Najczęściej wyszukiwane:

28 kwietniakwi 2023
Zmiany

Mamy to! Prosty język w umowie leasingu i ogólnych warunkach umowy leasingu

Doskonale wiemy, że nasz sposób komunikacji mocno zmienił się w ostatnich latach. Dlatego uprościliśmy język w umowie leasingu oraz ogólnych warunkach umowy leasingu.

Zobacz więcej
31 marcamar 2023

Ponad 40 proc. odbicie w finansowaniu pojazdów lekkich

Wg. najnowszych danych Santander Leasing w 1. kwartale br. nastąpiło bardzo mocne odbicie w dynamice udzielanego finansowania pojazdów osobowych. Od początku roku do połowy marca wartość udzielonego finansowania wyniosła prawie 560 mln zł co stanowi dynamikę 43,17 proc. r/r. TOP 5 najpopularniejszych wśród przedsiębiorców marek, które spółka sfinansowała to BMW, MERCEDES-BENZ, FORD, TOYOTA i FIAT.

Zobacz więcej
27 marcamar 2023
Ważne

Pamiętaj, że oszuści dalej są aktywni

Uważaj na nowe metody przestępców, które mają zatuszować prawdziwy cel pozornie atrakcyjnych ofert podnajmu leasingowanego samochodu.

Zobacz więcej
22 marcamar 2023
Leasing Index

Leasing Index: komentarz ekonomiczny do bieżącej sytuacji gospodarczej

Jak obecny poziom stóp procentowych i poziom PKB przekłada się na rynek leasingu? Czy dostęp do leasingu staje się droższy czy może tańszy? Czy dostrzegamy wzrost czy spadek zainteresowania leasingiem?

Zobacz więcej
6 lutegolut 2023

Inwestycje rysują się w kolorze zieleni i mogą wspomóc rozwój gospodarki

Obecny kryzys energetyczny i rosnące ceny energii elektrycznej stają się silnym impulsem rozwojowym w kontekście przyspieszenia transformacji energetycznej krajowej gospodarki, na co naciska zresztą sama Unia Europejska, chcąc osiągnąć neutralność klimatyczną do 2030 r.

Zobacz więcej
2 lutegolut 2023

Finansowanie z EBI ponownie dostępne

W oparciu o umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), proponujemy klientom z segmentu MŚP oraz Agro finansowanie w formie leasingu lub pożyczki na atrakcyjniejszych warunkach i niższej marży, niż standardowo dla tego typu transakcji.

Zobacz więcej
16 styczniasty 2023

Firmy transportowe mogą liczyć na łatwiejsze finansowanie inwestycji

W związku z tym, jak istotny dla polskiej gospodarki jest transport drogowy (udział sektora transportu i magazynowania w polskim PKB wynosi 6 proc.) spółka postanowiła uruchomić możliwość finansowania transportu ciężkiego w procedurze uproszczonej do wartości 1 miliona złotych.

Zobacz więcej
15 grudniagru 2022

Leasing na cyfrowej drodze

Santander Leasing ponad 80 proc. umów leasingu podpisuje bez użycia papieru.

Zobacz więcej
29 listopadalis 2022

Leasing cały czas wspiera inwestycje – TOP 5 branż finansujących pojazdy oraz maszyny i urządzenia.

Otoczenie makroekonomiczne powoduje, że bieżący rok jest pełen trudnych wyzwań dla przedsiębiorców, a tym samym dla leasingu. Z drugiej strony nie oznacza to, że mamy zupełne wstrzymanie inwestycji w całej gospodarce.

Zobacz więcej
29 sierpniasie 2022

Kolejna rekordowa dynamika finansowania eko-pojazdów

Z początkiem sierpnia zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została dwukrotnie zwiększona kwota na leasing samochodów z napędem elektrycznym w programie Mój Elektryk. Łączna pula dostępnych środków wynosi obecnie 200 mln zł. Wynika to z coraz większego zainteresowania programem.

Zobacz więcej