Szukaj na stronie

Lista komunikatów Santander Leasing

Nowość

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza wprowadzamy nową ofertę „Dodatkowa gotówka dla lekarzy”.

2 października 2023

1 października br. przypadał Międzynarodowy Dzień Lekarza – z tej okazji Santander Leasing przygotował zupełnie nowy produkt dla lekarzy i weterynarzy „Dodatkowa gotówka dla lekarzy". Zakłada ona, że do każdej umowy pożyczki na sprzęt medyczny przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dodatkową gotówkę 20 proc. wartości brutto urządzeń medycznych do wartości max. 50 000 złotych na dodatkowe wyposażenie.

Nowoczesny gabinet to przede wszystkim jego wyposażenie, a więc innowacyjny sprzęt oraz konieczna i systematyczna wymiana niezbędnej aparatury. Finansowanie środków trwałych dla przedstawicieli branży medycznej obejmuje m.in. specjalistyczny sprzęt (przenośne i stacjonarne aparaty USG czy też rentgeny), a także środki potrzebne do prowadzenia placówki medycznej.

- Część przedstawicieli sektora medycznego nie jest płatnikami VAT. Dlatego też finansowanie inwestycji w formie pożyczki jest dla nich zdecydowanie korzystniejsze. Po zawarciu umowy lekarz staje się automatycznie właścicielem sprzętu i może od razu go amortyzować – wskazuje Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. - Nowa oferta pożyczki zakłada finansowanie urządzeń medycznych oraz dodatkowej gotówki do 20 proc. ich wartości w procedurze uproszczonej, a raty można rozłożyć nawet na 121 miesięcy. Dzięki temu przedstawiciele branży medycznej mogą wyposażyć gabinet w urządzenia wykorzystujące najnowsze technologie bez ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku oraz uzyskać dodatkowe środki na zakup niezbędnych materiałów eksploatacyjnych czy dodatkowego wyposażenia składając jeden wniosek. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie  – dodaje.

To co istotne oferta pożyczki dostępna jest w przypadku zakupu sprzętu medycznego we wszystkich punktach sprzedaży dwóch współpracujących z Santander Leasing i czołowych na rynku dostawców: Miro oraz Amadar. Raty pożyczki są zwolnione z podatku VAT. Klient może zdecydować się na stałe raty, dzięki czemu zabezpiecza swoje przedsiębiorstwo przed ryzykiem stóp procentowych. Dodatkowo oferta zakłada, że prowizja i udział własny klienta, liczona od całej kwoty pożyczki łącznie z gotówką, wynosi 0 proc. Raty pożyczki mogą być uiszczane w systemie miesięcznych czy też kwartalnym. Klient może również skorzystać z karencji w spłacie rat maksymalnie do pierwszych 6 miesięcy trwania umowy, ale tylko dla rat miesięcznych.