszy wynik (39-proc. udział w rynku opcji) oraz wpływ na rozwój polskiego rynku kapitałowego.

 • Ranking analityków

  Wysoka ocena inwestorów instytucjonalnych dla Zespołu Analiz Giełdowych Biura Maklerskiego w dorocznym rankingu analityków opublikowanym przez gazetę „Parkiet” – niemal wszyscy analitycy biura znaleźli się w pierwszej dziesiątce rankingu w swoich kategoriach, a trzech znalazło się w pierwszej trójce.

 • Bank Team of the Year 2016

  Departament Finansowania Nieruchomości otrzymał nagrodę w kategorii Bank Team of the Year w konkursieCIJ Awards 2016. Jest to międzynarodowy konkurs organizowany przez Roberts Publishing Media Group. CiJAwards to nagrody przyznawane w kategoriach związanych z rynkiem nieruchomości, w tym m.in. doradcom, deweloperom i inwestorom.

 • Srebrny Laur dla programu „Obsługa bez barier”

  Bank Zachodni WBK został doceniony w konkursie organizowanym przez International Project Management Association (IPMA) Poland w kategorii projektów społeczno-organizacyjnych za działania na rzecz tworzenia rozwiązań dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

 • Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

  Zdobyliśmy statuetkę i tytuł Bankowego Lidera Jakości 2016 w 17. edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców. Kapituła konkursu wyróżniła Bank Zachodni WBK za wybitnie aktywną działalność na rzecz małych i średnich firm, szeroką ofertę i wysoką jakość obsługi.

 • Top Marka 2016

  Bank Zachodni WBK po raz trzeci otrzymał wyróżnienie Pozytywna Marka w latach 2007-2016 w rankingu Top Marka 2016 (listopad 2016 r.). Nagroda została przyznana za najwyższy wskaźnik publikacji o pozytywnym wydźwięku wśród wszystkich ocenianych marek bankowych. Bank zajął też drugie miejsce w rankingu ogólnym pod względem liczby, zasięgu i wydźwięku publikacji.

 • ForresterResearch

  Międzynarodowa firma badawczo-doradcza ForresterResearch uznała bankowość mobilną Banku Zachodniego WBK za najlepszą w Polsce. Mocna, trzecia pozycja wśród badanych europejskich banków w raporcie 2016 European Mobile Banking Functionality Benchmark pokazuje rosnące znaczenie bankowości mobilnej w strategii banku.

 • Srebrny listek CSR

  W zestawieniu Listki CSR wyróżnione zostają te organizacje, które swoimi działaniami wnoszą największy wkład w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny.

 • Ranking Odpowiedzialnych Firm

  Bank Zachodni WBK w Top 10 odpowiedzialnych firm. W kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy" na 3 pozycji.

 • Konkurs Raporty Społeczne

  W Xedycji konkursu Raporty Społeczne, Bank otrzymał dwie nagrody. Raport „Pomagamy Klientom w rozwoju” za 2015 r. został wyróżniony przez internautów oraz przez dziennikarzy i był jedynym nagrodzonym raportem z branży finansowej. Druga nagroda została przyznana przez Internautów w głosowaniu online – raport  Banku Zachodniego WBK otrzymał 889 głosów.

 • RESPECT Index

  Bank Zachodni WBK po raz piąty został zakwalifikowany do projektu RESPECT Index, który co roku wyłania firmy zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jest to ranking spółek, notowanych na GPW, które w swojej działalności uwzględniają czynniki ekologiczne, społeczne i pracownicze, kierują się zasadami ładu korporacyjnego, dbają o relacje z interesariuszami i inwestorami.