Najczęściej wyszukiwane:

Wprowadzamy nowy sposób, którym potwierdzisz płatności kartą w internecie

28 stycznia 2021

Od 28.01.2021 r. będziesz inaczej potwierdzać płatności kartą w internecie. Chcemy zapewnić Ci dodatkowe bezpieczeństwo. To kolejny etap wdrażania silnego uwierzytelniania transakcji, który wynika z Dyrektywy PSD2. Oznacza to, że dla niektórych transakcji, oprócz podania danych karty, poprosimy Cię o dane, które podajesz, gdy logujesz się do bankowości internetowej.

 

 

Nową metodę, którą potwierdzisz  płatność kartą w internecie, udostępniamy klientom indywidualnym i firmom, dla wszystkich kart płatniczych – debetowych i kredytowych. To, jak potwierdzisz transakcję, zależy od tego jak bankujesz z nami na co dzień

 

Jeśli korzystasz aplikacji Santander mobile

Włącz Mobilną autoryzację i potwierdzaj transakcje, które wymagają dodatkowej autoryzacji, w telefonie. Ten wygodny sposób opisaliśmy w grudniowym artykule

 

  Jeśli preferujesz bankowość internetową


 Twoje płatności kartą w internecie, które wymagają dodatkowej autoryzacji, potwierdzisz:

  • loginem i hasłem do: Santander internet, Mini Firmy, Mojej Firmy plus
  • Kodem 3D-Secure, który otrzymasz SMSem.

 

Nie musisz podawać Kodu 3D-Secure, jeśli Twój komputer lub tablet jest urządzeniem zaufanym. Informacje, jak dodać urządzenie do zaufanych znajdziesz tutaj.

 

W niektórych przypadkach jako bank możemy odstąpić od wymogu dodatkowych zabezpieczeń. Umożliwiają nam to przepisy wykonawcze do Dyrektywy PSD2. Wtedy, podczas płatności, poprosimy Cię tylko o podanie danych karty albo o podanie danych karty i kodu 3D-Secure. 

 

Już teraz, dodaj komputer do urządzeń zaufanych i wygodnie potwierdzaj swoje transakcje kartą, w internecie.