Nagrody i wyróżnienia

 • Jako jedyny bank w Polsce, otrzymaliśmy wyróżnienie Euromoney Awards for Excellence 2020. Zostaliśmy docenieni za nasze działania dla klientów i społeczeństwa w czasie pandemii - akcję charytatywną Podwójna moc pomagania.

 • Departament Analiz Ekonomicznych Santander Bank Polska zajął drugie miejsce w rankingu prognoz dla polskiej gospodarki w 2019 r. Gazety Giełdy Parkiet. Ponadto ekonomiści banku Santander zajęli drugie miejsce w konkursie prognoz gospodarczych Focus Economics oraz drugie miejsce w konkursie prognoz walutowych dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej agencji Reuters.

 • W konkursie firmy Mojebankowanie.pl dostaliśmy łącznie 9 statuetek za: najlepszy bank w Polsce, najlepszą obsługę w kanałach zdalnych i placówkach, najlepszą obsługę hipoteczną, najlepszy zdalny proces otwarcia konta, najlepszy bank dla firm, najlepsze biuro prasowe, społeczny wymiar biznesu, osobowość roku.

 • Santander Bank Polska zdobył aż 4 nagrody w najważniejszym konkursie branży PR w Polsce „Złote Spinacze”. Rebranding Santander Bank Polska zdobył Złotego Spinacza w kategorii „Finanse” oraz Srebrnego w kategorii „PR Korporacyjny”. Komunikacja antykryzysowa przy przejęciu DBP otrzymała także dwie statuetki: Złotą i Srebrną.

 • Nasz program Young Leaders zdobył główną nagrodę w kategorii Najlepszy program zarządzania talentami podczas 4. Edycji konkursu organizowanego przez Puls Biznesu. Głównym celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników.

 • Santander Bank Polska, reprezentowany przez Pawła Czajkę oraz Jakuba Leszczyńskiego, zdobył tytuł Lidera Zakupów 2019, na największej w Polsce Konferencji poświęconej zakupom POLZAK 2019, za zrealizowanie projektu pt. „Stworzenie konkurencji na rynku usług pocztowych w skali krajowej na bazie pozycji Banku”. Nagroda jest najważniejszym branżowym trofeum w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Jury konkursu doceniło: przyjazną, interesującą formę, widoczny postęp w porównaniu z wcześniejszymi latami. Jury zwróciło uwagę na szeroki opis oddziaływania firmy, w szczególności na wpływ środowiskowy oraz na rzetelne podejście do przygotowania raportu.

 • Santander Bank Polska zajął I miejsce w prestiżowym rankingu Newsweeka Bank Przyjazny w kategorii Bankowość tradycyjna oraz II miejsce w kategorii Bankowość internetowa. Ranking, oceniający jakość usług dla klientów przygotowywany jest we współpracy z Kantar Polska.

 • Santander Bank Polska zajął II miejsce w rankingu Forbesa najbardziej przyjazny bank dla firm. W rankingu, przygotowywanym z Kantar Polska oceniano ofertę dla mikro- i małych form, a także jakość usług i świadczony serwis.

 • Santander Bank Polska został nagrodzony tytułem „Złoty Bank” za najlepszą wielokanałową jakość obsługi. Konto Jakie Chcę i kredyt gotówkowy zostały uznane za najlepsze na rynku przez jury w konkursie „Złoty Bankier”. Badanie jakości realizowane jest przez Obserwatorium.biz i Kantar Polska na zlecenie Bankier.pl i Pulsu Biznesu.

 • Santander Bank Polska zajął III miejsce w Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2019 w kategorii Efektywność. Jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych rankingów zorganizowano po raz 24.

 • Santander Bank Polska został nagrodzony tytułem „Banku Odpowiedzialnego Społecznie” w konkursie Instytucja Roku organizowanym przez MojeBankowanie.pl. Jako jedyny nagrodzony bank otrzymał to wyróżnienie za dwa projekty społeczne: Santander Universidades oraz Program Stypendialny Fundacji Santander Bank Polska.

 • Zostaliśmy uhonorowani w XI edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane firmom, które wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały pozytywne rekomendacje konsumentów. Nagroda ta zobowiązuje nas do dalszej, efektywnej pracy na rzecz jakości obsługi i satysfakcji klientów naszego banku.

