przeczytasz w 5 minut

Założyłeś firmę? Czas otworzyć dla niej konto firmowe Uruchomi się w nowym oknie w banku. To duże ułatwienie w codziennym zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. Sprawdź, jak znaleźć konto firmowe, które spełni Twoje oczekiwania.

Spis treści:

Konto firmowe a potrzeby firmy

Szukasz konta dla swojej firmy? Pamiętaj, żeby dostosować je do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Jak wybrać dobre konto? Weź pod uwagę kilka istotnych kwestii.

 

 • Rodzaj prowadzonej działalności (handlowa czy usługowa)

Firmy handlowe często mają specyficzne potrzeby związane z obsługą płatności gotówkowych od klientów. Firmy usługowe mogą wymagać rozwiązań bardziej skoncentrowanych na transakcjach bezgotówkowych.
 

 • Wielkość firmy

W zależności od wielkości firmy, istnieją różne opcje kont firmowych. Jeśli prowadzisz mikroprzedsiębiorstwo, możesz preferować prostsze rozwiązania. Z kolei, jeśli jesteś właścicielem większej firmy, możesz potrzebować bardziej zaawansowanych funkcji bankowych.
 

 • Rodzaj przeprowadzanych transakcji

Jeśli Twoja firma prowadzi działalność międzynarodową, ważne jest, żebyś sprawdził, czy konto firmowe obsługuje transakcje międzynarodowe z minimalnymi opłatami. Dodatkowo, jeśli działasz na globalnym rynku, będziesz potrzebować konta, które obsługuje różne waluty i oferuje międzynarodowe usługi bankowe.

 

Porównanie kont firmowych

 • Konto bieżące

Podstawowy rodzaj konta firmowego to konto bieżące. Z jego pomocą można realizować codzienne, podstawowe operacje finansowe: wpłaty, wypłaty, przelewy itp.
 

 • Konto oszczędnościowe

Jeśli Twoja firma generuje oszczędności, pomyśl o założeniu dodatkowego konta oszczędnościowego.
W ten sposób, łatwo pomnożysz kapitał firmy.
 

Prowadzisz firmę międzynarodową? Przeprowadzasz transakcje w różnych walutach? Wybierz bank
z obsługą kont walutowych. Unikniesz w ten sposób przeliczeń walutowych, które mogą okazać się bardzo kosztowne. 
 

 • Konto specjalistyczne

Możesz założyć konto specjalistyczne, jeśli prowadzisz firmę np. z branży inwestycyjnej lub organizację non-profit. Takie przedsiębiorstwa zwykle mają unikalne potrzeby, jeśli chodzi o konto w banku. Innym przykładem może być też konto firmowe dla rolnika Uruchomi się w nowym oknie. Możesz zyskać dostęp do oferty na leasing maszyn  Uruchomi się w nowym oknie rolniczych, środki transportu czy kredyt firmowy w rachunku bieżącym z możliwością skorzystania z zabezpieczenia gwarancjami BGK.

Cechy konta dla firmy

Jakie kluczowe cechy powinno posiadać konto firmowe? W rankingu najlepszych kont na pewno można znaleźć te, które dają możliwość korzystania z bankowości mobilnej Uruchomi się w nowym oknie. Dostęp do konta firmowego prosto ze smartfona będzie dla Ciebie ogromnym ułatwieniem. Robiąc kilka kliknięć, wykonasz przelew lub sprawdzisz, czy trafiły do Ciebie pieniądze od klienta. Cały czas możesz mieć kontrolę nad finansami przedsiębiorstwa. Jeśli rozliczasz się w obcej walucie, przyda Ci się łatwy dostęp do konta walutowego
i kantoru w jednym miejscu. Rozliczenie z klientami z zagranicy będzie o wiele prostsze i szybsze niż do tej pory.

Dobre konto firmowe to takie, które daje Ci możliwość złożenia wniosku kredytowego. W wielu bankach, wniosek o kredyt możesz złożyć online Uruchomi się w nowym oknie, bez konieczności wizyty w placówce. To ogromne ułatwienie,
a jednocześnie oszczędność czasu. W ten sposób możesz uzyskać dodatkowe pieniądze na rozwój firmy albo dostać dodatkowe wsparcie, gdy firmę dopadnie kryzys.

Założenie konta firmowego dla małej firmy

Nadal zastanawiasz się, czy konto firmowe jest Ci w ogóle potrzebne? Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga sprawnego zarządzania finansami. Najlepsze konto dla firm, pozwoli Ci na bieżąco śledzić wydatki i przychody. Dokonasz w prosty sposób płatności i odzyskasz należności dzięki dodatkowym usługom oferowanym przez bank. Konto bankowe pomoże Ci również w rozwoju firmy. Banki często oferują usługi dodatkowe, takie jak np. karty płatnicze, terminale płatnicze Uruchomi się w nowym oknie, leasing a nawet usługi księgowe. Aktywne korzystanie z konta firmowego to także prosty sposób na zbudowanie zdolności kredytowej. Doradcy finansowi mogą dokładnie ocenić kondycję finansową przedsiębiorstwa na podstawie danych z konta firmowego.

Konto Firmowe Online

Najlepsze konto firmowe to takie, które pozwala Ci prowadzić biznes tak, jak tego chcesz. Takie jest Konto Firmowe ,z którym nic nie zapłacisz za:

 • prowadzenie konta firmowego,
 • przelewy internetowe Elixir w PLN,
 • 10 przelewów natychmiastowych Bluecash w miesiącu,
 • przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR.

Razem z Kontem Firmowym Online możesz skorzystać z promocji „MOC korzyści z Kontem Firmowym Online” i otrzymać do 2700 zł premii na którą składają się:

 • do 1200 zł zwrotu za transakcje bezgotówkowe wykonane kartą debetową i transakcje bezgotówkowe wykonane za pomocą BLIK;
 • do 600 zł za wymianę walut w Kantorze Santander;
 • 300 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy;
 • do 600 zł z Lokatą Biznes Impet;

Z kontem firmowym w Santander Bank Polska możesz dodatkowo skorzystać z całego pakietu e-usług. bank oferuje: eKsięgowość, eFaktoring, eUmowy, eLeasing i eZdrowie. Wybierz, z których e-usług chcesz skorzystać, a codzienne funkcjonowanie Twojej firmy będzie jeszcze prostsze.

Niezależnie od Tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy inną małą firmę, wybierz najlepsze konto w banku. Takie konto pozwoli Ci sprawnie zarządzać finansami firmy i otworzy przed Tobą nowe możliwości.

Zespół Bluerank

Organizatorem promocji „MOC korzyści z Kontem Firmowym Online" jest Santander Bank Polska S.A. Możesz przystąpić do promocji od 1 października 2023 r. do 30 września 2024 r.


Usługa eFaktoring świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z NFG S.A.
Usługa eUmowy świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z LawBiz Technology sp. z o.o.
Usługa eKsięgowości inFakt świadczona dla klientów na podstawie odrębnej umowy o usługi księgowe, zawartej przez klienta z inFakt sp. z o.o.
Usługa eWadia świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.
Usługa eLeasing świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z Santander Leasing S.A.
Usługa eZdrowie świadczona jest dla klientów na podstawie odrębnej umowy, zawartej przez klienta z MedicCentre sp. z o.o.
Usługi dostępne są dla jednoosobowych działalności gospodarczych w bankowości internetowej Mini Firma.


Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 19.01.2024 r.


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).