27 październikapaź 2022

PGNiG S.A. - zawieszenie obrotu akcjami spółki oraz wykluczenie z obrotu kontraktów terminowych na akcje spółki

W związku z połączeniem spółki POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO S.A. (dalej PGNiG) ze spółką POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN S.A., Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjął decyzję o:

 1. zawieszeniu na Głównym Rynku GPW obrotu akcjami spółki PGNiG, co oznacza, że:
  • zlecenia na akcje spółki PGNiG oraz kontrakty terminowe wskazane w pkt 2, przekazane na giełdę, a niezrealizowane do 28 października 2022 r. (włącznie), tracą ważność,
  • zlecenia składane od dnia zawieszenia obrotu (31 października br.) nie będą przyjmowane.
 2. zawieszeniu oraz wykluczeniu z obrotu na Głównym Rynku GPW kontraktów terminowych na akcje spółki PGNiG następujących serii:
  • FPGNZ22, oznaczonymi kodem „PL0GF0025072”,
  • FPGNH23, oznaczonymi kodem „PL0GF0025668”,
  • FPGNM23, oznaczonymi kodem „PL0GF0026278”.
 3. Jako ostateczny kurs rozliczeniowy tych kontraktów terminowych Zarząd Giełdy postanowił wyznaczyć kurs ostatniej transakcji akcjami spółki PGNiG zawartej na giełdzie na sesji giełdowej 28 października 2022 r., a w przypadku braku takiej transakcji w tym dniu - kurs ostatniej transakcji akcjami spółki PGNiG zawartej na giełdzie na sesji giełdowej przed tym dniem.

 

Zobacz więcej
7 październikapaź 2022

Rentowność w Rynek 360 – bądź na bieżąco ze swoimi inwestycjami!

Rentowność to nowa opcja w zakładce Rynek 360 serwisu Inwestor online. Dzięki niej będziesz na bieżąco z wynikami swoich inwestycji. Prezentujemy tam rentowność procentową i wartościową dla poszczególnych pozycji. Znajdziesz tam również podsumowanie wyniku całego rachunku w złotówkach i walutach [1].

Zobacz więcej
30 wrześniawrz 2022

Uważaj! Oszuści dzwonią i wyłudzają dane podszywając się pod pracowników firm inwestycyjnych

Przestępcy nieustannie tworzą nowe sposoby, żeby wyłudzić poufne dane i pieniądze. Jedną z metod jest podszywanie się pod wzbudzających zaufanie pracowników instytucji finansowych w trakcie rozmowy telefonicznej.

Nasi pracownicy nigdy nie proszą o podanie loginów, haseł do serwisu Inwestor online czy aplikacji Inwestor mobile ani instalacji aplikacji od nieznanych dostawców na telefonie czy komputerze. 

Zobacz więcej
27 wrześniawrz 2022

Nowa wersja aplikacji Inwestor mobile

Udostępniliśmy nową wersję aplikacji Inwestor mobile (2.4.5) w Sklep Play oraz App Store. Zachęcamy do aktualizacji.

W najnowszej wersji:

 • Widocznością przycisku Nowe zlecenie można zarządzać z poziomu Ustawień
 • Na zleceniu sprzedaży akcji zagranicznych dodaliśmy opcję Przewalutowanie na PLN
 • Poprawiliśmy drobne błędy

Zobacz więcej
27 lipcalip 2022

GRUPA LOTOS S.A. - zawieszenie obrotu akcjami spółki oraz wykluczenie z obrotu kontraktów terminowych na akcje spółki

W związku z połączeniem spółki GRUPA LOTOS S.A. (dalej LOTOS) ze spółką POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN S.A., Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjął decyzję o:

 1. zawieszeniu na Głównym Rynku GPW obrotu akcjami spółki LOTOS, co oznacza, że:
  • zlecenia na akcje spółki LOTOS oraz kontrakty terminowe wskazane w pkt 2, przekazane na giełdę, a niezrealizowane do 28 lipca 2022 r. (włącznie), tracą ważność,
  • zlecenia złożone od dnia zawieszenia obrotu (29 lipca br.) nie będą przyjmowane.
 2. zawieszeniu oraz wykluczeniu z obrotu na Głównym Rynku GPW kontraktów terminowych na akcje spółki LOTOS następujących serii:
  • FLTSU22, oznaczone kodem „PL0GF0024372”,
  • FLTSZ22, oznaczone kodem „PL0GF0024968”,
  • FLTSH23, oznaczone kodem „PL0GF0025551”.
   Jako ostateczny kurs rozliczeniowy tych kontraktów terminowych Zarząd Giełdy postanowił wyznaczyć kurs ostatniej transakcji akcjami spółki LOTOS zawartej na giełdzie na sesji giełdowej 28 lipca 2022 r., a w przypadku braku takiej transakcji w tym dniu – kurs ostatniej transakcji akcjami spółki LOTOS zawartej na giełdzie na sesji giełdowej przed tym dniem.

Zobacz więcej
21 majamaj 2022

Nowe rozwiązania dla klientów inwestujących na kontraktach terminowych

Jeśli składasz zlecenia na kontrakty terminowe, to mamy dla Ciebie nowe funkcje w Inwestorze online. Prezentujemy dwie przydatne informacje związane z codziennymi rozliczeniami rynkowymi (CRR).

Po zalogowaniu do serwisu wybierz opcję Portfel, kliknij Szczegóły przy rachunku, na którym inwestujesz w kontrakty i przejdź do sekcji Rachunek pieniężny – Depozyt zabezpieczający.

Zobacz więcej
1 grudniagru 2021

Oferta spółki Murapol S.A. - odwołanie

Akcjonariusz Sprzedający po konsultacji z Globalnymi Współkoordynatorami, podjął decyzję o odwołaniu Oferty w całości („Odwołanie Oferty”). Decyzja jest następstwem wypadkowej ostatnich kilku dni i powstałych uwarunkowań skutkujących wysoką zmiennością na krajowym i światowych rynkach finansowych. Wpływ na nią miało m.in. pojawianie się nowej mutacji koronawirusa pod nazwą Omikron, które zwiększyło niepewność na rynkach kapitałowych i miało istotny wpływ na nastroje inwestorów.

Zobacz więcej
16 wrześniawrz 2021

Nowa kategoria powiadomień dla klientów

Od poniedziałku 20 września 2021 r. wysyłamy nowy rodzaj powiadomień dotyczących przekazania zlecenia na rynki zagraniczne do brokera Pershing Securities Limited. Powiadomienia będą dotyczyły zleceń składanych od 18 września br.
Mogą je Państwo otrzymywać na adres e-mail, SMSem (bezpłatnie) lub papierowo (10 zł za każde powiadomienie).

Zobacz więcej
19 sierpniasie 2021

Nowa wersja aplikacji Inwestor mobile

Udostępniliśmy nową wersję aplikacji Inwestor mobile (Google Play 2.3.3, App Store 2.3.1). Dodaliśmy w niej między innymi:

 • widok w postaci kafelków w Notowaniach oraz Portfelu,
 • dostęp do historii finansowej, instrumentów, zleceń oraz transakcji,
 • możliwość złożenia zlecenia bezpośrednio z oferty kupna lub sprzedaży,
 • szybsze dodawanie instrumentów do własnych zakładek.

Zapraszamy do pobrania i aktualizacji naszej aplikacji.

Zobacz więcej