Szukaj na stronie

Aplikacja Inwestor mobile, szybki i bezpieczny dostęp do rachunku inwestycyjnego

Uważaj! Oszuści dzwonią i wyłudzają dane podszywając się pod pracowników firm inwestycyjnych

30 września 2022

Przestępcy nieustannie tworzą nowe sposoby, żeby wyłudzić poufne dane i pieniądze. Jedną z metod jest podszywanie się pod wzbudzających zaufanie pracowników instytucji finansowych w trakcie rozmowy telefonicznej.

Nasi pracownicy nigdy nie proszą o podanie loginów, haseł do serwisu Inwestor online czy aplikacji Inwestor mobile ani instalacji aplikacji od nieznanych dostawców na telefonie czy komputerze. 

Sposobów na wyłudzenie danych może być wiele – w większości opierają się na manipulacji połączonej z presją czasu.

Przykład 1
Fałszywy doradca dzwoni i przedstawia się jako przedstawiciel innej firmy inwestycyjnej, która ma umowę z Santander Biuro Maklerskie. Twierdzi, że przy zawarciu umowy maklerskiej dostał Twoją zgodę na zarządzanie rachunkiem. W efekcie firma zarobiła dla Ciebie Bitcoina i teraz możesz go wypłacić. Technicznie to trudna operacja, dlatego oferuje swoją pomoc i prosi o zainstalowanie dodatkowej aplikacji – innej niż Inwestor mobile.

Przykład 2
Fałszywy doradca dzwoni i przedstawia się jako pracownik działu bezpieczeństwa. Mówi, że doszło do wycieku danych i ktoś włamał się na Twój rachunek maklerski. Aby uniknąć zagrożenia, prosi o pilną sprzedaż wszystkich instrumentów finansowych i przelanie pieniędzy na wskazany rachunek.

Nie masz pewności, czy osoba, która dzwoni, jest pracownikiem biura maklerskiego? Rozłącz się!

Potem samodzielnie zadzwoń na naszą infolinię: +48 61 856 44 44 lub +48 801 36 46 36 (opłata za połączenie zgodna z taryfą Twojego operatora) i sprawdź te informacje. Twoje zgłoszenie pomoże nam zapobiec oszustwom.

W naszej ofercie nie ma bitcoinów. Nie mamy zawartych umów z innymi firmami, które pośredniczyłyby w świadczeniu naszych usług. Jeśli masz wątpliwość co do naszej oferty – zawsze sprawdź nasze oficjalne kanały. To strona www.inwestor.santander.pl i jej podstrony oraz adresy e-mail w domenie @santander.pl

Dbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci

Poznaj 5 zasad bezpiecznego inwestowania i stosuj je na co dzień!

  1. Zastanów się zanim klikniesz lub odpowiesz.
  2. Chroń swoje hasła.
  3. Chroń swój sprzęt i swoje informacje.
  4. Zachowaj dyskrecję w sieci i publicznie.
  5. Jeśli coś podejrzewasz - zgłoś to!