 • Santander Bank Polska został Laureatem Konkursu FinTech & InsurTech Awards za szybkie płatności zagraniczne Santander One Pay FX. Konkurs jest organizowany przez MMC Polska.

 • Santander Bank Polska po raz trzeci otrzymał Złoty Listek CSR Polityki. Nagroda jest przyznawana instytucjom, które ze szczególnym zaangażowaniem wspierają społeczności lokalne, działają na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także przestrzegają najwyższych norm etycznych.

 • Santander Bank Polska został doceniony tytułem II Gwiazdy Efektywności oraz III Gwiazdy Wzrostu w konkursie Dziennik Gazeta Prawna i firmy doradczej PwC. W kategoriach finansowych kapituła oceniała co najmniej 10 wskaźników.

 • Wyróżnienie przyznane za dotarcie z informacją o nadchodzących zmianach i umiejętne przeprowadzenie przez proces rebrandingu, oraz podkreślenie warstwy emocjonalnej przekazów oraz wyeksponowanie międzynarodowego wizerunku brandu w strategii komunikacji zmiany marki. Wyróżnienie jest częścią raportu „Marka/ Marketer Roku” wydawanego przez Media i Marketing Polska.

 • Focus Economics uhonorowało Departament Analiz Ekonomicznych Santander Bank Polska laurem za najlepsze prognozy dla polskiej gospodarki w 2018 r. Zajęliśmy także drugie miejsce w prognozach kursu walutowego.

 • Wyróżnienie dla Santander Bank Polska przyznała redakcja gazety giełdy PARKIET oraz Instytut Rachunkowości i Podatków. Ranking Transparentna spółka roku przeprowadzony został po raz trzeci, a jego celem jest wyłonienie najbardziej przejrzystych spółek z trzech głównych indeksów: WIG20, mWIG40 i sWIG80.

 • Aplikacja Santander mobile zwyciężyła w głosowaniu internautów w tegorocznej edycji Mobile Trends Awards. Ponadto przez internautów III miejscem została nagrodzona eKsięgowość - usługa księgowości on-line dla małych firm - projekt realizowany z firmą In-Fakt

 • Santander Bank Polska został pięciokrotnie uhonorowany tytułem „Instytucji Roku 2018” w konkursie portalu MojeBankowanie.pl. Prestiżowe statuetki zostały przyznane Bankowi za „Najlepszą jakość obsługi w kanałach zdalnych”, „Najlepszą jakość obsługi klienta biznesowego”, a także w kategoriach „Najlepszy bank w finansowaniu firm”, „Najlepszy bank w finansowaniu leasingu” oraz „Bank Odpowiedzialny Społecznie”

 • Santander Bank Polska po raz trzeci w swojej historii został nagrodzony tytułem „Bank of the Year in Poland” w konkursie organizowanym przez magazyn „The Banker”. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane każdego roku najlepszym instytucjom finansowym w branży bankowej.

 • Bank Zachodni WBK zajął III miejsce w prestiżowym konkursie Złoty Bankier - Najwyższa Jakość Obsługi! Tym samym znalazł się wśród trzech najlepszych polskich instytucji finansowych, zapewniających swoim klientom najwyższą jakość obsługi w wymiarze wielokanałowym.

 • Bank Zachodni WBK został uhonorowany tytułem Gwiazda Jakości Obsługi. To już XI edycja Polskiego Programu Jakość Obsługi. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane firmom, które wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały pozytywne rekomendacje konsumentów.

 • Tytuł Best Bank in Poland dla Banku Zachodniego WBK w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence 2016 za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe banku.

 • Bank Zachodni WBK zdobył cztery nagrody w prestiżowym konkursie Związku Firm Public Relations Złote Spinacze. Nagrodzono dwa projekty: #12zawodnik otrzymał statuetki złotą i srebrną, a Program Rozwoju Eksportu – dwie srebrne.  W konkursie nagradzane są najbardziej oryginalne i najlepiej realizowane projekty Public Relations.

 • Drugie miejsce w konkursie organizowanym przez „Puls Biznesu”, Bankier.pl, TNS Polska oraz Obserwatorium.biz w kategorii „kredyt hipoteczny”. Produkt został wyróżniony za uniwersalność oferty, dostępność, także dla osób dysponujących niższym wkładem własnym, konkurencyjny poziom marży oraz korzystne warunki wcześniejszej spłaty zobowiązania.

