Akademia Inwestowania Alternatywnego – czy warto inwestować?

10 czerwca 2021

Według badań przeprowadzonych przez CFA Society Poland, jedna trzecia studentów urodzonych w latach 1900-2000 aktywnie inwestuje. Spośród tych, którzy mają takie zamiary, ale jeszcze nie podjęli żadnych kroków, niemal połowa uważa, że nie ma obecnie dostatecznej wiedzy.

Akademia Inwestowania Alternatywnego - uśmiechnięta dziewczyna w czerwonym swetrze i okularach siedzi przy biurku z laptopem

Doskonale wiedzą o tym członkowie Studenckiego Koła Biznesu z SGH. Organizując Akademię Inwestowania Alternatywnego, chcą jak najwięcej tej wiedzy przekazać. Pokazują też, że można inwestować nie tylko w papiery wartościowe, ale także w inne dobra, np. złoto, nieruchomości czy samochody. Tegoroczna edycja Akademii, wspierana przez Santander Universidades oraz inne firmy odbyła się w kwietniu tego roku. Skierowana była do wszystkich zainteresowanych studentów z Polski.

Wydarzenie odbyło się w formule online i składało się z szeregu prelekcji na temat inwestycji alternatywnych oraz warsztatów case study, podczas których studenci mogli samodzielnie pogłówkować nad rozwiązaniami problemów inwestycyjnych i skonfrontować swoje pomysły. W ramach Akademii odbyły się zajęcia na temat inwestowania w nieruchomości, alkohole, złoto, sztukę, samochody oraz design. Regionalny menadżer zespołu Select z Santander Bank Polska, Dawid Galik, opowiedział natomiast o inwestowaniu alternatywnym z perspektywy banku.

Podczas 5 dni Akademii uczestnicy znacznie poszerzyli wiedzę o inwestowaniu alternatywnym, za co jesteśmy wdzięczni wszystkim 32 prelegentom, którzy dzielili się swoją wiedzą. Z perspektywy studentów, ale także organizatorów to niezwykle cenne doświadczenie i ogromna dawka ciekawych informacji – mówią Julia Morlak i Magdalena Domańczyk, organizatorki Akademii Inwestowania Alternatywnego.

Wsparcie Santander Universidades dla świata akademickiego zostało w zeszłym roku przemodelowane i przeniesione do sieci. Tym razem mieliśmy możliwość wsparcia pasjonatów i osób zainteresowanych niecodzienną tematyką. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć studentów w zdobywaniu nietuzinkowej wiedzy i dołożyć kolejną cegiełkę do ich rozwoju – mówi Monika Piątkowska, menadżer placówki Santander Universidades w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Misją Santander Universidades jest wsparcie świata akademickiego, w szczególności rozwoju młodych ludzi i poszerzania ich horyzontów. Czasy pandemii, mimo że trudne i specyficzne, pokazały jak wielu z nich, chce nadal rozwijać się i zdobywać wiedzę, pomimo niesprzyjających warunków.

Od 25 lat program Santander Universidades stanowi element zaangażowania banku w zrównoważony rozwój oraz odzwierciedla jego wiodącą pozycję jako banku odpowiedzialnego społecznie.

Od 2002 roku Santander przeznaczył na edukację już blisko 2 mld EUR, a liczba stypendiów przyznanych od 2005 roku wynosi 600 000. Program Santander Universidades to jedna z największych inicjatyw tego typu wspierana przez podmiot prywatny.