Szukaj na stronie
 • 23 listopadalis 2023

  Badanie Santander Leasing - wyzwania i zagrożenia polskiego rolnictwa

  Jakie są obecnie największe wyzwania i zagrożenia dla polskiego rolnictwa? W jaki sposób rolnicy radzą sobie z nimi oraz jak wpływają one na zmieniającą się polską wieś? Odpowiedzi na m.in. te pytania znajdują się we wnioskach z badania jakie na zlecenie Santander Leasing zrealizował Instytut Badawczy Kantar Polska.

  Zobacz więcej
 • 9 październikapaź 2023

  Badanie „Leasing Index 2023” - leasing to nadal druga najczęściej wykorzystywana przez małe firmy forma finansowania.

  Najnowsza, 4 już edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazuje, że korzystanie z leasingu (obecnie lub w przeszłości) deklaruje obecnie 36 proc. małych firm. Zainteresowanie leasingiem wzrosło o 19 pp. wśród firm, które zatrudniają od 10 do 49.

  Zobacz więcej
 • 2 październikapaź 2023

  Nowość

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza wprowadzamy nową ofertę „Dodatkowa gotówka dla lekarzy”.

  1 października br. przypadał Międzynarodowy Dzień Lekarza – z tej okazji Santander Leasing przygotował zupełnie nowy produkt dla lekarzy i weterynarzy „Dodatkowa gotówka dla lekarzy". Zakłada ona, że do każdej umowy pożyczki na sprzęt medyczny przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dodatkową gotówkę 20 proc. wartości brutto urządzeń medycznych do wartości max. 50 000 złotych na dodatkowe wyposażenie.

  Zobacz więcej
 • 8 sierpniasie 2023

  Firmy mogą inwestować w OZE z finansowaniem 0 proc.

  Santander Leasing wspólnie z Karlik Energy uruchomił po raz pierwszy w swojej ofercie możliwość uzyskania finansowania przez przedsiębiorców inwestycji w fotowoltaikę z oprocentowaniem już od 0 proc. do wartości 500 tys. zł. W pierwszej połowie 2023 r. portfel całego zielonego finansowania, w tym OZE osiągnęły w przypadku Santander Leasing dynamikę 19 proc. r/r.

  Zobacz więcej
 • 3 sierpniasie 2023

  Wzrost wyników Santander Leasing za pierwsze półrocze na poziomie 16 proc. r/r.

  Jak podaje Związek Polskiego Leasingu (ZPL) w pierwszym półroczu 2023 r. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości 47,8 mld zł (+14,9 proc. r/r). Na tym tle bardzo dobrze wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje o wartości prawie 3,8 mld zł, co dało 16 proc. wzrost wartości udzielonego finansowania.

  Zobacz więcej
 • 3 lipcalip 2023

  Instytut Badawczy Kantar Polska

  Inwestycje rolników w kontekście dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynku.

  27 proc. rolników ocenia dobrze sytuację w rolnictwie, podobny odsetek (29 proc.) stanowią rolnicy mający odmienne zdanie. Najliczniejszą grupę stanowią jednak ci, którzy nie oceniają jej jednoznacznie (ani dobrze, ani źle) – 45 proc.

  Zobacz więcej
 • 6 czerwcacze 2023

  Samorządy otrzymają stacje ładowania aut elektrycznych.

  6 czerwca br. startuje pierwszy w branży leasingowej ogólnopolski program grantowy dla samorządów. Projekt „Razem dla eko-zmiany” przewiduje przekazanie i utrzymanie sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Za realizację programu odpowiadają Fundacja Santander Bank Polska wraz Santander Leasing, a do współpracy zaproszeni zostali GreenWay Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywny

  Zobacz więcej
 • 28 kwietniakwi 2023

  Zmiany

  Mamy to! Prosty język w umowie leasingu i ogólnych warunkach umowy leasingu

  Doskonale wiemy, że nasz sposób komunikacji mocno zmienił się w ostatnich latach. Dlatego uprościliśmy język w umowie leasingu oraz ogólnych warunkach umowy leasingu.

  Zobacz więcej
 • 31 marcamar 2023

  Ponad 40 proc. odbicie w finansowaniu pojazdów lekkich

  Wg. najnowszych danych Santander Leasing w 1. kwartale br. nastąpiło bardzo mocne odbicie w dynamice udzielanego finansowania pojazdów osobowych. Od początku roku do połowy marca wartość udzielonego finansowania wyniosła prawie 560 mln zł co stanowi dynamikę 43,17 proc. r/r. TOP 5 najpopularniejszych wśród przedsiębiorców marek, które spółka sfinansowała to BMW, MERCEDES-BENZ, FORD, TOYOTA i FIAT.

  Zobacz więcej
 • 27 marcamar 2023

  Ważne

  Pamiętaj, że oszuści dalej są aktywni

  Uważaj na nowe metody przestępców, które mają zatuszować prawdziwy cel pozornie atrakcyjnych ofert podnajmu leasingowanego samochodu.

  Zobacz więcej