Ankieta
Najczęściej wyszukiwane:

Santander Leasing jako pierwsza firma leasingowa podpisała umowę z BGK w sprawie zabezpieczenia gwarancją zawieranych umów leasingu

10 maja 2021

Nowa gwarancja zabezpieczy spłatę należności z tytułu transakcji leasingowej (leasing lub pożyczka leasingowa) oferowanej przez Santander Leasing firmom z segmentu MSP. Gwarancje BGK dla leasingu wykorzystują środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego i mają wspierać przedsiębiorców w okresie pandemii.

- Dzięki podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowie, już w czerwcu br. udostępnimy naszym klientom nowe możliwości zawierania umów leasingu lub pożyczki zabezpieczonej gwarancją BGK. To istotne ułatwienie oraz wsparcie dla firm w zakresie dostępu do finansowania, zwłaszcza tych firm, które w znaczny sposób odczuły skutki pandemii – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. Istotne jest, że programy gwarancji skierowane do przedstawicieli małych i średnich firm mają realny wpływ na gospodarkę, gdyż umożliwiają im rozwój, inwestowanie, nabywanie przedmiotów wykorzystywanych w działalności. W ten sposób, poszerzona zostaje dostępność kapitału dla firm, a tym samym zapewnienie płynności i możliwości inwestowania, mimo często trudnych warunków rynkowych. Dlatego cieszy nas bardzo, że BGK podejmuje z nami współpracę w zakresie tak ważnych programów pomocowych dla firmdodaje.

W obecnej sytuacji rynkowej ważne jest zabezpieczenie mechanizmów wzajemnych świadczeń – taką właśnie możliwość zapewnia zawarta przez Santander Leasing umowa z BGK. Może to być szczególnie istotne dla przedsiębiorców z krótką historią kredytową lub z niewystarczającym majątkiem na zabezpieczenie swoich inwestycji, jak też tych których dotykają skutki pandemii.

Gwarancja portfelowa BGK, realizowana we współpracy z firmami leasingowymi, skierowana jest do przedsiębiorców z segmentu MŚP, którzy finansują swoje inwestycje w oparciu o leasing lub pożyczkę. Firmy zainteresowane pozyskaniem takiej gwarancji mogą liczyć na zabezpieczenie nawet do 80 proc. wartości kapitału z transakcji. Okres podpisanej gwarancji może liczyć od 3 do 120 miesięcy. Wszystkie formalności będzie można przeprowadzić bezpośrednio w kontakcie ze spółką leasingową. 

Santander Leasing planuje udostępnić możliwość zawierania umów i skorzystania z gwarancji w czerwcu br. o czym będzie informować w kolejnych komunikatach.