Najczęściej wyszukiwane:
Wybierz rokWybierz miesiąc
6 lutegolut 2023

Inwestycje rysują się w kolorze zieleni i mogą wspomóc rozwój gospodarki

Obecny kryzys energetyczny i rosnące ceny energii elektrycznej stają się silnym impulsem rozwojowym w kontekście przyspieszenia transformacji energetycznej krajowej gospodarki, na co naciska zresztą sama Unia Europejska, chcąc osiągnąć neutralność klimatyczną do 2030 r.

Zobacz więcej
2 lutegolut 2023

Finansowanie z EBI ponownie dostępne

W oparciu o umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), proponujemy klientom z segmentu MŚP oraz Agro finansowanie w formie leasingu lub pożyczki na atrakcyjniejszych warunkach i niższej marży, niż standardowo dla tego typu transakcji.

Zobacz więcej
16 styczniasty 2023

Firmy transportowe mogą liczyć na łatwiejsze finansowanie inwestycji

W związku z tym, jak istotny dla polskiej gospodarki jest transport drogowy (udział sektora transportu i magazynowania w polskim PKB wynosi 6 proc.) spółka postanowiła uruchomić możliwość finansowania transportu ciężkiego w procedurze uproszczonej do wartości 1 miliona złotych.

Zobacz więcej
15 grudniagru 2022

Leasing na cyfrowej drodze

Santander Leasing ponad 80 proc. umów leasingu podpisuje bez użycia papieru.

Zobacz więcej
29 listopadalis 2022

Leasing cały czas wspiera inwestycje – TOP 5 branż finansujących pojazdy oraz maszyny i urządzenia.

Otoczenie makroekonomiczne powoduje, że bieżący rok jest pełen trudnych wyzwań dla przedsiębiorców, a tym samym dla leasingu. Z drugiej strony nie oznacza to, że mamy zupełne wstrzymanie inwestycji w całej gospodarce.

Zobacz więcej
29 sierpniasie 2022

Kolejna rekordowa dynamika finansowania eko-pojazdów

Z początkiem sierpnia zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została dwukrotnie zwiększona kwota na leasing samochodów z napędem elektrycznym w programie Mój Elektryk. Łączna pula dostępnych środków wynosi obecnie 200 mln zł. Wynika to z coraz większego zainteresowania programem.

Zobacz więcej
28 lipcalip 2022

Wyniki Santander Leasing - wzrost o 8 proc. r/r w segmencie maszyn i urządzeń

Jak podaje ZPL w pierwszym półroczu 2022 r. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości ponad 41 mld zł (-2,8 proc. r/r). Na tle rynku przyzwoicie wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje o łącznej wartości 3,2 mld zł (-2,7 proc r/r) i odnotowując przy tym spory wzrost w całym segmencie maszyn i urządzeń (+8 proc. r/r).

Zobacz więcej
30 czerwcacze 2022

Piec do pizzy, myjnia czy sprzęt do fitness w leasingu – dlaczego nie!?

Samochody osobowe czy ciężarowe oraz maszyny i urządzenia – te środki trwałe najczęściej finansują firmy leasingowe. Zdarza się też, że przedsiębiorcy z różnych branż, decydują się na mniej typowe przedmioty, takie jak np. śmigłowiec, jacht czy też stoły do masażu. Patrząc na prognozy inwestycyjne firm, które wybierają leasing, na pewno podobnych niestandardowych zapytań będzie nadal przybywać.

Zobacz więcej
5 majamaj 2022

Dynamicznie rośnie świadomość ekologiczna firm

Jak wynika z najnowszego badania Leasing Index przeprowadzonego przez Santander Leasing zauważalny jest znaczący wzrost zainteresowania firm kwestiami ochrony środowiska, w porównaniu do wyników badania z 2019 r. Już 69 proc. małych firm deklaruje, że przy prowadzeniu firmy kieruje się troską o ochronę środowiska (o 18 punktów procentowych więcej niż 3 lata temu).

Zobacz więcej
19 kwietniakwi 2022

Santander Leasing uruchomił ofertę najmu pojazdów

Jak wskazują wyniki badania Leasing Index zrealizowanego przez Santander Leasing 27 proc. małych firm deklaruje obecnie, że korzysta lub jest zainteresowanych wynajmem długoterminowym, głównie ze względu na jego elastyczność i brak obciążania zdolności kredytowej. Stąd też decyzja o przygotowaniu na platformie multisalon24.pl oferty wynajmu.

Zobacz więcej