Szukaj na stronie

Aktualności
Santander Factoring

Wybierz rokWybierz miesiąc
1 czerwcacze 2021

Podwójna Moc Pomagania

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży pogorszyło się w czasie pandemii. Wiele dzieci potrzebuje specjalistycznej pomocy. Chcemy, aby na ich twarzach ponownie pojawił się uśmiech, a sam powrót do zdrowia odbywał się w lepszych warunkach.

Zobacz więcej
30 marcamar 2021

Informacja dotycząca wskaźników referencyjnych

Zachęcamy do zapoznania się bieżącymi informacjami Grupy Santander na temat działań ukierunkowanych na uregulowanie wskaźników referencyjnych stopy procentowej, które są stosowane w transakcjach oraz umowach finansowych (m.in. WIBID i WIBOR, EURIBOR, LIBOR).

Zobacz więcej
1 marcamar 2021

Uruchomiliśmy nowe rozwiązanie dla mikro-przedsiębiorców

Usługi dla klientów z segmentu MŚP – błyskawiczne finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności.

Zobacz więcej
25 lutegolut 2021

Księgowanie finansowania firm na podstawie faktur

Przedstawiamy opracowany przez Polski Związek Faktorów we współpracy z międzynarodową firmą doradczą EY poradnik na temat rachunkowego ujęcia faktoringu.

Zobacz więcej
4 lutegolut 2021

Podsumowaliśmy ubiegły rok w faktoringu

Jak podaje Polski Związek Faktorów (PZF) branża faktoringowa zanotowała 3% wzrost obrotów w 2020 roku. Firmy zrzeszone w PZF nabyły wierzytelności o łącznej wartości ponad 290 mld zł. Rok temu kwota ta była niższa i sięgała 281,7 mld zł. 

Zobacz więcej
17 grudniagru 2020

Gwarancje płynnościowe w faktoringu przedłużone

Do 30 czerwca 2021 roku wydłużyliśmy współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach unikalnego programu gwarancji płynnościowych.

Zobacz więcej
11 październikapaź 2020

Mechanizm podzielonej płatności tzw. Split Payment

Bieżący rok przynosi wiele zmian w zakresie regulacji prawnych dotyczących branży faktoringowej. We wrześniu informowaliśmy o wprowadzeniu tzw. Whitelist i pracach prowadzonych przez Ministerstwo Finansów nad wprowadzeniem rachunków cesyjych do rejestru podatników VAT.

Zobacz więcej
6 wrześniawrz 2020

Nowe regulacje dotyczące podatku VAT, tzw. White List

Nowe regulacje zobowiązują przedsiębiorców do dokonywania płatności na rachunki znajdujące się w wykazie podatników VAT opublikowanym na stronach Ministerstwa Finansów.

Zobacz więcej