SOS + SOK = Santander Obligacji Uniwersalny (SOU)
30.08.2024 połączyliśmy subfundusz Santander Obligacji Skarbowych (SOS) i Santander Obligacji Korporacyjnych (SOK). Połączony subfundusz nazywa się Santander Obligacji Uniwersalny (SOU). Jest to subfundusz z kategorii funduszy dłużnych uniwersalnych.
Dlaczego subfundusz dłużny uniwersalny to dobre rozwiązanie
Dlaczego połączyliśmy SOS i SOK
Decyzję o połączeniu podjęliśmy, żeby:
- poprawić atrakcyjność oferty produktowej,
- uzupełnić ofertę o produkt dłużny o uniwersalnej polityce inwestycyjnej,
- zaoferować subfundusz, którego inwestycje będą bardziej zdywersyfikowane.
Ostatnie lata dostarczały gospodarce i rynkom finansowym wielu emocji – takie szoki jak pandemia, wybuch wojny w Ukrainie, wymagały od inwestorów uważności i szybkich dostosowań. Produkt o charakterze uniwersalnym daje zarządzającym jeszcze więcej niż dotychczas narzędzi, aby inwestować w tak dynamicznym środowisku. Jednocześnie zdejmuje z klientów funduszy dłużnych ciężar śledzenia sytuacji rynkowej i podejmowania decyzji dotyczących struktury portfela ich inwestycji.
Michał Hołda i Paweł Pisarczyk - Zarządzający Santander Obligacji Uniwersalnym
Stałe zlecenia
Jeśli masz ustawiony stały przelew na rachunek do wpłat bezpośrednich w SOS, zmień numer rachunku do wpłat oraz tytułu przelewu. Nowy rachunek otrzymasz od nas wraz z potwierdzeniem przydziału jednostek SOU.
Informacje i dokumenty
Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt:
- pod numerem: 801 123 801 lub +48 22 431 52 25 (Koszt połączenia jest zgodny z taryfą danego operatora.)
- W przypadku PPE – w sprawach procesu obsługi z administratorem PPE w Twojej spółce.
Przypominamy o konieczności zgłaszania funduszom zmian Twoich danych osobowych.
Możesz to zrobić:
- w Santander Internet (zakładka Fundusze inwestycyjne –> Twoje dane) - jeśli masz dostęp do bankowości internetowej lub
- w placówkach Santander Bank Polska (lista placówek Uruchomi się w nowym oknie)
Pamiętaj, że aktualizacja danych w funduszach wymaga odrębnej dyspozycji od aktualizacji danych dla produktów bankowych.
Materiał jest prezentowany w celach marketingowych, nie stanowi umowy ani nie jest dokumentem informacyjnym wymaganym na mocy przepisów prawa.
Materiał nie powinien być wyłączną podstawą podejmowania decyzji inwestycyjnych.
Korzyściom wynikającym z inwestowania w jednostki uczestnictwa towarzyszą również ryzyka. Opis czynników ryzyka, dane finansowe oraz informacje na temat opłat znajdują się w prospektach informacyjnych, dokumentach zawierających kluczowe informacje oraz tabelach opłat dostępnych w języku polskim na Santander.pl/TFI/dokumenty i u dystrybutorów funduszy Santander. Streszczenie praw inwestorów znajduje się w prospekcie informacyjnym (Rozdział III, pkt 4).
Subfundusz nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego, a przyszłe wyniki podlegają opodatkowaniu, które zależy od sytuacji osobistej każdego inwestora i które może ulec zmianie w przyszłości. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej uczestnik powinien wziąć pod uwagę opłaty związane z subfunduszem oraz uwzględnić ewentualne opodatkowanie zysku. Uczestnik musi liczyć się z możliwością straty przynajmniej części wpłaconych środków.
Inwestując w fundusze inwestycyjne uczestnik nabywa jednostki uczestnictwa tych funduszy, a nie aktywa bazowe będące przedmiotem inwestycji samego funduszu.
Subfundusz może inwestować więcej niż 35% aktywów w papiery wartościowe emitowane, gwarantowane lub poręczane przez Skarb Państwa lub NBP.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny.
Informacje zawarte na stronie mogą zawierać treści reklamowe.
Informacje zawarte na stronie mogą zawierać treści reklamowe.