Najczęściej wyszukiwane:
Sam decydujesz za co nie płacisz

Jak płacić mniej
za Pakiet wielowalutowy?

Masz Pakiet wielowalutowy?

Wyjeżdżasz za granicę i masz włączony pakiet wielowalutowy? Sprawdź jak prawidłowo z niego korzystać, aby nie ponosić dodatkowych opłat:
 

 • Jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatu lub płacisz kartą za granicą, zawsze wybieraj opcję wykonania transakcji w walucie kraju, w którym aktualnie przebywasz. 

 • Wybrane bankomaty i terminale mogą proponować przewalutowanie transakcji bezpośrednio na PLN - Usługa DCC (Dynamic Currency Conversion).
  Kursy przewalutowania, jakie proponuje urządzenie są zazwyczaj niekorzystne. Zaakceptowanie transakcji z usługą DCC przy włączonym pakiecie wielowalutowym spowoduje obciążenie konta w PLN.

Zobacz, jak i gdzie wypłacać pieniądze za granicą

Sprawdź jak wyglądają przykładowe komunikaty podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu za granicą
 

Po zaakceptowaniu takiej transakcji (ACCEPT CONVERSION) przy włączonym pakiecie wielowalutowym następuje obciążenie konta w PLN, a nie konta w EUR.

Jeżeli chcesz skorzystać z funkcjonalności pakietu wielowalutowego, należy wybrać przycisk DECLINE CONVERSION.
 

 • Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych

  Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto Jakie Chcę, Konto Godne Polecenia to rachunek płatniczy.
  • Przelew natychmiastowy w usłudze Santander internet to polecenie przelewu w systemie Express ELIXIR lub BlueCash.
  • Transakcja BLIK to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego.
  • Płatność za granicą na terenie krajów EOG poza Polską, to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.
  • Wypłata w bankomacie za granicą na terenie krajów EOG poza Polską, to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.