Przerwa 15/16 czerwca Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 6:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Nadal możesz płacić kartą i wypłacać gotówkę z naszych bankomatów. Przepraszamy za utrudnienia!

Przeczytasz w 6 minuty

Praktycznie nigdy nie masz przy sobie gotówki, a dodatkowo często zdarza Ci się zostawiać portfel w domu? Jeśli na co dzień korzystasz z urządzeń od Apple takich jak iPhone, Apple Watch czy iPad, koniecznie przekonaj się o możliwościach, jakie daje usługa Apple Pay. Czym jest? Kto może z niej skorzystać? I w końcu, jak i gdzie płacić, korzystając z Apple Pay? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Spis treści:

Czym są płatności Apple Pay

Płatności Apple Pay to wygodna i szybka i usługa, którą firma Apple opracowała z myślą o swoich klientach. Pozwala na płacenie za zakupy i usługi zarówno w sklepach stacjonarnych, na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych. To, czego potrzebujesz, by uregulować rachunek w sklepie, restauracji czy innym, dowolnym punkcie, w którym jest terminal płatniczy, to urządzenie firmy Apple. Nie musisz mieć przy sobie ani gotówki, ani też tradycyjnej, plastikowej karty płatniczej. Przyda Ci się wyłącznie iPhone, iPad lub inne urządzenie z systemem iOS.

Jak zacząć używać Apple Pay

Aby zacząć korzystać z Apple Pay, przejdź na swoim urządzeniu do aplikacji Portfel (Wallet), a następnie dodaj do niej kartę debetową, kredytową. Gdy to zrobisz, możesz od razu zacząć płacić z Apple Pay w sklepach, restauracjach, kinie czy innych miejscach.

Jeśli masz kilka kart, podepnij je wszystkie do swojego wirtualnego portfela – zapiszą się w postaci cyfrowej, dzięki czemu nie musisz już nosić ich fizycznych, plastikowych odpowiedników.

Za sprawą aplikacji Wallet, stworzysz swój własny wirtualny portfel. Pierwsza dodana karta automatycznie będzie domyślna. Gdy dodasz kilka kart do aplikacji, możesz zdecydować, która z nich ma być kartą pierwszego wyboru. Aby to zrobić, sięgnij po iPhone'a, następnie dotknij i przytrzymaj kartę, która ma być domyślna i przesuń ją na dół listy.

Na jakich urządzeniach można korzystać z Apple Pay

Usługa Apple Pay jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników urządzeń marki Apple. Płatności Apple Pay działają na takich urządzeniach, jak:
• iPhone z funkcją Face ID;
• iPhone z funkcją Touch ID (wyjątek stanowi model iPhone 5s);
• iPad Pro, iPad Air, iPad i iPad mini z funkcją Touch ID lub Face ID;
• zegarek Apple Watch Series 1 i nowsze;
• komputer Mac z czytnikiem Touch ID, tj. modele od 2012 roku lub nowsze.
Szczegółowe informacje na temat urządzeń zgodnych z Apple Pay znajdziesz na oficjalnej stronie marki Apple.

To ważne

Apple Pay nigdy nie udostępnia sprzedawcom prawdziwego numeru Twojej karty płatniczej. Na potrzeby zrealizowania płatności, wykorzystywany jest wyłącznie jej wirtualny i unikatowy numer.

 

Gdzie i jak płacić przy użyciu Apple Pay

Za pomocą Apple Pay możesz wygodnie płacić w punktach stacjonarnych (m.in. w sklepach, restauracjach, kinach, kawiarniach czy na stacjach benzynowych) w taksówkach, w internecie, ale także w różnego rodzaju aplikacjach. Płatności Apple Pay są powszechnie akceptowane, a zarazem szybkie i proste i dzięki czemu nie musisz obawiać się o swoje finanse.

Apple Pay – jak płacić telefonem iPhone

Jeżeli Twój iPhone ma funkcję Face ID, wystarczy, że dwukrotnie naciśniesz przycisk boczny. Aby przejść do aplikacji Portfel, niezbędne może okazać się uwierzytelnienie za pomocą Face ID lub kodu.

W modelach z funkcją Touch ID należy dwukrotnie nacisnąć przycisk Początek.

