Akademia eSailing Santander Universidades - wirtualne regaty

28 czerwca 2021

Jak zebrać pasjonatów żeglarstwa i eSportu w jednym miejscu? Odpowiedzią była Akademia eSailingu Santander Universidades, która w kwietniu zgromadziła ponad 100 uczestników webinarów i wirtualnych rozgrywek żeglarskich.

eSailing - żaglówka na morzu i kłębiaste chmury

Niecodzienne wydarzenie oraz udział znanych i cenionych prelegentów to wspólny wysiłek Uniwersytetu Szczecińskiego, Polskiej Fundacji Morskiej oraz Santander Universidades. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Żeglarski.

„Widać olbrzymi wzrost zainteresowania eSailingiem i moim zdaniem to nie jest wcale efekt pandemii. Nie jest tak, że odwołano wiele imprez żeglarskich, więc gramy teraz na komputerze. To jest po prostu kolejna dyscyplina e-sportowa. W 2018 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa świata organizowane przez Międzynarodową Federację Żeglarską i wtedy zainteresowanie już znacznie się zwiększyło. W listopadzie wirtualne regaty jako pierwszy e-sport pojawiły się na kanale olimpijskim” – opowiada Marek Słaby z eSailing Polska.

W ramach Akademii odbyły się 3 dni webinarów, podczas których poruszono tematy eSportu oraz eSailingu. Do udziału zaproszono przedstawicieli różnych firm, uczelni oraz instytucji:

 • Kazimierz Rozwadowski, Politechnika Gdańska - E-sport na zajęciach wychowania fizycznego w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej;
 • Tomasz Przeździecki, Polsat Games - Esport w edukacji. Co oznacza dla przyszłych pokoleń;
 • Thomas Bjørn-Lüthi, eSailing TV - Mistrzostwa Świata i Puchar Narodów Broadcasting w latach 2019-2020;
 • Marek T. Słaby, eSailing Polska - Uczelnie wyższe i eSailing w Polsce;
 • dr Michał Rynkowski, Polska Agencja Antydopingowa POLADA - Zjawisko dopingu w sportach wirtualnych – realne zagrożenie
 • Marek T. Słaby, eSailing Polska - eSailing: Krajowy System Klasyfikacji Sportowej
 • Adam Pawlukiewicz, Pentagon Research - Mechanizm podświadomego zapamiętywania
 • Maciej Skorko, esportsLAB - Technologie przyszłości esportu. Gdy nauka spotyka się z esportem
 • dr Maciej Kawecki, Wyższa Szkoła Bankowa - Transformacja uczelni wyższej w okresie przyśpieszonej cyfryzacji
 • Marek T. Słaby, eSailing Polska - eSailing: Liga Akademicka System rozgrywek, zasady
 • Andrzej Trella, eSailing - Mistrzostwa Świata i Puchar Narodów 2020 - Doświadczenia uczestnika, rola treningów w eSailingu;
 • Eugeniusz Ginter, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny - eSailing a żeglarstwo tradycyjne. Odwzorowanie mechanizmów zachowania jachtów w wirtualnym żeglarstwie.

Ostatniego dnia Akademii została zaprezentowana Liga Akademicka eSailingu, odbył się też pokazowy trening oraz pokazowa gra. Uczestnicy mogli sami przetestować, jak żegluje się w świecie online poprzez pobranie aplikacji mobilnej.

„Bardzo cieszy nas zainteresowanie studentów niesztampowymi wydarzeniami, które odbiegają tematyką od tego, co obecnie najpopularniejsze. Akademia eSailing Santander Universidades to cykl webinarów niezwykle bogatych merytorycznie, co zawdzięczamy współpracy z wieloma instytucjami i ich zaangażowaniu w przekazanie uczestnikom swojej wiedzy. Jestem dumny z tego, że zorganizowaliśmy wydarzenie dla pasjonatów, przekazując w świat wiedzę o tym, co dla Szczecina charakterystyczne – czyli żeglarstwie, choć w niecodziennej formie” – mówi Marek Kozłowski, menadżer placówki relacyjnej Santander Universidades w Szczecinie.

Wszystkim uczestnikom Akademii serdecznie dziękujemy i zapraszamy na platformę www.santander-grants.com, gdzie znajdą Państwo interesujące programy rozwojowe, podnoszące kompetencje.

Od 25 lat program  Santander Universidades stanowi element zaangażowania banku w zrównoważony rozwój oraz odzwierciedla jego wiodącą pozycję jako banku odpowiedzialnego społecznie. 

Od 2002 roku Santander przeznaczył na edukację już blisko 2 mld EUR, a liczba stypendiów przyznanych od 2005 roku wynosi 600 000. Program Santander Universidades to jedna z największych inicjatyw tego typu wspierana przez podmiot prywatny.