Najczęściej wyszukiwane:
plaza-kapelusz-opalanie

Przygotuj finanse
na podróż

Czas czytania - 2 minuty

Poznaj rozwiązania finansowe, które ułatwią Ci podróżowanie

Wybierając się na urlop, większość z nas marzy o dobrej zabawie i udanym wypoczynku. Ale żeby tak było, warto o wszystkim pomyśleć dużo wcześniej – by liczba spraw „do załatwienia przed urlopem” nie przyprawiła nas o zawrót głowy. Wprawdzie nie doradzimy Ci, co warto spakować do walizki, ale pomożemy Ci w kwestiach związanych z Twoimi finansami.

Niezbędnik finansowy w podróży

Jeśli wybierasz się na urlop, skorzystaj z naszej listy. Sprawdź co jeszcze warto "zabrać" ze sobą:

 • Gotówka i karta walutowa/kredytowaGdy wybierasz się za granicę nie polegaj tylko na gotówce. Planując urlop, z góry wiesz, ile chcesz wydać i zabierasz ze sobą określoną ilość gotówki. Jednak czasami to nie wystarcza. Warto mieć wtedy przy sobie kartę do konta walutowego, a także kartę kredytową. Karta kredytowa dodatkowo ułatwi Ci m.in. wynajęcie samochodu, czy rezerwację noclegu. Pamiętaj jednak, by przed wyjazdem włączyć na niej pasek magnetyczny. Niektóre bankomaty i terminale pobierają dane karty z paska zamiast chipa (mikroprocesora -EMV).
   
 • Konto walutowe. Na koncie Twoje pieniądze są bezpieczne. Co więcej, jeśli korzystasz z konta i karty w tej samej walucie, możesz uniknąć kosztów przewalutowania za płatności i wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. Z konta walutowego tak naprawdę możesz korzystać przez cały rok. Jak? Kupuj walutę po atrakcyjnym kursie i odkładaj ją regularnie, by mieć górę na następne wakacyjne wydatki.
   
 • Wymiana walut w kantorze online. Najprościej walutę kupić w kantorze i płacić za zakupy gotówką. Jednak co zrobić, gdy w pobliżu żadnego nie ma? Warto zadbać o to, by mieć kantor zawsze pod ręką. Możesz wymienić pieniądze online, z dowolnego miejsca na świecie i czasie. A co najlepsze, nie musisz martwić się co zrobić z „resztówką”, która zostanie w bilonie. Wygodne, prawda?
   
 • Ubezpieczenie turystyczne. Na wakacjach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie zapomnij o ubezpieczeniu. Jeśli zdarzy się coś niespodziewanego, ubezpieczanie pokryje koszty ewentualnego leczenia, zabezpieczy Twój bagaż i zapewni pomoc assistance 24 godziny na dobę.
   
 • Dodatkowe środki pod ręką. Zawsze może zdarzyć się coś, co sprawi, że potrzebne będą Ci dodatkowe środki. Zastanów się nad dodatkowym limitem w koncie lub karcie. Przed wjazdem sprawdź swój dzienni limit wypłat gotówki kartą płatniczą i ustaw dzienny limit transakcji. 

 

Urlop nie jest po to, aby się martwić

Zadbaj o swój wypoczynek jeszcze przed wyjazdem. Mając świadomość, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, będziesz mógł skupić się na rodzinie/znajomych, atrakcjach i świetnej zabawie.