Jeśli płacisz kartą domyślną, przyłóż urządzenie do czytnika zbliżeniowego. Chcesz wybrać inną kartę? Dotknij na ekranie najpierw karty domyślnej, a następnie wyświetlą Ci się inne do wyboru. Wybierz tę, z której chcesz skorzystać i zapłać.

Apple Pay – jak płacić zegarkiem Apple Watch

Wolisz zapłacić za zakupy zegarkiem Apple Watch? Aby to zrobić, dwukrotnie naciśnij przycisk boczny – automatycznie wyświetli się karta domyślna. Jeśli wolisz skorzystać z innej karty, przewiń w dół i wybierz właściwą. Przytrzymaj wyświetlacz urządzenia nad czytnikiem zbliżeniowym. Subtelne stuknięcie i odgłos poinformują Cię, że płatność się powiodła.

Jak płacić Apple Pay w internecie

Apple Pay możesz śmiało użyć do płatności w internecie (w przeglądarce Safari) oraz w wielu aplikacjach. Aby to zrobić, wybierz Apple Pay jako preferowaną metodę płatności. Następnie wybierz: Dalej i potwierdź płatność.

Jak dodać kartę Santander do cyfrowego portfela

Chcesz zacząć korzystać z usługi Apple Pay i zależy Ci na dodaniu karty do swojego cyfrowego portfela? Możesz to zrobić na dwa sposoby.

Dodaj kartę w aplikacji bankowej

Krok 1. Zaloguj się do naszej aplikacji. Przejdź do zakładki KARTY --> Zobacz więcej --> Dodaj do portfela Apple (zaznacz tę opcję przy wybranej karcie). Następnie przekierujemy Cię do aplikacji Apple Wallet.
Krok 2. Zapoznaj się z Regulaminem i zaakceptuj go.
Krok 3. Zacznij korzystać z Apple Pay.

Dodaj kartę bezpośrednio w aplikacji Portfel (Wallet)

Krok 1. Otwórz aplikację wallet na urządzeniu, do którego chcesz dodać kartę
Krok 2. Wprowadź dane karty – zeskanuj ją lub wpisz swoje imię, nazwisko, numer i datę ważności karty oraz kod CVV 2/CVC2.
Krok 3. Zapoznaj się z Regulaminem i zaakceptuj go.

Krok 4. Zatwierdź dodanie karty poprzez wprowadzenie kodu weryfikacyjnego wysłanego w SMS na numer telefonu podany w Banku do przesyłania kodu 3D-Secure

Więcej informacji w sekcji: Apple Pay

Płatności Apple Pay - czy są bezpieczne

Jeśli bezpieczeństwo Twoich pieniędzy jest dla Ciebie ważne, Apple Pay doskonale wpisze się w Twoje potrzeby. Metoda płatności opracowana przez Apple jest nie tylko szybka i wygodna.. Aby zapłacić za pomocą iPhone'a, zegarka, komputera Mac czy iPada, musisz uwierzytelnić się korzystając z Face ID, Touch ID lub kodu . Pamiętaj też, że Twoje dane oraz numer karty nie są przekazywane do sprzedawcy - co istotne, również rzeczywiste numery kart płatniczych nie są przechowywane na Twoich urządzeniach czy serwerach Apple. W przypadku płatności w punktach stacjonarnych, sprzedawcy nie otrzymają Twojego rzeczywistego numeru karty. Przy transakcjach online, otrzymają oni wyłącznie te informacje, które zgodzisz się udostępnić w związku z realizacją zamówienia, np. imię, nazwisko, adres e-mail czy adres dostawy.

Jeśli dodajesz kartę z poziomu aplikacji Portfel (Wallet) pamiętaj, żeby upewnić się, że podajesz dane karty w oryginalnej aplikacji, zainstalowanej na Twoim urządzeniu, której wydawcą jest firma Apple.

Przeczytaj również: 5 zasad bezpiecznego bankowania

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Stan na 26.07.2023 r.

Dodatkowe źródła: 
www.apple.com/pl (dostęp: 09.06.2023)
Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na Santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora). 

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.
•    Aplikacja bankowa - Santander mobile to usługa bankowości elektronicznej.