Szukaj na stronie

Aplikacja Inwestor mobile, szybki i bezpieczny dostęp do rachunku inwestycyjnego

Nowe spółki na GlobalConnect

18 kwietnia 2023

18 kwietnia 2023 r. na GlobalConnect zadebiutowały akcje dwóch kolejnych spółek. Pierwsza – Inditex – jest właścicielem znanych marek odzieżowych, m.in: Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, czy Stradivarius. Druga, czyli Jeronimo Martins, jest właścicielem sieci Biedronka.

Notowania odbywają się w trakcie sesji giełdowej na warszawskim parkiecie – od poniedziałku do piątku od 09:05 do 17:05. Akcje zagranicznych spółek są kwotowane w polskich złotych, a ich właścicielom będą przysługiwały ewentualne pożytki z akcji, np. dywidendy. Hiszpański Inditex i portugalski Jeronimo Martins dołączą do 5 już notowanych na GlobalConnect niemieckich spółek: Allianz, BMW, Mercedes Benz, Siemens i Volkswagen.

GlobalConnect to rynek organizowany w Alternatywnym Systemie Obrotu, który umożliwia inwestowanie na warszawskiej giełdzie w akcje spółek zagranicznych, obecnych na światowych giełdach papierów wartościowych. Do inwestowania wystarczy dowolny rachunek maklerski z naszej oferty. Więcej o tym rynku możesz przeczytać na stronie internetowej Uruchomi się w nowym oknie