Najczęściej wyszukiwane:
Szukaj na stronie

Poznaj nową pilotażową aplikację mobilną. Pobierz, sprawdź i daj znać, co myślisz.

Gdy korzystasz z bankomatu za granicą czy płacisz w sklepach podczas wakacyjnego wyjazdu, zwykle od każdej transakcji pobierana jest prowizja za przewalutowanie. Możesz jej uniknąć, korzystając z Karty Dopasowanej w Santander Bank Polska. Pozwoli Ci ona płacić wygodnie kartą, telefonem lub zegarkiem w walucie obcej, wymieniać waluty online i rozkoszować się zagranicznymi wakacjami bez obaw o wysokie kwoty prowizji za przewalutowanie.

Spis treści

 1. Karta wielowalutowa – jak to działa?

 2. Czym jest usługa walutowa na Karcie Dopasowanej?

 3. Dlaczego warto włączyć Pakiet Bankomatowy do wypłat z bankomatów za granicą?

 4. Dodatkowe korzyści z posiadania Karty Dopasowanej

Karta wielowalutowa – jak to działa?

Jesteś właścicielem konta walutowego w Santander Bank Polska? A może dopiero planujesz je założyć? Z pewnością przyda Ci się do niego karta wielowalutowa, dzięki której zapłacisz w zagranicznym sklepie lokalną walutą czy też wypłacisz pieniądze z bankomatu. Dzięki połączeniu karty z kontem walutowym płatność zostanie pobrana bezpośrednio z konta walutowego, a Ty unikniesz kosztów przewalutowania oraz prowizji za nie.

Co stanie się w przypadku, gdy na koncie walutowym zabraknie środków? Podczas płatności kartą wielowalutową transakcja zostanie rozliczona w zwykły sposób, czyli z Twojego konta w złotówkach. Wtedy jednak pobrane zostaną też opłaty za przewalutowanie, których zapewne chcesz uniknąć. Tej sytuacji możesz jednak uniknąć, jeśli skorzystasz z Kantoru internetowego Santander Bank Polska. W każdej chwili możesz przelać pieniądze z konta złotówkowego na walutowe, żeby móc płacić swoją kartą w walucie.

Czym jest usługa walutowa na Karcie Dopasowanej?

Jeśli masz już konto walutowe w Santander Bank Polska i jednocześnie posiadasz kartę Dopasowaną do konta złotówkowego, to nie musisz wyrabiać oddzielnej karty walutowej. Wystarczy, że połączysz ją ze swoimi kontami walutowymi (przez Santander internet lub Santander mobile), a stanie się kartą wielowalutową. Mówiąc prościej – masz jedną kartę płatniczą do swojego konta w złotówkach oraz kont walutowych. Musisz jedynie pamiętać, by mieć pieniądze na koncie, z którego planujesz płacić.

Co to oznacza w praktyce? Gdy będziesz płacić w sklepie na wakacjach za granicą, karta sama rozpozna lokalną walutę i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego. Przykładowo, podczas podróży przez Londyn do Miami, na pierwszym lotnisku zapłacisz za kawę środkami z konta GBP, a w miejscu docelowym – z konta USD. Nigdzie nie zostanie pobrana prowizja za przewalutowanie.

To jednak nie koniec korzyści, jakie daje usługa wielowalutowa na karcie Dopasowanej. Pobyt za granicą oznacza też wypłacanie gotówki z bankomatów. Gdy korzystasz z kont walutowych i karty Dopasowanej, również i w tym przypadku możesz nie płacić prowizji za przewalutowanie.

Dlaczego warto włączyć Pakiet Bankomatowy do wypłat z bankomatów za granicą?

Santander Bank Polska oferuje swoim klientom dodatkowo Pakiet Bankomatowy, dzięki któremu wypłata z bankomatu za granicą może być jeszcze tańsza. Korzystanie z niektórych sieci bankomatów, zarówno w Polsce, jak i poza nią, wiąże się z pobraniem prowizji za usługę. Przy wypłacaniu gotówki kilka lub kilkanaście razy, może więc uzbierać się niemała kwota.

Pakiet Bankomatowy kosztuje zaledwie kilka złotych i umożliwia wypłacanie gotówki bez opłat banku na całym świecie. Możesz korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wypłacać gotówkę w sklepach w kraju (cashback). Co ważne, dzięki niemu możesz też wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą i nie ponosić opłat przy każdej pojedynczej wypłacie. Pakiet Bankomatowy możesz uruchomić przez Santander mobile, Santander internet, infolinię lub w oddziale banku.

Sprawdź jak zamówić Kartę Dopasowaną

Dodatkowe korzyści z posiadania Karty Dopasowanej

Karta Dopasowana, zarówno wystawiona przez VISA, jak i Mastercard, umożliwia dołączenie do programu lojalnościowego danego wystawcy. Możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody, korzystać z różnego rodzaju ofert promocyjnych czy liczyć na zwroty za zakupy.

Jest ona też idealnym wyborem dla osób, które nie lubią nosić ze sobą portfela. Kartą Dopasowaną możesz zapłacić, używając smartfona lub zegarka – oczywiście bez względu na to, której waluty to dotyczy. Dodatkowo, dzięki aplikacji mobilnej, oprócz karty bez problemu skorzystasz też z szybkich płatności BLIK.

To wciąż nie koniec korzyści. Santander Bank Polska oferuje specjalny link do booking.com, z którego zarezerwujesz hotel na wyjazd. Jeśli zapłacisz za niego dodaną do konta booking.com kartą Dopasowaną czy inną kartą Santander Bank Polska, portal zwróci Ci kilka procent kwoty niedługo po Twoim pobycie.

Kartą Dopasowaną możesz oczywiście wygodnie zarządzać przez swoją bankowość internetową lub przez aplikację na telefon. W każdej chwili możesz zmienić limity przelewów, wypłat z bankomatów itp., zablokować kartę, jeśli ją zgubisz, a także od razu zamówić nową. Płatności w sklepach internetowych (zarówno w złotówkach, jak i walutach) są zabezpieczone dzięki usłudze 3D-secure, a w razie trafienia na nieuczciwego sprzedawcę, możesz standardowo skorzystać z usługi Chargeback.

Pobierz aplikację Santander mobile

W zależności od tego, jaki masz smartfon, wybierz odpowiedni sklep i pobierz aplikację.

Ocena 4.7 w Google Play

Ocena 4.5 w App Store

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie

Materiał ma charakter edukacyjny i nie stanowi opisu oferty banku. Bank nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie informacji zawartych w tym materiale.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl. Infolinia: 1 9999 – opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora.

Korzystanie z Kantoru Santander w usługach bankowości elektronicznej Santander internet/mobile dostępne jest dla klientów, którzy zawarli z bankiem umowę Santander online. Lista zgodnych urządzeń i oprogramowania wymaganego do używania portfeli cyfrowych znajduje się na santander.pl.

 • Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

  Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto bankowe, konto walutowe jest rachunkiem płatniczym.
  • Aplikacja Santander mobile, Santander internet, bankowość internetowa to usługa bankowości elektronicznej.
  • Płatności BLIK - Transakcja w ramach systemu BLIK polegająca na płatności za towary lub usługi w sklepie stacjonarnym, punkcie usługowym lub w sklepie internetowym, w tym płatności zbliżeniowe BLIK.
  • Przelew natychmiastowy jest poleceniem przelewu Express ELIXIR lub poleceniem przelewu BlueCash.