Trwają prace nad bankowością internetową i aplikacją mobilną. Szczegóły na santander.pl/dostepnosc 

Najczęściej wyszukiwane:

Postaw na terminal płatniczy

Czas czytania – 2 minuty

Płacę standardowo, czyli… bezgotówkowo

Czy mogę zapłacić kartą? To pytanie, zadawane jeszcze jakiś czas temu, teraz pada ze strony klientów coraz rzadziej. Płatności bezgotówkowe stały się dla większości codziennością. W końcu tylko niewielka wszystkich pieniędzy będących w światowym obiegu występuje w formie monet i banknotów, natomiast przeważająca większość środków zdeponowana jest w bankach.

Szybko, bezpiecznie i wygodnie

O ile nikogo nie trzeba przekonywać, że płatności bezgotówkowe to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu, rzadziej wspomina się o korzyściach dla przedsiębiorców wynikających z korzystania z terminali. A to właśnie, dzięki nim prowadzenie biznesu staje dużo prostsze.

Korzystając z terminala POS (ang. Point of Sale — punkt sprzedaży), możesz na przykład:

 • Skrócić kolejki w swoim punkcie usługowym – odliczanie reszty i proszenie klienta o drobne przestaną być już stałym elementem przy regulowaniu płatności.
 • Mniej gotówki w kasie to również mniejszy kłopot – nie musisz przeliczać pieniędzy podczas wykonywania transakcji ani na koniec dnia.
 • Znacznie spada również ryzyko kradzieży, a zanim wypijesz poranną kawę, środki z transakcji mogą być już na Twoim rachunku.
 • Twoi klienci nie są ograniczeni określoną sumą, którą mają ze sobą w portfelu i mogą pozwolić sobie na większe zakupy.
 • Jeśli świadczysz usługi np. u klienta lub w terenie i okaże się, że cena danej usługi wzrosła, unikasz kłopotliwego poszukiwania najbliższego bankomatu – po prostu wyciągasz przenośny terminal i realizujesz płatność.

Dopasuj terminal do rodzaju swojej działalności

Wybierając terminal POS, warto dostosować go do swoich potrzeb i typu prowadzonej działalności. Przedsiębiorcy mają do wyboru kilka urządzeń z różnymi rodzajami łącza np. stacjonarne, mobilne – przenośne.

 • Terminale stacjonarne

  Sprawdzą się w sklepach i hotelach, w których obsługiwanych jest wiele klientów, a płatności są zawsze realizowane przy kasie, czy w recepcji.

 • Terminale przenośne (mobile)

  Sprawdzą się np. w restauracjach, kawiarniach, gdzie klienci płacą przy stoliku. A także w biznesach, które oferują jedzenie z dowozem, kiedy chcesz pojawić się z terminalem pod wskazanym adresem u klienta.

Program Polska Bezgotówkowa

Chcesz wprowadzić terminal do swojego biznesu? Dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa. Jest on skierowany do firm, które do tej pory nie korzystały z terminali płatniczych. Jeśli zakwalifikujesz się do udziału, nie poniesiesz opłaty za korzystanie z terminala przez 12 miesięcy. 

Brak gotówki to nie problem

Instalując terminal płatniczy w swoim przedsiębiorstwie, zwiększasz nie tylko satysfakcję swoich klientów, ale również efektywność swojego biznesu. Dzięki płatnościom bezgotówkowym zyskujesz czas i wygodę – brzmi jak bardzo POSytywna zmiana!