Ankieta
Najczęściej wyszukiwane:

Santander Leasing z ofertą finansowania fabrycznego Pichon

24 maja 2021

Od maja br. rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn firmy Pichon, światowego lidera w produkcji wozów asenizacyjnych i rozrzutników, mogą skorzystać z atrakcyjnych programów finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.

Marka PICHON jest obecna na rynku maszyn i urządzeń rolniczych od 1970 roku i należy do duńskiej firmy SAMSON AGRO Sp. z o.o. Maszyny posiadają szerokie możliwości indywidualnej konfiguracji dodatkowego wyposażenia na potrzeby każdego gospodarstwa. Specjalistyczne mieszadła oraz aplikatory doglebowe marki Pichon to rozwiązania najwyższej klasy,  wykorzystywane w gospodarstwach rolniczych, firmach komunalnych i przemysłowych. Maszyny marki Pichon obecne są w ponad 45 krajach.

- Jak wskazują nasze dane z czterech pierwszych miesięcy 2021 r. sfinansowaliśmy inwestycje w maszyny rolnicze na poziomie ponad 305 mln zł, rejestrując przy tym dodatnią dynamikę prawie 4 proc. r/r. Poza czynnikami sezonowymi, wniosek jest jeden, w naszej ocenie rolnictwo to branża, która w zeszłym i w pierwszej połowie tego roku słabiej odczuła skutki pandemii. Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z tak renomowaną marką w Polsce. Jest to element konsekwentnie realizowanej strategii, opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i poszerzaniu oferty skierowanej dla segmentu agro, tworzonej w oparciu o bogaty program finansowań fabrycznychpodkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Dzięki współpracy z profesjonalnym partnerem jakim jest firma Pichon, mogliśmy wspólnie opracować w połowie 2021 r. program, wspomagający realizację kolejnych inwestycji w polskim rolnictwie – dodaje.

Jak wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, wskaźnik koniunktury w rolnictwie w drugim kwartale br. powinien przynieść optymistyczną zmianę w rocznej dynamice wskaźnika, z uwagi na tzw. efekt bazy (bardzo niski poziom IRGAGR w drugim kwartale 2020 r.). To zarazem okres wiosennego ożywienia w rolnictwie, po którym należy spodziewać się odwrócenia się tendencji spadkowej trwającej od połowy 2017 roku.

- Chcemy zadbać nie tylko to, aby nasi klienci otrzymali najbardziej innowacyjne maszyny, ale również ułatwić im dostęp do ich zakupumówi Albert Ciszek, dyrektor handlowy Pichon.  – Jestem przekonany, że razem z naszym partnerem Santander Leasing osiągnęliśmy ten cel, oferując odbiorcom najlepszy na rynku system finansowania fabrycznego. Mimo pandemii nie tylko utrzymaliśmy tempo produkcji, ale też stale wdrażamy nowe rozwiązania. W tym roku wyraźnie skróciliśmy czas oczekiwania na nasze produkty oraz uzyskaliśmy zarówno w Polsce jak i w grupie rekordowe wyniki. Jesteśmy blisko, ale chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów i jeszcze lepiej spełniać ich rosnące wymagania. To wszystko, w połączeniu ze zwiększoną dostępnością dzięki ofercie finansowania fabrycznego, pozwoli  jeszcze bardziej wzmocnić pozycję naszej marki - dodaje.

Finansowanie fabryczne Pichon oferowane przez Santander Leasing jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić nowe maszyny rolnicze. Rolnicy mogą skorzystać z oferty pożyczek w dwóch wariantach: nieoprocentowanej pożyczki na 25 miesięcy oraz pożyczki na 60 miesięcy z atrakcyjnym oprocentowaniem. 

Rolnicy, oprócz specjalnej oferty, mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty
w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.