Zakończyliśmy Akademię Santander Universidades na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

25 czerwca 2019

12 czerwca 2019 Maciej Reluga - Członek Zarządu Santander Bank Polska S.A., Główny Ekonomista Banku - poprowadził ostatni siódmy wykład z cyklu Akademii Santander Universidades na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie pt. „Ryzyka makro- i mikroekonomiczne w działalności bankowej”, a na koniec wręczył uczestnikom certyfikaty potwierdzające ich udział.

Akademia to cykl wykładów oraz warsztatów zorganizowanych przez Santander Universidades Polska, Koło Naukowe Bankowości UEK oraz Katedrę Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Podczas spotkań studenci mieli okazję spotkać się z praktykami Santander Bank Polska oraz poznać teoretyczne jak i praktyczne aspekty pracy w sektorze bankowym. W trakcie zajęć były poruszane również takie tematy jak m. in.: metody zarządzania ryzkiem zasobów ludzkich, współpracy banków z fintechami, roli etyki działalności bankowej, zarządzanie ryzykiem kredytowym.

„Akademia Santander Universidades spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego – łącznie wpłynęło ponad 120 zgłoszeń. Kontynuacja zapoczątkowanej przed kilkoma laty Akademii BZ WBK okazała się doskonałym przedsięwzięciem. Wszystkie spotkania Akademii cieszyły się bardzo wysoką frekwencją, a ożywiona dyskusja z prelegentami toczyła się często także w kuluarach po wykładach i warsztatach. Bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie prelegentów i organizatorów, zarówno z ramienia Santander Bank Polska SA, jak i Koła Naukowego Bankowości i Katedry Bankowości UEK.” - powiedział dr Krzysztof Kil, Katedra Bankowości Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

„Santander Universidades wspiera edukację, bo kreuje ona wzrost i postęp w przyszłości. Chętnie angażujemy się w projekty takie jak Akademia Santander Universidades, które są dla studentów możliwością poszerzenia wiedzy i połączenie teorii z doświadczeniem praktyków. Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta w trakcie Akademii ułatwi start na rynku pracy.” – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce

Szczegółowe informacje dotyczące Akademii Santander Universidades na Uniwersytecie Ekonomicznym dostępne są na stronie internetowej http://knb.uek.krakow.pl/2019/04/15/zapraszamy-na-akademie-santander-universidades/