Szukaj na stronie

Komunikaty prasowe

Zapoznaj się z komunikatami o ostatnich wydarzeniach.

Wybierz rokWybierz miesiąc
 • 9 lipcalip 2024

  Aż 73 proc. firm w Polsce zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

  Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG), które pośrednio już zaczyna dotykać MŚP.

  Zobacz więcej
 • 29 marcamar 2024

  Konsumpcja i koniunktura mocno napędzają branżę leasingową - prawie 40 proc. odbicie w finansowaniu pojazdów.

  Jak wskazują najnowsze dane Santander Leasing po pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. nastąpiło bardzo mocne odbicie w dynamice udzielanego finansowania pojazdów. Od początku roku do końca lutego wartość udzielonego przez Spółkę finansowania wyniosła historycznie rekordową wartość 892 mln zł, co stanowi dynamikę 37,7 proc. r/r.

  Zobacz więcej
 • 19 marcamar 2024

  Historycznie rekordowy rok na 25 lecie Santander Leasing – wartość inwestycji za 2023 r. osiągnęła poziom 7,9 mld zł.

  Jak podał ZPL w całym 2023 r. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości 102 mld zł (+16 proc. r/r).

  Zobacz więcej
 • 14 lutegolut 2024

  Leasing Index 2024: już 97% małych firm korzysta z urządzeń mobilnych w swojej działalności. Rośnie również odsetek firm korzystających z technologii chmurowych.

  Ze wszystkich rozwiązań technologicznych to urządzenia mobilne i technologia cloud computing cieszą się rosnącą popularnością wśród firm - tak wynika z najnowszej 4 edycji badania “Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing. Wykorzystanie urządzeń mobilnych wzrosło o 12 pp., z kolei chmur o 10 pp. w stosunku do badania z 2021 r.

  Zobacz więcej
 • 18 grudniagru 2023

  Badanie „Leasing Index 2023” – nastroje przedsiębiorców pozytywne, gorzej z koniunkturą

  Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazuje, że w poszczególnych branżach firmy oceniają swoją sytuację pozytywnie – 41 proc. uważa ją za dobrą, a większość bo 58 proc. uważa, że nie ulegnie ona zmianie w 2024 r. (23 proc. ocenia, że może się poprawić).

  Zobacz więcej
 • 23 listopadalis 2023

  Badanie Santander Leasing - wyzwania i zagrożenia polskiego rolnictwa

  Jakie są obecnie największe wyzwania i zagrożenia dla polskiego rolnictwa? W jaki sposób rolnicy radzą sobie z nimi oraz jak wpływają one na zmieniającą się polską wieś? Odpowiedzi na m.in. te pytania znajdują się we wnioskach z badania jakie na zlecenie Santander Leasing zrealizował Instytut Badawczy Kantar Polska.

  Zobacz więcej
 • 9 październikapaź 2023

  Badanie „Leasing Index 2023” - leasing to nadal druga najczęściej wykorzystywana przez małe firmy forma finansowania.

  Najnowsza, 4 już edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazuje, że korzystanie z leasingu (obecnie lub w przeszłości) deklaruje obecnie 36 proc. małych firm. Zainteresowanie leasingiem wzrosło o 19 pp. wśród firm, które zatrudniają od 10 do 49.

  Zobacz więcej
 • 2 październikapaź 2023

  Nowość

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza wprowadzamy nową ofertę „Dodatkowa gotówka dla lekarzy”.

  1 października br. przypadał Międzynarodowy Dzień Lekarza – z tej okazji Santander Leasing przygotował zupełnie nowy produkt dla lekarzy i weterynarzy „Dodatkowa gotówka dla lekarzy". Zakłada ona, że do każdej umowy pożyczki na sprzęt medyczny przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dodatkową gotówkę 20 proc. wartości brutto urządzeń medycznych do wartości max. 50 000 złotych na dodatkowe wyposażenie.

  Zobacz więcej
 • 8 sierpniasie 2023

  Firmy mogą inwestować w OZE z finansowaniem 0 proc.

  Santander Leasing wspólnie z Karlik Energy uruchomił po raz pierwszy w swojej ofercie możliwość uzyskania finansowania przez przedsiębiorców inwestycji w fotowoltaikę z oprocentowaniem już od 0 proc. do wartości 500 tys. zł. W pierwszej połowie 2023 r. portfel całego zielonego finansowania, w tym OZE osiągnęły w przypadku Santander Leasing dynamikę 19 proc. r/r.

  Zobacz więcej
 • 3 sierpniasie 2023

  Wzrost wyników Santander Leasing za pierwsze półrocze na poziomie 16 proc. r/r.

  Jak podaje Związek Polskiego Leasingu (ZPL) w pierwszym półroczu 2023 r. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości 47,8 mld zł (+14,9 proc. r/r). Na tym tle bardzo dobrze wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje o wartości prawie 3,8 mld zł, co dało 16 proc. wzrost wartości udzielonego finansowania.

  Zobacz więcej