 • Lider wśród banków w drugiej odsłonie rankingu organizowanego przez serwis Mojebankowanie.pl. „Instytucja Roku 2016”, który ocenia zdalną obsługę klientów.

 • Wyróżnienie przyznane przez redakcję miesięcznika ekonomicznego „Bloomberg Businessweek Polska” za Program Rozwoju Eksportu, w ramach którego bank realizuje szereg inicjatyw ułatwiających polskim firmom ekspansję międzynarodową.

 • Tytuł najlepszego konta w kategorii „konto dla młodych” przyznany przez kapitułę konkursu Portfele Wprost 2016. Konto<20 to popularny wśród młodych klientów banku bezpłatny rachunek dla osób poniżej 20. roku życia. Jest całkowicie mobilny i łączy komfort użytkowania z edukacją finansową.

 • Nagroda GPW dla Biura Maklerskiego za „najwyższy udział w wolumenie obrotów opcjami bez transakcji animatora w 2015 roku”. Organizatorzy docenili najlepszy wynik (39-proc. udział w rynku opcji) oraz wpływ na rozwój polskiego rynku kapitałowego.

 • Wysoka ocena inwestorów instytucjonalnych dla Zespołu Analiz Giełdowych Biura Maklerskiego w dorocznym rankingu analityków opublikowanym przez gazetę „Parkiet” – niemal wszyscy analitycy biura znaleźli się w pierwszej dziesiątce rankingu w swoich kategoriach, a trzech znalazło się w pierwszej trójce.

 • Departament Finansowania Nieruchomości otrzymał nagrodę w kategorii Bank Team of the Year w konkursieCIJ Awards 2016. Jest to międzynarodowy konkurs organizowany przez Roberts Publishing Media Group. CiJAwards to nagrody przyznawane w kategoriach związanych z rynkiem nieruchomości, w tym m.in. doradcom, deweloperom i inwestorom.

 • Bank Zachodni WBK został doceniony w konkursie organizowanym przez International Project Management Association (IPMA) Poland w kategorii projektów społeczno-organizacyjnych za działania na rzecz tworzenia rozwiązań dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

 • Zdobyliśmy statuetkę i tytuł Bankowego Lidera Jakości 2016 w 17. edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców. Kapituła konkursu wyróżniła Bank Zachodni WBK za wybitnie aktywną działalność na rzecz małych i średnich firm, szeroką ofertę i wysoką jakość obsługi.

 • Bank Zachodni WBK po raz trzeci otrzymał wyróżnienie Pozytywna Marka w latach 2007-2016 w rankingu Top Marka 2016 (listopad 2016 r.). Nagroda została przyznana za najwyższy wskaźnik publikacji o pozytywnym wydźwięku wśród wszystkich ocenianych marek bankowych. Bank zajął też drugie miejsce w rankingu ogólnym pod względem liczby, zasięgu i wydźwięku publikacji.

 • Międzynarodowa firma badawczo-doradcza ForresterResearch uznała bankowość mobilną Banku Zachodniego WBK za najlepszą w Polsce. Mocna, trzecia pozycja wśród badanych europejskich banków w raporcie 2016 European Mobile Banking Functionality Benchmark pokazuje rosnące znaczenie bankowości mobilnej w strategii banku.

 • W zestawieniu Listki CSR wyróżnione zostają te organizacje, które swoimi działaniami wnoszą największy wkład w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny.

 • Bank Zachodni WBK w Top 10 odpowiedzialnych firm. W kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy" na 3 pozycji.

 • W Xedycji konkursu Raporty Społeczne, Bank otrzymał dwie nagrody. Raport „Pomagamy Klientom w rozwoju” za 2015 r. został wyróżniony przez internautów oraz przez dziennikarzy i był jedynym nagrodzonym raportem z branży finansowej. Druga nagroda została przyznana przez Internautów w głosowaniu online – raport  Banku Zachodniego WBK otrzymał 889 głosów.

 • Bank Zachodni WBK po raz piąty został zakwalifikowany do projektu RESPECT Index, który co roku wyłania firmy zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jest to ranking spółek, notowanych na GPW, które w swojej działalności uwzględniają czynniki ekologiczne, społeczne i pracownicze, kierują się zasadami ładu korporacyjnego, dbają o relacje z interesariuszami i inwestorami.